Azurové pobřeží 08 – Finale Ligure, San Romolo

azure-coast5.jpgTak jak už jsem před několika týdny avizoval, chtěli jsme tento Silvester, a povánoční svátky strávit někde v teple. A tak jsme jeli na azurové pobřeží.

Už nějakou dobu předtím, jsme domluvili skupinu. V jednom autě jsem měl bějt já, a Slaboši – Teta a Slaboch. V druhým autě Kubajsz, kterej k sobě na poslední chvíli přibral Nexi. Start byl 26 prosince ráno v Plzni.

Z Tábora vyjíždíme v 7h ráno, držíme to směrem místo srazu, které probíhá bez komplikací. Nexi jsem nikdy neviděl, a ač jsem byl RT upozorněn, že jedinej normální pozdrav je „co to máš v tý držce“, zdravíme se jako lidi.
Dálnice je suchá, a my nasazujeme sportovní tempo 140kmh, což je tak akorát na dálku. Se Slabochy probíráme různá témata, a pouštíme filmy. Maléry pana účetního není málo, věru ne, Fantoci je hruznej ťunťa, Limonádový Joe nám pak dělá společnost přes Švýcarsko. Zastávka na benzín, nakrmit dodže, a blbnutí u zamrzlého jezírka…

azure-coast-1.jpg

A pass ve Švajcu, 1650 m vysoko, zima jak u mě v baráku, tzn mínus 6. A pak už jen dlouhej sjezd do tepla..

…tepla…

…už by tu někde mělo bejt teplo, kua…říkám si tak 150 km od pobřeží. Zatím je teplota stále na mínus 2, a nechce se jí nahoru, ani když to v kabině roztopím. Ach jo, asi trošku omezíme předpoklady.

 azure-coast-2.jpg

Vichr jak svině, Vento Vento, jedno mě málem dostal na bok, a tak je posledních 50 km fakt adrenalinovej zážitek. Kemp ve Finale Ligure nacházíme v pohodě, a za velkých poryvů tak – 10C vichru staví Slaboši stan, a my se jdeme zachumlat do postálek v Dodžích. Ten stan jim FAKT nezávidím…
Ráno je VELMI studené, velmi. Tak se tu dlouho nezdržujeme, aspoň že je jasno, a jedem o Finale do města, pokoupit nějaký suroviny a hlavně bikovýho průvodce. Vše je ready, v místím bike shopu dostáváme hodnotné rady o  místních trailech – kde svítí, kam jet, kde je metr sněhu a kam jet jedině na lyžích. Ufff.

Jedem zakempit k moři. Tady je o trochu lepší teplota, ale vichr je stále dost, na moři se dělá tříšť a my se rozhodujeme, že si to dáme v BC poznávacím stylu. Jede s náma i NExi, která to ale vzdává asi po 4 km – foukalo tak, že se nedalo jet dopředu, ani když jsi byl ze sedla a dřel co to šlo. To jsem ještě neviděl. 

azure-coast3.jpg

Jedem kus zpátky v Windsurf stylu – roztáhni plachtu a jedeš i do kopce. Pak to berem do pravíčka do kopce, a Nex zpátky k autu. S Kubajszem jsme se rozhodli, že si místní traily vytlačíme/vyjedeme, kam to pujde, a tak je poznáme, a pak koncem tejdne pojezdíme. Tlačenka trailu XX je velkej trial, trail posléze opouštíme a napojujeme se na X. Myslíme si že to snad ani nejde jet, kor na XC kolech, ale dolů je to nebývalá zábava. Netušil jsem že tohle sjedu.

Potkáváme nějaký lidi, a jedou fakt hranu – seděj na tom eště hůř než já, ty jo. Přebržděný předky, se bojíme, a tak radši jedem po trailu Zero dál. Když už jsme skoro nahoře, a fouká tak, že se nedá žít, obracíme to dolů, a na oči to mrskáme. Nadrženost je veliká, takže No respect kokos style, a až dolů hodně rychle. Dojezd městem úzkejma uličkama – super.

azure-coast5.jpg

Balíme u aut věci, dáváme sprchu, a jedem za Slabochama zpátky do lezeckýho kempu. Ty jsou patřičně vymrzlí, ale spokojený, cesty jsou tady superiozní. Scházíme se v Pizzerce hned u kempu, a dáváme nějaký to vínko a výborný Siciliany, Formaggi, Vegetariany atak, za pár euro…

Jdem celkem brzy na kutě, zima je hrozná, a loučíme se se Slabochy – zítra totiž jedem dál, do San Rema, San Romola…

Je ráno, den třetí, a my se přesouváme za krásného jasného počasí, do San Romola. Spicha tu máme s druhou tlupou, obsahující výkvět DH punku – Matěje, Oryho, a Čížu.

Dálnici solíme co to de, a za chvilku jsme těch 7O km do San romola splácli. Konec cesty je sice trochu punk, ale když se z ničeho nic na pravíčku v odstavným objeví červenej tranzit s bandou uvnitř, víme že sme doma. Kucí maj velmi přešlý výrazy, neboť řidili celou noc, a teď dorazili na místo. Zlo, ty jo.

azure-coast4.jpg

No tak jedem na útes, kde parkujeme dycky, a jdem se voblíknout, a že to testnem. Nahoru se svezem s tranzíkem, a za volantem se prostě nějak prostřídáme. Nahoru je to jako dycky – zatočený, prudký, ale Mates je zkušenej trucker, a zatáčky bere s bravurou. V posledních 3 točkách na nás ale čeká led, a to není nic příjemného, když jsi zavřenej v pixle a kopec je to takovej, že to bereš na jedničku. Lehký bočáčky napovídaj, že i Mates docela bojuje.

Racing skills ale říkaj svoje, a jsme nahoře. Tu sucho a slunce a tak rychle ven z káry, ať se nezblejem, a jdem na to.

První je takovej testing všeho. Povrch je sice suchej, ale zmrzlej – je to tvrdý jak beton, a tak se s tím nějak perem. Jedem jednu DH, jednu FR, a obě jsou super – trochu jen rozbitější než loni, zdá se mi. Sem tam taky trocha listí, ale jinak se to dá. Nefotíme nic, není čas řešit nějaký fotky :)

azure-coast6.jpg

Po těhle dnou poznávacích jízdách si dáváme tu FR až dolů k silnici. To je teprve kopanec, je to hodně dlouhý, a dle mě jednodušší, a proto např pro mě lepší. Prvosjezd na oči má dycky něco do sebe, ty jo.

Jsme dole. Matěj nás párkrát vyvezl, neboť mu vídle lehce šahá na olej, a vůbec nešahá na tlumení, takže dostává dvojnásobnou vejplatu, nu paráda. Stejně to už chceme dneska zabalit, je skoro 16h, a klucí ještě nespali, a šicki jsme dead.

Kempujeme na útesu, dáváme hrozivej film o upírech, naštěstí těsně před koncem, než všichni zemřou ve strašných bolestech, dochází baterka. To jsem si oddychl, a můžu si jít v klidu převlíct trenky do dodávky. Konce jsem byl ušetřen…

Dobrou noc.

azure-coast7.jpg

Další den ráno máme jasnej plán. Sjedeme si s Dodžem do přístavu, a pak vyjedeme dalším dodžem nahoru, a pojezdíme, a jako závěr dne si dáme ten cca 20 km freeride po břebenu až k moři. Vypadá to velmi výživně, a myslím, že to i takové bude.

Jelikož však vstáváme velmi pozdě, stíháme ten den jen asi 3 jízdy. Kluci dostali inštrukce od Commencal frajera, kde jsou další dvě tratě, a tak si dáváme ty – já to jednou svážím dolů, a klucí to letěj. Ory háže smotku, a klucí jsou spokojený. Prej to bylo super…

azure-coast8.jpg

Jelikož se připozdívá, tak je asi načase vymyslet, co s tím dlouhým FR k pobřeží. Představa že jsme dole za tmy, nás moc nerajcuje, a jelikož je už asi 15h, jdem jasně na to. Vyjíždíme tranzistorem až nahoru, necháváme ho zamčenej u krajnice, a jdeme na to.

Motocross drifting. Jinak se to asi nedá vystihnout. Cesta, asi na šířku auta, a plnej. Furt jen brzdy, vysednout, brzdy, vysednout, poťáhnout, vysednout, plnej, brzdy, vysednout, nohu ven, šlápnout, brzdy, nohu ven… takhle třeba 15 minut ? Hrozný honičky, poťahovanej diktát, no prostě paráda. Dvakrát míjíme nějakou „trať“ ale neboť tohle nás drží, jedem to až k asfaltu.

azure-coast9.jpg

Zábava ale nekončí. Asfaltovo/štěrkovej/a uplně asfaltovej konec střiženej v závěru městským prasečím wheelie kontestem – toť věru nejlepší zakončení best trailu. Obvzláště Čížovi motoGP kreace s Gázou, to jsem snad ještě neviděl, asfaltový tobogany smykem taky ne. Jednou se poradit s navigací, a pak už se jen vynořit asi 1km od auta na pobřeží – fakt super zážitek.

Je 16h, a klucí musej nahoru pro auto. Rozhodujou se, že si to ještě jednou daj, i přes padající šero. Nakonec dorážej zpátky skoro spoelčně s autama – skoro za úplný tmy…

Kempujeme na hulváta na parkovišti, neboť se konečně utišil vítr, a tady dole u moře je taky krásně teploučko, cca 15 přes den ve stínu, na slunci líp. I večer je to pohoda. Parkoviště je u obchodního domu, kterej se i s parkovištěm zavírá kolem 20h, ale nikdo se nějak nemá k tomu, 3 punx dodávky s českou zvěří vyhodit ven. Takže parádní kemping zadachse v centru města – ráno to máš pro čerstvý rohlíčky asi 10m.

azure-coast11.jpg

Dokonce i vrchol punku – sprcha na prkovišti za plného provozu obchoďáku, nebyl problém, hehe.

Večer Transitkrů solí měšťany, my si dáváme filmík a vínko, a kolem 22h jdu naposled pochcat květináče, a spát. Zítra nás totiž čeká přesun do Sospelu, na další DH FR kolaci, ale o tom až v dalším reportu.

Je třeba vám to solit v malých pravidelných dávkách, aby jste se nenastřelili moc.

Takže dobrou noc.

DSC_5855.jpg DSC_5860.jpg DSC_5861.jpg
DSC_5863.jpg DSC_5864.jpg DSC_5865.jpg
DSC_5881.jpg DSC_5892.jpg DSC_5893.jpg
DSC_5905.jpg DSC_5908.jpg DSC_5912.jpg
DSC_5919.jpg DSC_5924.jpg DSC_5928.jpg
DSC_5929.jpg DSC_5931.jpg DSC_5933.jpg
DSC_5937.jpg DSC_5939.jpg DSC_5962.jpg
DSC_5965.jpg DSC_5966.jpg DSC_5967.jpg
DSC_5970.jpg DSC_5971.jpg DSC_5972.jpg

22 komentářů pod “Azurové pobřeží 08 – Finale Ligure, San Romolo”

 1. Los tomanos

  Hezky Vam to zacalo, teplota okolo 15st to je ted muj unreal sen :(

 2. PAJA

  2 Los tomanos: to není problém, přijeď k nám, tady je 15 (pod nulou:-)

 3. Radek / etbikez.com

  LT: Tady taky -15 no problem!:o)

 4. hýbň◊š

  u nás na kraji prahy taky tak, dokonce mi po 14 dnech očekávání stávkuje auto a musel sem do práce pěšky :(

 5. SPYKE

  prima report – těším se na pokračování a v dobrém závidím tu prima akcičku :-D

 6. Luck-ass

  Klido prijed i k nam my mame venki -14 doma 14 takze si muzes vybrat:)

 7. tomaass

  hýbnoš fauvé nemůže stávkovat, nevěřim, něco je špatně

 8. Los tomanos

  Vtipalkove: v patek rano i tady bylo -15st….

 9. DD

  csss, v brne je + 20 napohodu…prigl, piva, devky

 10. Los tomanos

  KUbajsz: Mas novej Truck?

 11. hýbň◊š

  tomaass: no spíš stávkuje baterka je moc dlouho zima a já jedu sice denně ale jen kousek a nestihne se dobíjet, ale už je v nábíječce a zejtra zase bude makat :)

 12. Carlos

  Mam dva dotazy: Kdo je Nexi? (chlap ci zenska :-D ) a dotaz c.2 bude i nejaky report o freedive?

 13. Čárys

  4 : carlos : ano, Nexi je ženská, milá, inteligentní, živelná a docela pěkná, vlastně fakt pěkná, skoro bych až řekl, že je to really kunda !

  A report o potápění, no, ehm, bude, ale je to takovej "report" no prostě tak nějak. Zase jsem to psal hned po ponoru, a to není dobré – většinou jsem ještě několik hodin mimo, hlavně když si posunu hranici…návrat do reality bejvá pomalej.

  jo, a Nexi : jedna z nich je Bártič, druhá je Nexi. Najdi 10 rozdílů. http://720.cz/wp-content/azure-coast11.jpg

 14. tomaass

  hýbň◊š: si myslim, fauvé jen tak nic preci nepolozi

 15. ddd - andy

  Clovece ten vitr to me na zacatku trochu zmatlo, byl bych asi krapek neklidnej..

  2hýbň◊š: dtto a me uz maka :-)

 16. Luck-ass

  Ty jo taky mam na motoru to vw a ta zima mi praskla vejfuk ale uz mam aspon tuningovou karu co sem vzdy chtel muzu jezdit po meste se stazenym okynkem i v -15 a byt obdivovan :)

 17. hýbň◊š

  už to zase frčí :D

 18. KUbajsz

  LT: to je fáro mamči :)

 19. Nexi

  to andy : jako čoveče neklidnej ? moje sx mělo v tom větru docela ambice dělat double tailwhip :) opravdu nezbylo než to vzdát a počkat na kluky v autě :) pfff respekt jim :)

 20. ddd - andy

  2Nexi:obecne bych zacinal lehcim trikem.. :-) ale znam, protivitr je hnus!

 21. Čárys

  4: ddd -andy : taky jsem si myslel, že protivítr znám. ale tohle nemělo s protivětrem nic společného – když říkám, že se nedalo jet ani ve stoje, když jsi rubal, neboť jsi stál, tak fakt nekecám.

  bylo to ZLO.

 22. Povánoční vejlet | KUbajsz photography

  [...] Chorvatsko, Španělsko, Francie, Itálie … A nakonec jsem si vzpomněl, že přesně před deseti lety jsem jel do Finale Ligure s Čárysem a Nexi přes Silvestra trénovat. A bylo tam skvěle. Tím padnul první bod výletu. [...]

Komentář: