Co bolí, to baví.

tutulka.jpgTrénujete ?

Cvičíte ?

Běháte ?

Plavete ?

Posilujete ?

Bolí to ?

Chcete to ?

Nutíte se ?

Video a pár slov o mučení těla je vevnitř…

Tak jsem se opět zamýšlel, já jsem takovej přemýšlivej člověk, nad tím co nás pořád žene dál. Jestli vás teda něco žene. Mě teda žene.

Znám za těch 100 let, co žiju, už děsnou partu lidí. Znám jejich příběhy, jejich starosti a radosti, vidím do nich a snažím se jim porozumět…k čemuž mi i napomáhá můj velkej sociologickej experiment jež se jmenuje 72O.cz :)

Za tu partu doby jsem dřel v tuně sportů. Prodřel jsem se do stádia, že sport, kterej nebolí, mě prostě nebaví. Znám spoustu kamarádů, kterým jde vše, na co sáhnou, který jsou v mnoha věcech mnohem dál než já, mnohdy tam, kde já nikdy nebudu…ale asi mi o to ani nejde. Mě ta moje cesta prostě baví. Cesta kde mám pocit, že jsem tomu dal fyzické maximum.

 Třeba za poslední týden jsme udělali pár věcí, na který budu rád vzpomínat. Plaveckej maraton, nebo 25km na sněžnicích za 5 hodin s macatým převýšením, kemping v – 14C a to je jen týden. U všeho jsem si dal do těla, jak už dlouho ne, možná nejvíc za tento…měsíc. A to ještě prosinec nekončí.

dobyti-vrcholu-propoceny-a-uplne-mokry-5c-a-vichr.JPG  s-mirkou-party-venku-u-dodavky-cerna-v-posumavi-vanice.JPG  smichov-s-petrem-stena.JPG  potok-pod-plechym.JPG   hory-rano-zima.JPG

     

Tuhle jsem se bavil s Duchnou, chtěl vědět něco o tréningu na lezení. Prej udělá 1O kliků, 1O shybů a deset sklapovaček. Povídám : "Kolikrát ? "Odpoví : "No jednou !" Začal jsem se smát a ujistil ho, že tréning vypadá trochu jinak. Chtěl abych mu napsal jak. Nenapsal jsem. 

Natočil jsem. 

tutulka.jpg

Berte to prosím tak, že tohle video je trochu nadsázka, dřu samozřejmě mnohem víc a sypu jak kulturista. A nebo kecám a nedřu vůbec a nesypu nic ? At je to jak je to, mě to děsně baví. Doma, ohníček si popraskává, k tomu nějakou tu orchestrální klasiku, za dvě hodiny lezení spojeného s posilováním mám totálně dost. Přitom je to fakt zábava. Variabilita toho, co chci cvičit a možnosti jaký nám všem poskytujou naše kutlochy jsou neuvěřitelný. Jednou třeba natočím, co všechno se dá dělat třeba jen na zavěšený hrazdě…

A je to zaradmo.

Duchno, každopádně tomu musíš dát určitej poctivej tréning, jinak se to nikam neposune. Jak už mi kdysi řekl Petr Heiníků (on taky vypouští stále jen moudra, to je hrozný) "Jakejkoliv poctivej tréning máza následek určité zlepšení formy" a nebo taky "45 minut tréningu na kole je tak max k tomu, aby jsi neshnil" tak já můžu jen dodat – amen. Pravidelnej poctivej tréning, a musí to jít.

A to je vše, přátelé. Jen tak pro představu, jak moc to bolí, a jak moc to baví, klikněte na video.

No pain, no game.

A nebo česky, moje oblíbené : "Co bolí, to baví"

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

35 komentářů pod “Co bolí, to baví.”

 1. perry

  25km na sněžnicích? Kemping v – 14C? Tak proč si tu sakra musim číst články o autech? ;-)

 2. maverick82

  Fulghum je dobrý čtení ;)

 3. Kaschtan

  Co bolí, to baví /// mě baví tak leda nohy a prdel už :D

 4. KUbajsz

  výborný, taky už mě nějak chytil loket :/ Ty trámy v bytě ti zavidím, musím vymyslet obdobu :))

 5. psm

  Hezký hezký, ovšem takovouhle náplň si může dovolit nezadanej bezdětněj s příhodnym byznysem, kterej to časově dovolí. Normální smrtelník jen tiše závidí…

 6. Bicykolar

  Paráda!!!Další motivační videjko, který mě donutí více se snažit a makat na sobě:)

 7. Duchna

  Instruktážní videjko bomba. Některý věci zkusím doma, některý moc bolestivý zatím vynechám a ty schody ty jsou supa podobně si hraju na točitejch co mám do druhýho patra. Jen ten dráb co do mě bude večer hučet abych neskončil v židly u kompu ten mě chybí….blbá lenost!

 8. Anzahl

  Skvělý! Mě se zase osvědčil program P90X. Pro někoho možná komerční. Ale já si z toho vzal jen to, co potřebuju a neřeším to komplexně. Třeba cviky na záda a hrudník, nebo na břicho…. Člověk při tom nemusí chodit do fitka a stačí mu hrazda, jednoručky a židle.

 9. perry

  psm: To už se tu nedávno řešilo http://720.cz/?p=13195 Je to blbost, stačí mít tolerantní děvče, co to má se sportem podobně a nebejt línej vstát na šestou nebo sedmou do práce a máš celý odpoledny plus víkendy pro sebe a svojí sebetryznu..

 10. ddd - andy

  4Duchna: Takže tady jasně vidíš, ře ti stačí něco málo přes 7min a budeš ve formě.. ;)

 11. Carlos

  Taky pravda…co bude s clankem o kempingu v -14 a 25km na sneznicich? No? :D

 12. Pedro

  Moc pěkný, mě teďka zničehonic postavili 100 m před barákem vedle dětskýho hřiště bouldr (http://d.imagehost.org/0291/bo.jpg), takže od jara snad taky začnu pořádně makat, přece jenom do pokoje by se mi stěna nevešla.
  K čemu je to tejpování předloktí? To sem nikdy neviděl.

 13. tichac

  Seš DRAK!!! Přeju hlavně hodně zdraví…

 14. Čárys

  4 : Perry, Carlos : O tom se tu nedočtete, byla to privátní akce při níž šlo o přežití, haha, nebyl čas něco fotit a točit :)

  4: psm : dovolím si nesouhlasit – vždycky se to dá, vždycky. Je to jen si to doma vykomunikovat, někde ubrat, někde pomoct, ale prost ěot jde. Já osobně nejsem nezadanej, takže to jen tak, pro úplnost :)

  4: Duchna : Ty jak to, že se na to netěšíš ? Já se na to dycky těším. A když už ne na tu “dřinu” tak na ten pocit po tréningu, nebo nějakým výkonu, kdy se natáhneš, čajíček, pohodička, a pak třeba může přijít i nějakej ten filmeček. Neznáš klasiku ? “..nejdřív je tréning až potom ženy a šou…”

  4: Pedro : No já mám zlý problémy s levým předloktím. Před 12 lety jsem si hrozně dolámal obě kosti v ruce, obě otevřené zlomeniny, cákance krve, paráda – 3 roky to srůstalo. Nyní se mi občas na té ruce dělá kýla, když moc dřu – prostě těma jizvama vyjede maso :) Na videu je vidět, jak se tam ty šlachy blbě hejbou – bolí to jak když tě za ně někdo tahá – Hnus. K tomu se připojila epikondylitida zevní kosti pažní, takže mě ta ruka fakt hodně, hodně zlobí. Pokud netejpuju, je to špatné. (Ono je to špatné i tak, ale…) Takže takhle.

 15. Keli

  4 psm: naprostej souhlas
  4 carys: pockej az prijde decko, pokud nebude jeho matka svetice, tak poznas, ze se to tezko vykomunikovava

 16. ddd - andy

  Keli: ..a proto moudře musíš volit a děcko do akce přibalit! :)

 17. Čárys

  4: Keli :

  Vše má pro a proti. Někdo si zvolí důchoďák a osamělej život, někdo děcka a život v kompromisech. Já vždy říkám, že jsem příliš velkej sobec, než abych se o svůj volnej čas s někým dělil – a na rovinu – děti ti ho zaberou až až.

  U mě tedy životní volba je – no kids – se všemi těmi radostmi ale i potížemi, jež toto rozhodnutí přináší. Obého je dost, jen jsme si každej vybrali jinak, jinou cestu. Naprosto svobodně ! Snad svého rozhodnutí teď nelitují, ti co jsou zadaní a se závazkem.

  Třeba budu jednou litovat já.

  Nehledě na to že kdo moudře vybírá, vybere ženu již s dětmi. Já vybral.

 18. Duchna

  4: Čárys : ve chvíli když u to dělám tak mě to baví a dokážu u toho vydržet i delší čas bohužel to dokopat se k tomu je někdy nad mé síly a pohodlnost vítězí

 19. Keli

  andy: sam vis, ze to zrovna vzdy nelze :)

  carys: narazel jsem na “Je to jen si to doma vykomunikovat”…

 20. vtch

  U nás na tréninku se razí heslo: “Co bolí to roste!” a pak je ještě jedno: “Když se ráno probudíš a nic tě nebolí, tak jsi mrtvý člověk!” :-)
  A to je kura syncy pravda! :-D

 21. petr

  No to snad néé!Tohle někde vystavovat, tragedie…..za takový svíjení bych se styděl, i kdybych měl obě ruce v sádře.

 22. Čárys

  4: Petr :

  Tak bys prosím mohl ukázat, jak se to má správně dělat, co, viď, a namotivovat ostatní k lepším výkonům. O tom byl příspěvek i video ode mne – měl motivovat k tomu něco dělat, což splnil..

  Tak se ukaž.
  Děkuji.

 23. Fanda

  Todle mě má motivovat ? :O Je to ještě pořád web o kolech nebo jen o jednom atletovi (asi admin předpokládam ) ? Jen se ptam , nechci dělat zlou krev :)

 24. Čárys

  je to web o komunitě známých a o jejich aktivitách.

 25. petr

  Ja lezu už 15 let, dělam toho mraky, nemam potřebu to někde vystavovat….dělam to pro radost!!!Soráč ale prezentuješ tu nějakej trenink a prezentuješ se jako hrdina a mega sportovec, ale ta vykonost tam nejni….tak nemachruj.Chcát na tvuj hrob zrůdo…pametáš???

 26. Čárys

  To je dobře, že to deláš pro radost. Ja taky.
  I tobě hezké vánoce, ať ti to v příštím roce dobře leze.

 27. shimano

  no pain – no gain…thats what i say :) Každopádně pěkný!

 28. lukyvanič-škarmanský mohykán

  nevím,ale nepřipadá mi že se tu čárys prezentuje jako hrdina a mega sportovec……petrovo příspěvek moc nechápu……by mě zajímalo jak se svíjí on po patnácti letech radosti a oběma rukama v sádře
  nicméně čárys dobrý dost,myslím že snaha by se měla ocenit a myslím že i ta výkonost není špatná,nejde přece o profi přípravu ne???

 29. fanda

  ..máš pěkné bydlení…:-)

 30. pavlik

  petr: ….očividně trochu závist, viď.

 31. Čárys

  Luky vanič : Ne, vůbec ne profi příprava, dělám to jen pro radost z dalšího druhu pohybu.. Na profíkynemám, a ani tam nesměřuju.

  A video ? Jen pro srandu pro Duchnu a Petra Heiníka (Aby Petr viděl jak na jeho rady sypu, haha, a Duchna aby viděl, jak má dřít, protože jeho 1O kliků je fakt málo)
  Video mělo jen pobavit, ne naštvat, ach jo, dycky něco zkazím : )

  4: Pavlík : Hele, budu 4 dny ve špindlu na sněžnicách a hikingu, nepřijedeš ? I bych tě na jednu noc třeba ubytoval, v dodži. Dáme hike a FR, pokud budou podmínky nelavinózní. Pípáky mám.

 32. lukyvanič-škarmanský mohykán

  4 čárys-tak jsem to pochopil dobře…….dík

 33. ant

  respect, mam tu samou radost, kdyz si clovek poradne nalozi, dobre se mu spi, dobre se mu ji a kdyz je progress je vsechno takovy ruzovy :)

 34. pavlik

  carys:neprijedu

 35. vili

  4 petr: nevím s čím máš problém, četls vůbec co psal čárys v úvodu toho článku? A ty děláš jen lezení nebo i jinej sport alespoň na takové úrovni jak čárys? Nevím jak ty, ale já dělám spoustu sportů a to hlavně pro zábavu, možná snad jeden na trochu vyšší úrovni než ty další (ten se tu ještě neobjevil a pochybuju že objeví :-)). Každopádně s grupou okolo těchto stránek nemám absolutně nic společného, dokonce v podstatě ani jeden ze zmíněných sportů nedělám a přesto sem rád chodím a čtu si články od čáryse a sleduju jejich vývoj a život. Jestli nedokážeš pochopit jeho přístup ke sportu a stylu života tak proč sem lezeš a máš blbý kecy o výkonnosti? Napřed se zamysli jakej žiješ ty život, kdes všude byl, koliks toho zažil a pak to porovnej s čárysoj. Myslím, že bys zaplakal, ale třeba se pletu. Každopádně sem tu vyplodil kvůli tobě debilní slohovku, což sem vůbec nechtěl.

Komentář: