FREESTYLE WINDSURFING – PRASONISI 09

ssssdeff.JPGČau bajkeři, aby ste tady pořád nehltali jenom kola, zasíláme reportík z našeho měsíčního tripu, který jsme strávili na větrném Řeckém ostrově Rhodos, v oblasti Prasonisi.


Před pár dny jsme se vrátili a opět se nudíme v ČR…Nicméně trip to byl opravdu povedený. Sice jsme tuto destinaci vůbec neměli v plánu, chtěli jsme totiž na 100% větrný ostrov Karpathos, kde už jsme měli dva měsíce dopředu zarezervované ubytko s tím, že nebude problém sehnat letenky :) V tomto ohledu jsme se tedy docela spletli. Marně jsme sháněli měsíc letenky s dopravou surfů, vždy nám bylo řečeno, že se surfama není problém, ale po týdnu vždy přišla zpráva o zrušení letenek kůli nedostatku místa v zavazadlovém prostoru, nebo dokonce o zrušení celého letu. Jediná varianta připadala se společností Lauda air, ale bohužel v náš daný termín už nebylo místo.

 surfing.JPG

Jako náhradní varianta tedy byl vedlejší ostrov Rhodos. Letěli jsme se společností Travel servis, a byl to snad nejsnadnější let, co se týče přepravy cajků, ať už u nás na Ruzyni, tak na Rhodosu. Je tedy pravda že při odletu jsme mírně nestíhali. Odlétali jsme z terminálu dva, ale samozřejmě že jsme se nechali vyhodit u terminálu jedna a pak přes celou letištní halu táhli cajky do dvojky :) Odlet byl v pět ráno, a my jsme s cajkama dorazili k odbavení 5 min. po půl páté, takže malinká nervozita zda se vše stihne?!(máte být na letišti 2 hodiny před odletem)…stihlo :) Jediná menší komplikace u odbavení byla s tím, že jsme jeli pod stan a ve vaku mezi plachtama jsme měli vařič a 3 plynový lahvičky…Chlapík co seděl u rentgenu na nás koukal, kroutil hlavou, nevěřil a ptal se „co to jako má bejt?“…na což se brácha zeptal…“to se nesmí?“ :) Samozřejmě nám všechny tři lahve hned vyhodil, a v tu chvíli nám pytlíky s těstovinama byly k ničemu…

Let proběhl hladce, trval asi dvě a půl hodiny a při příletu na nás už čekala Angelika (docela břitva) ze stanice Wind4Fun, která nás odvezla na místo a cestou říkala že moc nefouká…Měla pravdu. Prvních pět dní se jezdilo na 6.5, takže občas jela naše největší plachta 5.9, ale žádná sláva. Na vodě spousta turistů a začátečníků.

ssssdeff.JPG

Po slabých prvních 5ti dnech se konečně rozfoukalo, a jezdili jsme až do konce pobytu každý den na plachty 4.5 – 5.3, takže pro freestyle nejideálnější velikosti! Taky přišel týden, kdy foukalo v průměru celý den kolem 40 knot, naměřená max. rychlost byla 47 knot (24m/s) docela masírka…všechno lítalo vzduchem, včetně velkýho přístřešku pro baywatch…

Vítr tedy opravdu přál! Je to místo, které bych doporučil všem surfařům, ani začínající surfaři nemusí mít obavu ze silnějšího větru, na pláži jsou 3 surf stanice a každá má člun na rescue, takže se nikdo nemusí bát, že skončí v Africe (vítr fouká od břehu na moře)

 surf1234.jpg

Celkově jsme na tomto místě strávili 5 týdnů ještě s kámošema z Prahy Márou a "Kozzym“, který překonal rekord v útratě za jídlo…měl pořád hlad a zahučel tam za 850 euro za měsíc :) !pouze za žrádlo! :) (při čemž ceny téměř jako u nás) :) ale když někomu chutná…

Děkujeme všem našim partnerům:

Snowboardel
Surf-centrum
Reefshop.
Agpnova
Malirstvi-vazac

Větru zdar Michal, Tom www.mt-team.cz

10.JPG 11.JPG 12.JPG
13.jpg 14.JPG 15.jpg
16.jpg 17.jpg 18.JPG
19.jpg 20.jpg 21.jpg
22.jpg 23.jpg 24.jpg
25.JPG 26.JPG 27.JPG
28.JPG 29.JPG 30.JPG
31.jpg 32.JPG 33.JPG
34.JPG 35.JPG 36.JPG
37.JPG 38.JPG 39.JPG
40.JPG 41.JPG 42.JPG
43.JPG 44.JPG 45.JPG
46.JPG 47.JPG 47-8.JPG
48.JPG 49.JPG 5.JPG
50.JPG 6.JPG 7.JPG
8.JPG 9.JPG P8280004.JPG
P8310006.JPG P9050261.JPG P9050264.JPG
P9050281.JPG P9050285.JPG P9060038.JPG

14 komentářů pod “FREESTYLE WINDSURFING – PRASONISI 09”

 1. Čárys

  díky moc za report a opět rozšíření našeho akčního záběru… neb nejen kolem živ je biker.

  PS: pěkná filetka :) Bylo něco ?

 2. OVAR

  Ach ty fotky, priste min serfu a vic cubek

 3. SPYKE

  …tý jo – kde se loví takový prima mořský panny? :-D

 4. PAJA

  2 SPYKE: Myslím, že tahle už panna nebude :-D

 5. eMTý

  jak zvýšit sledovanost? dej do náhledu nahotinu…

 6. Tom MT team

  Jojo, Terka bude mít určitě radost z těch komentářů :)) Jinak Čárysi…s filetkou už je něco přes dva roky :) … filetka…to je dobrý :)) začnu jí tak říkat :)) My používáme břitva :))

 7. Who_knows

  Carys: hehe, mel bys kluky naučit jak se spravne krmit, 850 éček není málo..

 8. kuba

  hele jen takovej technickej dotaz, k čemu je ten bederní pás?? chápu to u kity ale tady moc ne.

 9. kuba

  pardon u kitu:)

 10. čelkis

  koukám že má pěknou ségru :)) (teda doufám že to je ségra:))))

 11. Čárys

  4 eMTý : A na to jsi přišel teprve teď ? Dělám to tak už kolik let.
  4: tom MT team : břitva – to zase neznám já…a na filetka má copyright David Čani :) Ale jen šiřte dál..byl by rád.

 12. thomas

  pěkný plavky:)

 13. KOLOhnatbriza

  Jako dobrý,ale pořád se mi nelíbí ten poměr normál fotky:buchty :)

 14. GeNNerals

  David Čani =) dobrej tejpek….už nějakej pátek dělá s Martinem Š. Takže GL Freediving!

Komentář: