Singl trek pod smrkem – tak trochu jinak

singltrek-pod-smrkem-412.jpgInu, o Singlu již toho bylo napsáno hodně, lidí tam bylo taky mrak, ale aby to někdo objel celý ve stoje a druhej za ním na BMX kole, to jste ještě asi nezažili co… A teď nevíte, jestli si z vás nedělám prdel. To se dozvíte, když kliknete na více…

No akce je jasná. Petr Heiník dostal opušťák, kterej ho teda stál celkem dost peněz, protože aby mohl vyrazit na kolo, musel ženu vyslat na několik týdnů na Krétu. Tomu říkám obětovat se pro víkend s kamarády, Petře. Ono ale není sám. Andy, kterej prostě za boha chce opušťák taky, má malej problém. Nemá totiž kolo. Ale tak moc chce abych ho vzal vyvenčit, že to klidně pojede na BMX, říká.

Hm, dobře bobře.

S PH večer polykáme lahvinku vínečka, protože jsme měli narozeniny a když nás druhej den v 9h vyzvedává Andy, kterej v rámci šetření (je v totální finanční krizi už několik let) přibírá do VW ještě pana přescenta Juniora, máme hlavu jako střep. Koukáme na stojan a von fakt nekecal, má tam vzadu naladěný bikrosový kolo, pěkně na plackách. Tak jsem si myslel, že největší frajer budu já s Frantou kterýmu nejde vytáhnout sedlovka, ale evidentně ne.

Andy už si kdysi zkusil co je to bolest…

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

Na Jedovou dorážíme po 2h totálního rally, Andy nerespektuje dvojitou plnou, z obyčejné plné má obyčejnou srandu, jede vnitřky, nestaví na červenejch a točí to vo hubu. Evidentně dobře poslouchal, že tyhle stránky čte i pan Heiník a s vidinou angažmá v prestižním Racetool teamu jede hranu, jíž chce zaujmout. Což se mu v mém případě daří, jsem zaujat bojem o přežití, což jsem čekal že vypukne až po sednutí na kolo…, ale Petr je ovšem zcela uchvácen jeho jezdeckým stylem, takže z toho možná i něco bude.

Na místě projíždíme značně vybydleným městem plným mátoh, klátících se sem a tam bez cíle a bez respektu skákajícíh pod kola…a tak nějak marně přemýšlíme, proč ty největší pecky dycky vyrostou v největší prdeli. Čím větší pecka, tím větší prdel…jestli je to přímá úměra, tak singl bude TOP. Parkujeme u jezera, což je evidentně jeden z nejlepších placů, protože je tu koupačka, a neplatí se tu nic. Vyndaváme ty naše vraky – petr testovačku na slajkách a opačnejch brzdách, já FRantu v dirt úpravě a Andy BMX. Evidentně nejrychlejší zdá se býti jasný favorit JR, který jednou ručkou sundavá karbonovýho Spešla…

Okej, start je tady. Andy měkne a nebere si ten 1O ti kilovej batoh s foťákama, jen 5 ti kilovej s lektvarama na přežití, já jedu na 3 jablka a PHčkovi dělá na zádech množství energetickejch tyčinek nacpanejch do kapsiček dresu krásnej hrb.

Po telefonu domlouváme sraz s Losem Tomanosem a ženou, spraveným a vyztuženým Duchnou a bráchou Buchnou. Přichází první metry singlu.

singltrek-pod-smrkem-412.jpg

No, já jsem v totální fyzické zchátralosti po tom extempore s borelkou, tak mám jasnej plán. Nasadím to ve stoje a dám pilu, až mi dojde, zemřu. Lepší je bejt chvíli hrdina než celodenní srab. Beru pilu. Zezadu se ozývají již po 3OO metrech sporadické slábnoucí výkřiky o časovce a kreténismu. PH mi visí, takže jedu dál.

Sraz s partou je na asfaltce. Dáváme trochu vody a koukáme na ten kopec, co je stočenej do lesa vzhůru. To asi bude bolet. Zatímco ostatní podléhají temné psychedelii skrz znalost strmosti stoupání, já bez obav hledím vpřed.

Start ! 

PH se ujímá vedení, za ním Andy na BMX s 5O tkou pilou vepředu rube taky zle. Nasazuju taky tempíčko, a pomalu je doťukávám. Zbytek zaostává hned po startu. Po 3 minutách předjíždím Petra.

"Chrly…chrr…chrrr…"
šeptne mi do ucha, když ho míjím.
"Chrrrcht, crr,..co..co ?"
"Errr..flusss…"plivne krev," znáš profil kopce, vole !?"
Seberu zbytky vzduchu…"Neznám…chcrrrcht…" ucedím.
"Zemřeš, vole "chrchlá k mým vzdalujícím se zádům…
Prokašlávám se vpřed…

Ono je to tak…když prostě na houpacím kole bez převodů jedeš do prudkýho kopce, máš jen dvě možnosti. Držet jí, nebo z toho slézt, protože pomalu se jet nedá. Takže jí držím, funím víc než Pawlovská při kopulaci a zuby ven. Nicméně, není ten kopec až tak strašněj, neboť za chvilinku jsem na hoře a mám celkem pauzu k dobru…doráží Petr a Andy.
Na Andyho koukaj všichni jak na zjevení, jestli to jako myslí vážně nebo ne. : )

Junior přijíždí totálně vydeptanej z toho, že ho 3x předjem 8mi letej kluk.

singl1.jpg

Čekáme na ostatní a když doťukávaj, jedem dál. Ještě kousek je to silniční cyklistika, lae už nijak děsná, a pak už to začíná. Andy first, první les, a konečně ochutnat to, o čem to tu má bejt. A ?

A jo. Je to pecka ! Letíš, mačkáš, klopíš, kloužeš se, občas šlápneš a pořád pumpuješ. Nejvíc ! Celkem temnej les, celkem klouzavá prosívka, ale profil bmx tratě je prostě top. Prvních pár zastávek u různě rozstrkanejch hospod a další a další kilometry singlu. Je celkem zajímavě značenej, něco je modrý a něco je červený, my jedem červený. Z kopce občas někoho doťukáváme, občas uhnou a daj se předjet. Je mě jasný, že tímhle stylem se to jezdit nemá (aka DH race), ale sorry. Nejde jinak, je to totiž moc lákavý a boží, takže si za to můžou stavitelé sami. Tak.

Samozřejmě jsou tu i stoupání, nejen dolů sype se člověk, však i do moc pěkných výjezdů nožky své potrápí ! Zde se velkou výhodou ukazuje 2 měsíční fyzická tortura, potravinová askeze a dřina v horách. Nikdy mi nedojde, nikdy ! :) Rvu jí za PH, před PH, ke konci už většinou cukáme opstatním a posledních 1O km jedem úplně sami…Dochází nám asi i ve stejnejch místech.

Nakonec jsme po 3h (hlavně skrz ty čekačky na vydechlého Lose Tomanose, haha) u stánku na nějakým parkingu, kde prej maj auto kucí. Nás čtyři ještě čeká pár kilometrů (spíš víc než míň) k autu…pěkně do kopce, haha. Na závěr ideál. Před koncem už mi Petr cuká, přeci jen 3h ze sedla jsou znát a mě bolej šlachy pod kolenama.

Jsem však dalek toho, abych si stěžoval, protože dycky, vždycky si uvědomím, kdo jede za mnou. Spešldejv, největší nátěrák všech krosařů, král BMX DH, Andy. Objel to celý a jestli jsme na něj někde čekali, tak max minutu a max dvakrát. Jsi B.Ů.H. !

singll.jpg

U auta je strašlivý vedro, tak hážu své vyhublé tělo do trenek a hurá 200m na koupák, kterej je obležen nádhernými ženami všech národností, člověk neví, kam dřív pohled zabořit a jde se radši zchladit do vody. Voda čistá, krásná, a děsně studená. To říkám i já, co jsem vlezl pod led.

Nakonec je nás tu celá parta, kluci kolem Losose přijeli taky sem, kecáme, kocháme se, pijem kofolu, Los žere buřty, a Duchna po přemlouvámí ukazuje housenky na zádech a bocích. Prostě krásnější závěr dnešního dne jsem si nemohl přát. Přežili jsme, teď ještě přežít tu rally s Andym zpět.

Singl trek pod Smrkem ně nadchnul. Je moc pěkně postavenej, hravej, dobře vymyšlenej. Samozřejmě i negativa mám. Je celej v lese. Nikde žádnej pohled do krajiny, nic. A klouže. A to je asi jediné, co mě vadilo. Že když už si vyrubeš takovej metal po Áčku, že se aspoň nepodíváš do kraje.

Tak a report hotov. Snad vám absence fotek nevadila, možná bych mohl nějaký ukradnout z MTBS, ale nevím, jak je to dneska vážnej zločin, ono se to teď celý tak nějak dramatizuje, všichni sou opatrný a tak to snad radši nechám bejt. Prostě kdo si to umí představit, umí česky a baví ho číct, ten svou porci k sníédani dnes dostal. Vykradu Idnes.

Snad chutnalo.

Tak zase někdy, někde, pááá

Čárys.

singltrek-pod-smrkem-3.jpg

23 komentářů pod “Singl trek pod smrkem – tak trochu jinak”

 1. perry

  Duchna a Buchna? Hehe. Mě teda dneska chutnalo. Akorát aspoň ty nádherné ženy všech národností jsi měl vyfotit.

 2. Los tomanos

  Jak jsem ti říkal, já výhledů při čekání viděl dost… :)

 3. deutsch

  mě to bavilo číst,asi tam taky zajedu

 4. Duchna

  Teda ty mě dáváš :D

 5. blue

  Zezadu se ozývají již po 3OO metrech sporadické slábnoucí výkřiky o časovce a kreténismu.

  to dobře znám :-) ale zezadu :-)

 6. hýbňoš

  boží čtení, ke kávě ideální

 7. Jr.

  Dyť vpohodě…jen sem si potřeboval ověřit, že to fakt neni kolem…CHECK! příště beru DH, aspoň se budu mít na co vymlouvat

 8. Čárys

  4: Duchna : ale depak, mohl jsem ještě přiložit : )
  4: Perry : Hele, to bylo tak božský, že by to čip stejně nevzal… :)
  4: Los Tomanos : Asi by jsme měli příště ubrat…a taky se občas rozhlídnout, hehe…
  4: Jr : Kolo nejezdí…a příště rychlebky – na dva dny. Cooo ?

 9. The Skreth

  Čárys: Na singlu jsem letos byl 3x a pokaždé pecka. Jen mě zaráží několik věcí? Kolikrát jste to jeli dokola? Neb okruh má cca 20km a dá se dát kolem hodiny a čtvrt. Pokaždé jsme to jeli dvakrát. Takže těmi třemi hodinami jsi myslel kolik okruhů?

  A šlapání ve stoje dobře znám. Mám nalazeno 1×10 s 36t vepředu, na což mám moc slabé nohy, abych šlapal kopce v sedě, takže je všechny rubu ve stoje, abych to měl co nejrychleji za sebou :D

  Jr. Dobrý postřeh. ;-)

 10. The Skreth

  Ale Rychlebky pane, to bych si také docela dal. Jen to prý není tak zábavné (čti nemá to takovou flow), jako tohle.

 11. Qeex

  Rychlebky jsou krásné, pěkné výhledy, flow musíš chvilku hledat, ale jak v tom drncání po šutrácích najdeš, tak to pak jede pěkně, člověk si to musí dát víckrát a zvynout si na to tempo, single pod smrkem je ale pravda něco jiného. Nahoďte nějaký plán na rychleby, bych se rád přidal.

 12. Čárys

  4: the skreth : No teda my to jeli nějak divně, evidentně. :)
  4: qeex : možná ještě počkáme, ted to vidím na víkend jasně, pak asi odjedu ještě k moři…

 13. perry

  Když by se někdo někdy chystal do těch Rychlebek, tak bych se taky přimlouval, aby se to tu nějak objevilo. Je to sice ode mě hrozná dálka, ale snad bych ještě někoho s sebou ukecal..

 14. ddd - Andy

  Ty víš jak člověka nalákat na další akce.. ;)
  BMX do každé rodiny!

 15. Čárys

  Jasně, kdyby jsme to dávali do kupy, dám určitě vědět – Petr by asik jel, já teda jasně, Andy to dá na BMX…myslím že by nás opět mohla bejt celkem tlupa…

 16. tomaass

  rychlebky bych dal taky, ale bůh ví, kdy srostu :-(

 17. blue

  rychlebky jsou mnohem lepší než tohle, zrovna jsem tam byl teď o víkendu :-) ale měli byste si pospíšit, na podzim už se omezuje provoz na těch nej trailech

  Otvírací doba na stezkách:
  Září do 17:30 od 20.září do 16:30
  Říjen do 16:00 hod
  Během října jsou uzavřeny stezky nad 700 m.n.m. jedná se o nejvyšší chodník – Wales, o Arcibiskupský chodník a o horní část Prokletého trailu.
  Od 1. listopadu do 15. dubna jsou stezky mimo provoz.

 18. HansCV

  rychlebky jsou top, sice kdyz jsme zacli stoupat na Sokoli vrch tak se otevrelo nebe a chcat prestalo az druhej den ale ten 3hodinovej metal za to stal :) a flow tam je skoro vsude krom Walesu ale ten sem jel jen jednou na oci takze to nebylo uplne ono

 19. Qeex

  HansCV: tak zrovna wales má super flow, když se trochu rozjedeš

 20. HansCV

  od vyhlidky dal jo ale ten objezd sutru tesne nez na ni vyjedes me napoprvy docela zaskocil :)

 21. Qeex

  k vyhlídce je to kousek, ale tam to je opravdu boj o to aby si člověk nešláp, zvláště za deště.

 22. Carlos

  Singletracky mě začaly bavit letos a to hodně, akorát kolem Brna teda máme hovno (nebo alespoň o ničem takovém nevím)

 23. Baba-Ji

  > Carlos: kolem Brna je docela dost trailiku, ktere by se s primhourenyma ocima dali povazovat za singl. Treba Naucna Stezka(cervena turist. stezka nad Sobesicema) je hodne zabavny trailik :).

Komentář: