1 ČP DH 2010 – Krupka

krupka2010-2.jpg1. závod ČP DH se pro letošek odehrál na Krupce. Počasí celý týden vypadalo, že spiky budou víc než dobrá volba. Čárys se léčil, takže sem musel vyrazit s tužkou a bločkem místo něj.

Na krupce jsem byl letos vůbec poprvé, proto jsem si chtěl v pátek aspoň projít trať. Na cestu se vydávám v odpoledních hodinách v sestavě Já, Demo a Haven T4. Na cestu mi už z domova příjemně leje, že to rychlo stěrače neberou. Vypadá to na fajn prašný víkend. V Děčíně dávám mezizastávu a s Dvořínem a Mekem nakupujeme potraviny na víkend. Takhle příjemnou prodavačku jsem snad ještě v hypermarketu nepotkal. Mazec Děčín je asi jinej hehe. Jak už jsem říkal v Krupce jsem byl poprve tak ani nevím kam mám jet. Ještě, že v Krupce potkávám auto DH Racing týmu a držím se ho. Škoda, že se zrovna vyváželi na start. To mi dochází asi v půlce kopce, takže optat, otočit a počkat na auto co pojede už prázdný dolů. Po zdárném najítí koukám kdo už tu je, skoro celý F.A.S.T., Ultimáti, Specialized… Mno prostě tady je poznat kdo nemusí v pátek pracovat:). Původní myšlenka projítí trati se rozplývá někde v davu. Jo holt zima je dlouhá a lidi mají plno dojmů.

krupka2010-6.jpg

Takže prostě pátek prozevlenej, ale tak už bylo asi 6-7 když sem přijel to se omlouvá. Stavím si Autospaní na rovinu. Ano konečně jsem se dokopal a nainstaloval do transportéra tu postel z domova, abych se tam už doslova cítil jako doma, když tam trávím tolik času. Pro bezpečný sex mám radši vyskládány všechny modely přileb Haven u levé strany auta, nepřekvapí mě sebevětší divočina. Vše připraveno a můžeme začít…Tssss zasloužené pivo otevřeno a víkend na ČP DH začíná. Ta grilovací večerní pohoda to je vždy to nejkrásnější a ani tady tomu nebylo jinak.S Městskýma policajtama Dušanem a Vencou, co nám slíbili že budou  celý večer jezdit a hlídat naše kola, si pak už tykáme a vyprávíme cikánský vtipy. Později i Lepa a spol rozváží po místních rastauracích na exkurze hehe. Měšťáci v Krupce jsou dost. Monster zase tekl horem dolem.  Poznatek: jediný pitelný s vodkou je ten žlutej s džusem. Poznatek č.2: I když to namixuješ půl na půl zdá se ti to slabý. Zbytek si snad domyslíte hehe. Asi ve 2 to balim a jdu natěšeně spát poprvé do postele. Monsterozní energie mi chvilku rozmlouvá abych usnul, avšak pak se dá ukecat.

 krupka2010.jpg

Myslel jsem, že houpací děti už vyrostli, ale kdepak asi v půl 5 banda nějákých kokotů mi houpe autem a buší do toho jak hluchý do vrat. Je to opravdu fajn v tý plechový boudě, když tam do toho řežou. Do teď se mi nepodařilo zjistit kdo to byl, ale prý sem nebyl sám. Ráno vstávačka a užívám si snídani v posteli:). Ty jo asi krušný večer mi napovídá žaludek. Padá nápad, že si jdeme projít trať nejdříve nahoru a dolů, nakonec nás Czert zachraňuje a jdeme to jen dolů i tak to bylo na 90 min.Teda nevím zda zachraňuje jelikož nahoru nás veze, jak když nás ukradl, polévá mě smrtelně ledový pot a už se těším na vzduch. Asi mám Hroznej Rejs mód tenhle rok, jinak si to nedokážu vysvětlit, nikdy sem si trať neprocházel a letos už podruhý hehe.

Takže něco málo k trati. Jelikož ještě teď po závodě si nedokážu vybavit hodně úseků na trati jak za sebou navazujou, tak proto to málo. Start je na takový širší cestě z kopce. I když je to z kopce lidi tu hrozně šlapou a nevyužívají ty dvě páčky na řidítkách co zpomalují váš bicykel a zajištujou bezpečnou jízdu lesem. Jo na tý cestě je zpomalovací esíčko do kterýho nemusíš zpomalovat. Vjedeš do pařezů kde mi příjde, že dost lidí to jede No Control Auto Pilot (dále už jen NCAP). Pak prostě les kde to drncá, nějáký hrby, nájezdy na cestu… Jeden nájezd na cestu je fajn. Je to tak asi ze 2m na placku, když se bojíš přibrzdit a sjet to. Hodně pěkný smotky jsem tam viděl. Potom to zase drncá a zatáčí po kamenech a jsi na takovým dropu za ním je dvoják. Později už jen odpal na bouli se schodem. Tenhle skok byl specální v tom, že objet ho vyžadovalo mnohem víc umění a odvahy než ho skočit. Pak zase takový ty kládový skoky zatáčky občas sucho občas bahno prostě všehochuť. Trošku Uphillu zakončenýho fajn kamenitou sekcí u který mi přišlo, že se to nerozděluje na to zda jí jedeš rychle nebo pomalu, ale zda jí jedeš nebo odrážíš nohou. Sešup dolů po kořenech a dva velbloudi, relax rovinka a super skalka s cestou a zase skalkou za cestou, ten úhel neměl moc daleko k pravému. Pak zase točení zatáček, skákání dřevěných schodů…nájezd do tobogánu, pak dřevěná skočka teda dřevěný dopad ze skoku…kličkování…drop na rovnou šikminu…kličkování a jsi dole.

Čas pěšky 90min, na kole dle počtu zastávek.

 krupka2010-2.jpg

Takže je zhruba poledne a mi bereme kola a jdeme nahoru. Zrovna přijíždí Vrbič, který nám po zbytek víkendu dělal dvorního řidiče. Tady se prostě jede bussines se vyplatí přijet i z Pha vyvážet:D. Je to super má Sprintera se skřiní a to je ideál. Vzadu nasázený palety takže do toho kola krásně pasují.Přijedeme nahoru a hurááá nadženě dolů.Mohu Vám říct, že po příjezdu dolů nasr…zahazuju kolo a chci vypsat inzerát na kolo, že už to není sport pro mě. Fakt takhle otráven sem dlouho nebyl. Později zjišťuju, že na poprvé nejsem sám, ale že tento dojem se budí ve většině jezdců kategorie Hobby. Mimochodem cestou dolu zjišťuju, že to všechno něják hrozně zrychlilo i když dost často NCAP, tak se na ty jezdce dá koukat jak jedou. Snižují mi sebevědomí. Dvořin mě ukecává a nakonec teda jedu ještě jednou, pak už se to jen a jen zlepšuje až do fáze nadšení. Akorát stále nezodpovězena často kladená otázka: Jak to pojedu v kuse? Na tohle se ptalo samo sebe dost lidí.

Původní plán mám na 3 zastávky. Po asi 5 jízdách a v 6 hodin ukončujeme ježdění a už přece nejsme prasata a jdeme se umýt. Heh hodně chyb najednou. chyba č.1: Sednout si do vytuněnýho korejce s laděným výfukem. Nechápu jak tohle si někdo může dát na auto dobrovolně. Asi po 5 min už chci vystupovat. Chyba č.2: Jet s někým kdo se snaží s 1,6l stačit 3,0 v kopci nahoru. Chyba č.3 po vyjetí nakopec zjišťujeme, že vejš už je asi jen pramen Labe. Mám pocit, že budeme plavat mezi krama. Mno prostě velký kokoti… teda než člověk vleze do tý ledový vody:D.

Potom klasický postup: Večeře, gril, pivo a včas spánek.

 krupka2010-10.jpg

Ráno je už krásně, slunce svítí, závodníci tuní… Spousta lidí tady. Teda lidí dost a černých lidí stále přibývá, asi se přesouvají od toho stánku socanů co byl dole v hospodě. Mohu vám říct, že důvěru jejich přítomnost nebudila snad v nikom. Ale teď už k samotnému závodů. Dobrý krok je nový spíkr, fakt to hezky komentoval, dal se poslouchat a mělo to i ten správný náboj. Určitě dobrý krok vpřed. Opravdu poslouchat 4 roky na každým závodu: A do cíle se nám doloudal Lukáš Louda už mě nebavilo.

Na start jedeme zase s Vrbitchem. Pod kopcem je zase sraz Favoriťáků co jedou do kopce. Zrovna se schromažďují na start, když mi chceme jet. Od policie máme povoleno to protroubit a projet, aby sme stihli start. Na startu je ozón, že kdyby si někdo zapálit tak to bouchne. Co z těch lidí vychází za hniloby než odjedou to je dost. Asi už vím z čeho jsou ty zelený povrchy stromů. Už sem v kleštích a pojedu 10…5….cvak. Na začátku aspoň párkrát šlápnu a jedu. Jedu si pohodičku. Lidi občas nechápou proč sedím už na začátku na každý cestě. Moje výpočty mi však spočítaly, že sílu ušetřenou nahoře bych mohl plně využít dole v pasáži s divákama, kde už bych jí jinak neměl. Původní plán na 3 zastávky se mění a jsou z toho jen 2 a nedobrovolné. První se tam někde v těch zatáčkách zaseknu kolem o strom a dál už jen pokračuju bez kola a obaluju se do mlíka. Chvilku se rozmotávám a jdu teda nahoru pro kolo. Pokračuju vše v pohodě. Nikde to radši zbytečně moc nepouštím aby mi pak nedělalo problémy to zastavit. Druhá nedobrovolná zastávke je až dole v tom traverzu. Vidím hodně diváků tak co by ne. Pod dropem zjišťuju, že už fakt nemám sílu a tak pouštím brzdy na NCAP. Bohužel pak se šinu k zemi, kdy mi podjíždí předek na tý šikmině. Opět předjíždím kolo a hlavou napřed čekám kdy se zastavím. Mno prostě sem to něják dojel a na míň zastávek a pod těch 5 min co jsem chtěl… sem dobrej:D.

 krupka2010-39.jpg

V pauze beru foťák a jdu něco cvakat pro 720. Jelikož vím, že kola budou všude snažím se vám fotit i ženský, snad z toho vaše oko diváka něco vybere. Druhá jízda je jiná jen v tom, že mám polovinu sil, snažím se jet bezpečně a moc nepadat. Prostě to vyšlo a já nespadl a jel to v kuse. To bylo pro mě asi víkendové vítězství. Dole jsem teda čekal na kterým kořenu mi to vypadne z rukou. Cíl je za mnou čas o 20s lepší a sil po málu. Sesouvám ruce do strany a jsem rád.:)

Jinak výsledky byly asi takovýhle v Hobíkách vyhrál Luďan jezdící za Rohožku:). V Elitě Matěj, V junckách jeli rychle ty od Adama a v ženách taky nic novýho. První pohár máme za sebou, víkend plný zážitků, pohody a fajn společnosti nám skončil. Musím říct, že se mi to fakt líbilo.Trať pěkná ani ne dlouhá ale kur..dlouhá, Monster studenej, pivo lahvové, gril teplý… co nám chybělo? Nic:(

A já jdu zpět do reality, takže vana a ráno vstávat. Jinak prý sme to vyhráli v těch kuličkách to MS:). Fotky jsou tak něják různý, nebaví mě moc fotit kola to fotí každý, takže fotím spíš zázemí a lidi. Snad jste si početli a sorry, že to je tak dlouhý.

Zážitků moc.

Mějte se Luck-ass

A zítra bude fotogalerka od mr.Prochajdy ! 

krupka2010 (1).jpg krupka2010 (10).jpg krupka2010 (11).jpg
krupka2010 (12).jpg krupka2010 (13).jpg krupka2010 (14).jpg
krupka2010 (15).jpg krupka2010 (16).jpg krupka2010 (17).jpg
krupka2010 (18).jpg krupka2010 (19).jpg krupka2010 (2).jpg
krupka2010 (20).jpg krupka2010 (21).jpg krupka2010 (22).jpg
krupka2010 (23).jpg krupka2010 (24).jpg krupka2010 (25).jpg
krupka2010 (26).jpg krupka2010 (27).jpg krupka2010 (28).jpg
krupka2010 (29).jpg krupka2010 (3).jpg krupka2010 (30).jpg
krupka2010 (32).jpg krupka2010 (33).jpg krupka2010 (34).jpg
krupka2010 (35).jpg krupka2010 (36).jpg krupka2010 (37).jpg
krupka2010 (38).jpg krupka2010 (39).jpg krupka2010 (4).jpg
krupka2010 (40).jpg krupka2010 (41).jpg krupka2010 (42).jpg
krupka2010 (43).jpg krupka2010 (5).jpg krupka2010 (6).jpg
krupka2010 (7).jpg krupka2010 (8).jpg krupka2010 (9).jpg
krupka2010.jpg    

33 komentářů pod “1 ČP DH 2010 – Krupka”

 1. Čárys

  Perfektní, Luckaas, dobře napsáno, dodal jsi fotky, všechno do půlnoci – nemám slov ! Asi ti udělám mega objednávčičku na HAVEN, at máš voko u Henďy a spol jako revanš:)

  Paráda. A dobrou noc.
  D.Ě.K.U.J.I.

 2. Jr.

  http://720.cz/foto/krupka2010/imagepages/image42.html

  pohledy chlapců mluví za vše :D:D …

 3. Dave

  Super ! uz se tesim na fotky. sem zvedavy kolik jich bude obdobnych… http://dolekop.com/fotky/76025-krupka-semifinale

 4. Maverick

  draha super zavod super večer super jen by mela bejt kategorie tata na kole:D

 5. Čárys

  Já myslel, že to byl Downhill, ne freestyle :)
  Kde jsou výsledky ?
  Jak dojel Junior ?

 6. Luck-ass

  Jr. se učil. Výsledky to netuším. Průběžný pořadí máš na fotce:)

 7. Manas TL

  Vysledky:
  http://www.poharmtb.cz/download.php?list.67

 8. dr.zack

  Ty jo…Matej hodne dobre…5 sec neni malo…

 9. KUbajsz

  bylo nám tam dobře, i bez hokeje :D

 10. Kaštan

  dr.zack: už jsem to někde psal…Adam šel nahoře na hubu :) to těch 5 sekund fakt neni málo :D

 11. Čárys

  Tak jsemmkoukal na výsledky – Adam v semíčku rychlejc, než ve finále, takže bylo jasný – chyboval. A koukám Kaschtan i vysvětlil, o co šlo..

  Každopádně to byla asi velká střelba. A hlavně junioří – moc pěkně mladý Adamovci.

 12. profesorikebara

  pěknej repoort

 13. prochajda

  A Matěj zase semi bez řetězu a druhej jen o sekundu…

 14. Kachna

  http://720.cz/foto/krupka2010/imagepages/image10.html

 15. Kachna

  Do pjeruna, to je ňáký vošizený, já něco napíšu a vono to vyšle jenom link, troufalost!

 16. tomaass

  prochajda: jeee tak von jede na závody a zapomene si vzít řetěz, já byl v pátek na diskotéce a každej týpek v drezu měl na sobě řetěz!

 17. kYWIC.......

  Asi vím kdo ti dělal audio budíček+ vodní postel v půl páté:D

 18. Jr.

  bradko bymbár se musí ještě týden oddávat študování

 19. Luck-ass

  kYWIC:Při prozrazení identity neudám tvé jméno. Takže kdo to byl?

 20. Čárys

  Bradko snad maturuje ?
  A kde je BROZ ? Neměl závodit s Luckaasem ? A HD racing team ? Jak jeli oni ? Ve výsledkách nebyl nikdo…

  Bože, jednou tam nejsem, a vůbec nevím, co dělal bulwár :)

  Jo a Kybic dělal bordel – to jsem správně pochopil, že ty noční zvíře !

 21. Luck-ass

  Jo takže ten P4 mi mlátil do plechovky. Brozák se asi bál po Mezáku. A Dancing tým… Mno jako viděl jsem je tam, ale jak to dopadlo těžko říct:). Každopádně Kouč šel v pátek spát jako poslední z nich heeh

 22. kYWIC.......

  Přiznám,byl jsem to já ale jen maličko bylo tam dalších 10 lidí:Dale musíš to brát ,měl jsem zase čtyrku na žíle……..jako celej víkend:DJinak jsem si super zajezdil…… DH RACING TEAM se přejmenoval na DH PROFESIONAL PŘEDJEZDEC TEAM:D

 23. Luck-ass

  kYWIC: Tak 4 na žile si měl když sem šel spát. Kolik tam toho bylo v půl 5 už si fakt nedokážu představit:-D

 24. Čárys

  S čím to tam Monster chlapec žongluje ? : )

 25. KUbajsz

  “musíš to brát, měl jsem 4 na žíle” ty vole to bych fakt nebral. Kvůli houpání autem beru do auta už mačetu ( pár jí už vidělo ) a nekompromisně sekám ruce, ikdybys měl šestku na žíle čoveče :)

 26. Štěrbis

  Kybic, co kecas desetnnas nebylo. Malem jsme to prevratili ve ctyrech :D

 27. Luck-ass

  KUbajsz: Takže nevyrostlí houpací děti: Kybic, Štěrbis, Lepo a deny. Půjčíš mi mačetu?:)
  Čárys: 3 zapálený PEPO kostky. Monster chlapce už na ČP nepoznáš. A M káru má každej hehe

 28. KUbajsz

  luck-ass: mile rád :D

 29. Jr.

  bradko maturuje…je to tak…a umí velkou kravskou piču

 30. tomaass

  houpat autem se může jen Kubajszovi a nebo Maňasovi, když vevnitř souloží, jinak je to fakt nesmysl, je lepší koupit pepřák, podle vyrážky ráno poznáš, kdo to byl, sekat ruce je dost drsný, podle mě se bez ruk žije blbě

 31. KUbajsz

  určitě se bez nich žije líp jak bez verči? Tome?

 32. Buba

  luck-ass: dobrej reporter seš…

 33. shimano

  počtení pěkný, málo ženskejch na fotkách ;)

Komentář: