Geiskopf 2011

geis2011-8.JPGHellou gájz, takže jsem zpět z weekendu a v plném pracovním nasazení dát do kupy ČP DH. Leč měl bych pár slov o tom, co jsme dělali poslední 3 dny, a protože to bylo super, je infos vevnitř.

To že je na letošní sezónu možno zakoupit jakousi "evropskou" permanentku pod názvem Gravity card, asi mnohým neuniklo, i kvůli propagaci na Dkey a nebo prostě proto, že nejsou líný přečíst si občas nějaký to news. Okej, ve stručnosti o co jde – najdete tady , kdyby někdo nevěděl. 

Tato celosezónka spojuje
celkem 11 bikeparků v Německu, Rakousku, Slovinsku, Čechách a v Itálii.
Za cenu 340€ a nebo 8160,-kč můžete bez omezení jezdit celé léto v těchto
resortech – Špičák, Leogang, Wagrain, Saalbach Hinterglemm, Geißkopf,
Semmering, Schladming, Winterberg, Bad Wildbad, Livigno a Maribor
. Takže možností na ježdění fakt hodně. 

Já to mám na jih co by klikovou hřídelí dohodil, takže pro mě je Schladming, Saalbach, Leogang atd s dojezdem 290 km jasná volba. S Rossem se teda scházíme na Rudě a u Radka kupujeme kartičku za pěkných cca 8000,- korunek. Dokonce je tu ošetřeno to, když si za měsíc zlomíš obě hnáty, tak ti vrátí i nějakou poměrnou část zpět, pokud jsi do konce sezony out…v případě ztráty není problém permici zablokovat a vystavit znovu, prostě já jsem řekl své ano a osm litrů bylo jejich.

Následoval odjezd do Geiskopu. V Geiskopu jsme základnu na tenhne víkend zvolili hlavně proto, že je zde novej, dle videí fakt dobře vypadající "Flow country trail" a my ho prostě chtěli vojet jako jedni z prvních, ne až se na něm vystřídá celý Německo, fuj. Jak to vypadá, jsem viděl ve videích na Xvideos.com

Jsme tu v pátek skoro sami a slunce vaří a teplota je příjemná. Vzal jsem si sebou na víkend obě kola, svýho krásnýho novýho FRantu, přezdívanýmu "štafle" a Draga. Po počátečním rozjezdu na Freeridovce, konečně nacházíme onen novej trail. 

geis2011-32.JPG

Je to naprostá, naprostá pecka. Jedna zatáčka střídá druhou, snad je tu jen jedna pasáž, kde se třeba 1O metrů nic neděje – jinak furt levá – lavice – pravá – dablík – levá, lavice, pravá, náskok do levé – pravá…se zblázníš. Až se ti z toho točí hlava. Je to to nejlepší, co jsem snad kdy jel – každopádně to nejzábavnější. Na Frantovi je to prostě TOP, to kolo jede jako kráva. 

Jezdíme s Rossem až do 17h, prostě je to návykovka. A večer krátký filmeček a připravit se na weekend.

V sobotu doráží mnoho lidí z čech i němec. Je tu celá young guns tlupa – KouleCZ, Mára PET, Bobo, Pinďa, a nebo třeba Krabice, Jr., Ovar, Šimon Charvátů..prostě hodně lidí přijelo polítat. Novej materiál kam se podíváš a do toho to moje retro – možná jsem měl vyhrát cenu za nejstarší kolo víkendu. 

geis2011-37.JPG

Kapitola sama pro sebe je Marzocchi 44. Ta vidlice je prostě úžasná. Zamykání funguje tak jemně, že se ti třeba po dopadu zamkne sama, a dolů dorážíš pravidelně se změněným zdvihem, takže vlastně za celej FLOW trail vystřídáš několik geometrií a nastavní kola. Zajímavým je také systém měnění zdvihu, neboť posledních 5 cm zdvihu docílíš jen tak, že vidlici nafoukáš vzduchem – jinak prostě ne. : ) Takže nahoře vyrazíš, cestou se ti paárkrát zamkne, ufoukne, a dole je z ní BMX. Great job !  Marzoši nemrdaj, marzoši totiž jedou peklo. Nebo jeli, snad. Mě je to ale jedno, hlavně že tam něco je a pružítkuje, občas – na to moje mrdání je to až kam. :)

tu stahni

flowtrail na videu – první seznamovací jízda…

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

Jezdíme i DHčko, Lávky, vše co Geis nabízí. DHčko je ultrarychlý a na nějakejch místech celkem rozbitý – hlavně pokud nevíš kde přesně je dopad, nedoporuču skákat. Dlouho tohle nevydržíme a jdeme opět zpět na Freeride a 4xsky. Opět celej den, protože prostě nejde přestat. Klucí jdou ještě večer na dirty, a musím říct, že Koule se vyskákal fakt do štýlu.

geis2011-5.JPG

Teda ehm, spíš tady. 

geis2011-8.JPG

Večer je tu dřív než bys řekl "wurstel" a my jdeme na párty k PET spolku. Karavan mocnej, rozdělaná markíza, chvíli laškujem s benzínem a zapalovačem, Mára dělá pěknej ohníček, a já natahuju lajnu. KouleCZ zkouší a pak prostě dokud to nepřejde, tak neubere. Dobře on. Na to že to byla skoro 2Om, tak nastoupil a pár kroků udělal – a to neměl POWERPYČO plastík s magnetkem na ruce !

Za hodinu přichází B.R.U.T.Á.L.N.Í. slejvák, fakt mordor.  Voda všude, blesky, no metelice. Mým novým střešním oknem mi teče do auta, no paráda. Dávám lavor a za poblikávání jdu spát.

V neděli vstáváme hodně pozdě. Pršelo skoro celou noc, a tak není kam chvátat. Opět se ukazuje obrovská výhoda G-Card, a to je ta, že dřív by ses na to vykašlal, protože bys chtěl ušetřit, ale teď když jí máš, maj cenu i 2 hodiny, jen tak se sklouznout….protože je to vlastně odnynějška už zadarmo. Takže na to jdeme, a nakonec je z toho snad ještě lepší ježdění než v sobotu. Já drtím celej den Frantu na Flow trailu a mám ho fakt strašně najetej. Povrch je silně držící a hodně nás to baví…

Nakonec to i my balíme, kolem 15h. Ufff. To byly dlouhý 3 dny, hodně dlouhý. 

geis2011-1.JPG

Co napsat závěrem. Gravity Card je to nej, co jsem mohl letos pořídit – jednorázovej vklad, a pak už jen lítáš a neřešíš. V létě odjíždíme skoro na 6 tejdnů na trip, takže já jí využiju až kam. V geisu neplatíš 3 eura za vstup do Bikeparku, jen cvakneš a jedeš, takže já už mám za tenhle třídení víkend 2000,- zpátky. Okej, doporučuju všem. A geiskopf ? Jedním slovem pecka. Nabízí…teď…

…3 fourkrosky, 1 fr trail, 1 dh trať, 1 flow trail, 1 NSX lávky trail (vázající na fourkrosky) a dole lavice an skákání. Fakt můžu jen doporučit. Mám to z baráku 17Okm, a přes Rudu – takže já se vrátím a brzy. 

THX 2 všem zúčastněným za super week. A snad na poháru ahóóój ! 

Čárys.

geis2011 (1).JPG geis2011 (10).JPG geis2011 (11).JPG
geis2011 (12).JPG geis2011 (13).JPG geis2011 (14).JPG
geis2011 (15).JPG geis2011 (16).JPG geis2011 (17).JPG
geis2011 (18).JPG geis2011 (19).JPG geis2011 (2).JPG
geis2011 (20).JPG geis2011 (21).JPG geis2011 (22).JPG
geis2011 (23).JPG geis2011 (24).JPG geis2011 (25).JPG
geis2011 (26).JPG geis2011 (27).JPG geis2011 (28).JPG
geis2011 (29).JPG geis2011 (3).JPG geis2011 (30).JPG
geis2011 (31).JPG geis2011 (32).JPG geis2011 (33).JPG
geis2011 (34).JPG geis2011 (35).JPG geis2011 (36).JPG
geis2011 (37).JPG geis2011 (4).JPG geis2011 (5).JPG
geis2011 (6).JPG geis2011 (7).JPG geis2011 (8).JPG
geis2011 (9).JPG geis2011.JPG  

25 komentářů pod “Geiskopf 2011”

 1. Pádlista

  Mohu se jen optat… co je to oranzovy na fotkach? To je dofukovani predniho svetlometu nebo obycejna pripojka na mestsky svetlovod?

 2. Vojta

  To je panzerfaust s dálkovým ovládaním :-)

 3. Krotitel

  hustě vyřešil Rossík sprchu, světlovod! :))

 4. Jr.

  Pádlista: nějakej vojenskej bong…jinak si to neumim vysvětlit…už o víkendu jsem koukal s otevřenou pusou

 5. Ovar

  Co to je je jedna vec, ale druha vec je jak by mu to uverili strazci zakona kteri tak radi za hranicema staveji sjezduchtive jezdce

 6. TomTom

  Hergot, flow trail je dobrej jak párek!

 7. ddd - andy

  Hmm.. hmmm.. flow trail vypadá hladce.. rameno snad už brzo v pohodě.. a BMX z kouta smutě pokukuje.. :D

 8. The Skreth

  Flow Country mi úplně připomíná Kanadu :-O Ještě chvilku a nebudeme muset lítat za louži!

 9. Jr.

  Ovar: taktéž pravda :) ty hranice posunutý o 2 kilometry dál jsou ještě horší než ty předchozí…a jakože tyhle hraničáři jsou pěkní zmrdi!

 10. coolo

  4 ddd-andy: ja momentalne taky BMX only:D ale do kraleskech posilaku se mu moc nechce, jak si donutil toho tvyho? muj tam dava jen lavice, a ja bych tak chtel posilat:D

 11. Čárys

  tak to koukám, že jsem to měl dát jako kvízovou otázku, haha : )

  Je to sprcha. Solární ohřev vody, objem 2O litrů, ještě přijde dopředu kužel a dozadu křidélka a přidělat na střechu, v pěkné army green s radioaktivníma polepama… :)

  4: andy na BMX ideál, je to pumptrack z kopce !

 12. Jouda

  Flow Country je super, muselo to dát neskutečně práce, ale se sjezďákem je to jak zpomalenej film a člověk to musí tahat jak nudli znosu. Chválim že Boss nasadil znovuzrozeného oře:) pak to nemůže mít chybu!

 13. blackbiker Vitas

  Taky jsem už byl a Flow country mne taky moc mile překvapil, hlavně když si můžeš dát půl FR lajny a pak to navázat na Flow country. Jinak jsem tam viděl 2 problematická místa, která němečtí diggeři mohli vyřešit líp. Z videa stopáž 1:18, klopka do níž jedeš ve velkým speedu, musíš hodně brzdit před-dělaj se tam rolety a podklad se dost ničil, a další jde vidět přesně na videu že tam i Čárys vylítl mimo stopu 1:28. Asi nejde bejt vše dokonalý jako ve Winterbergu:-)Ale komentem neshazuju trail-to vůbec-je to prostě po delší době nejlepší věc v Geissu! Také velmi doporučuju!

 14. ddd - andy

  coolo: To je jednoduchý – tohle bylo původně tréninkový náčiní po nějakym bikrosákovi.. Musí ti to holt někdo vychovat!
  Čili kdo chce lítat 15m polety jak Maara z Klánovic, jeho volba musí být jasná! :)

 15. Čárys

  4: blackbiker Vítas : roleta uplně nevadila, dalo se přes ní skočit nebo to objet, a tamten netrefovák do trati byl dán první jízdou na oči, a příliš velkou rychlostí…

  ale jinak souhlasím…jediné dvě nelogické místa, degradující jméno trailu o 1 stupínek ze sta.

 16. blackbiker Vitas

  Čárys: já tam jel po Winterbergu a byl trošku postiženej tím co jsem zažil tam, víš:-) DH lajna v Geissu mi přišla jak nepřipravená na otvíračku-prostě byla dle mého rozbitá jak na podzim a FR lajna-to už je víc takový dh v korytě-hehe. Jako Geiss se mi líbí moc-je to moje oblíbená destinace, ale čekal jsem od otvíračky víc. “Flow” je momentálně nejvetší pecka tam – souhlasím naprosto s Tebou.

 17. Krotitel

  Čárys: co vyhrávám?? uhádl jsem to ještě dříve než tě kvíz vůbec napadl :))

 18. Čárys

  4: krotitel : Snad jen zkus ještě uhodnout, kdo měl opět know how a ideu.. Pak když se trefíš, vyhraješ odznáček 720 ! :)

 19. Kozel

  Hmmmm.

  DH je mooocinky rozbitý, FR je vlastně DH a na BMX se nám tvořej roletky. Kua, že to vlastně kucí nezalijou asfaltem, což.

 20. Čárys

  KOzlo to zase rozsekl. :)

 21. Radek / etbikez.com

  Palec nahoru pro myšlenku dne Otce Kozla!

 22. Krotitel

  Čárys: mno bude to asi hodně těžké, nejradši bych bral volbu “ukázat si na tebe prstem”! :)

 23. Tydly

  Souhlas, Gravity kartička je opravdu super! Jinak se omlouvám, že jsem v neděli nedorazil – nebyl jsem schopnej vstát. :D Jo a děkuju Rossovi za fotky z GouPra!

 24. Schwara

  Krásnej pohled na Františka opět v akci, flow trail vypadá taky supr! Už se na něj těšim! Mimochodem v Livignu má bejt taky jeden od stejnejch stavitelů.

 25. Jenda

  Cus, nepojede tam nekdo pristi vikend (pa-ne 27.5-29.5) nebo treba leogang? Chtel bych se tam podivat ale rikam si ze by bylo lepsi kdyz by tam jel taky nekdo, kdo uz tam byl a trochu to tam zna…

Komentář: