Recenze od DDD – Wildcard, střední Banshee.

dsc_0055-andy-1.jpgTak už chvilku mě můžete porůznu vidět lítat na Banshee Wildcardu. A to proto, že ho prostě nechci vrátit Jirkovi na krám. Začal jsem jezdit tohle kolo, na tvrdší zacházení tam, kde mě přišlo zbytečný drážit Runa, kterej je teď postavenej spíš na AM. A důvody?

Tak za prvé. Uz loni podobně osazenýho Wildcarda lítal Schwara a všude to pochvaloval, jó jasně sponzoring atd., ale kdo měl tu možnost se na tomhle kole svézt, resp. stačilo na něj nastoupit, hned dal za pravdu, že postoj na něm je perfektní. Prostě stojíš v těžišti a když dáš kolena k sobě, HUPS je tam sedačka. Uděláš dvě, tři zatáčky a zjistíš že se to ani nezavírá ale spíš vede stopu, ale neni to zas zbytečnej autobus. Musel jsem i já dát nejen Schwarovi za pravdu, že to kolo neskutečně padne do ruky, když jsem na něj poprvé vlez.

dsc_0055-andy-1.jpg

Komponenty jsou volený zas správnym směrem. Začnu hned u vildle – Domain, která má měnitelnej zdvih a tak společně s rámem, kde jsou taky dvě díry na tlumič od lišky s Propedalem DHX-5, kterýma se mění zdvih, dávaj kombo – jdu do lesa na dropy (16-16) nebo, můžu lítat po 4x (11-13). SLX šaltr skovanej k rámu, i s delšim ramínkem, pomáha blízkýmu průjezdu kolem pařezů, bez obav o uražení. Brzdy HFX-9 maj snad už stoletou tradici, stejně jako SUN bytelný ráfky. Kokpit je produkční od Truvativu, stjně jako kliky a perfektní nízký pedály, Funn gripy a sedlo to celý dolaďujou.

andydmbanshee.jpg

Jízda. A to je jízda! Snad jedině na DH neni tohle kolo úplně doma. Dal jsem si na něm párkrát Bouřňák (pravda, tam i některý "DH" maj co dělat) a přeci jen je kratší a v metrový jámě zmizí snadno, ale na druhou stranu Bouřňáku, tam co se nejede ČPDH je nádhernej singletrack, na kterym, stejně dobře jako třeba v Jedlový, nemá Wildard problém a naopak ho člověk parádně zašlapává do zatáček, jak potřebuje.

Kde si to na něm ale fakt užívám, jsou třeba lávky v Bechyni, Čerčany nebo DéeM. Je to hračička, která ale vede stopu a člověk má pocit, že ho to fakt poslouchá.

Co na závěr? Jasně, těšim se na novýho Scytha, Big FR, ale nalítat na tomhle celou sezonu, by mě hodně bavilo!
-a-

A související článek je : menší benší
a za fotos děkujeme Kesanovi

39 022.jpg 40 140.jpg 40 143.jpg
43 083.jpg DSC_0055 Andy 1.jpg DSC_0063 Andy 1.jpg
wildcard.jpg    

4 komentářů pod “Recenze od DDD – Wildcard, střední Banshee.”

 1. The Skreth

  Na North Shore by to bylo jako dělaný.. Tedy ono to je vlastně na “to” dělaný :-P

 2. tomaass

  já ti to taky nechtěl vrátit, příště se budu víc bránit

 3. kuba

  taky vlastním http://ufo-ride.cz/galerie/-/1611.jpg spokojenost největší!!

 4. Čárys

  Už když si ho kdysi nadělil od jirky Schwara, přišlo mi to best – přesně jak popisuje Andy. Tohle se jim fakt povedlo.

Komentář: