Stěnka v Písku

dsc05245.JPGTak se nám opět rozběhla zimní sezona a s ní všechny ty aktivity, který třeba u mě zrovna v létě nedostaly až tak velkej prostor. A protože máme nový místo na hraní, chci vám fotky ukázat tady

Táákže, prostě odešla zima a po 5 ti měsících rubačky na Smíchově přišlo léto. A s létem přišlo kolo. A s kolem přišly 3 měsíce tripingu po kololokalitách, Evropě a ježdění až do mrtva. Takže moje taková klasika je, že se v létě na skály prostě nedostanu.

Mám to fakt nějaký posunutý. Většina lidí leze přez zimu jako tréning na léto na skály. já lezu v zimě jako…zábavu na zimu když je venku nevlídno. Pak to taky má nějak vypadat : )

ALE ! SMíchovu jsem dal letos vale, protože v Písku vznikla nová celkem macatá stěnka. Trochu vám to tu popíšu.

Udělali to klucí od TR-Walls myslím,a v areálu Jitexu v Písku postavili na 15OOm2 pěknou a až 15metrů vysokou tělocvičnu, hah.

Počet linií jištění je 7O a k současnýmu datumu je tam cca 100 cest (zhruba polovina celkového množství).

Je tu celkem macatej bar s posezením a fajn obsluhou, ceny tak nějak rozumné a k dispozici krom vysoký stěny je i bouldrovka v nejvyšším patře nad hospodou.

dsc05252.JPG

Už jsme tu letos byli asi 6x a tak už to máme celkem prolezený, takže mohu hodnotit.

Nejdřív klady.

Mám to od baráku 43 km. Když jedu rally, jsem tam za 3O – 40 minut a ještě si zadriftuju písecký zatáčky. Vlezné je tak nějak standartní, tuším dospělí večer 110kč a dá se pořídit permice, která to ještě poněkud zlevní. Ceník najdete na stránkách . V báru jsou super kožený sedačky, který fakt miluju. Cesty jsou nevošahaný, až na vyjímky pěkně udělaný a logický – a jak technický, tak i silový. Převisů dostatek. Dokonce jedna dvoudýlkovka (v horní části je traverz.)

dsc05238.JPG

Pár nevýhod.

Ehm, pro mě jako lezce-nelezce (jsem přece biker, hlavně) s hodnotama do té 8mičky je tu celkem málo co dlouhodobě dělat. Nemám rád tupé opakování cest stále dokola, takže během jednoho večera přelezeme 6tky, další dvě návštěvy přidáváme 7 a 8 – a občas 8 a nyní po těch cca 4 týdnech navštěvování Písku můžuž říct – došly mi cesty. To je taky asi jediná nevýhoda téhle stěny. Prostě je tu zatím málo cest (pominu že je tu cca 5 – 6 cest na který nemám skills (8+ 9 – 9  – 10) a zbytek máme přelezenej. No nic.

dsc05235.JPG

Každopádně další co bych ještě zmínil jako škodu, je že bárek není dole u stěny ale až v druhém patře – utratil bych tam určitě víc, nemuset běhat nahoru. Ale to je detail. Ještě bych se chtěl zasadit o to, aby se tu častějc vytíralo. Je tam na zemi celkem bordel (myšleno v lezeckém prostoru – v baru je čisťoučko že by se dalo z podlahy žrát.) až občas skoro píseček – e mě jasné, že je to nová stěna a prostě se ten bordel bude dělat, jak se struska oklepává : )

dsc05245.JPG

Okej, každopádně tohle všechno je nedůležité, protože máme kde lézt. Takže začíná klasická zimně- podzimní rubačka – úterý písek, čtvrtek dry tooling v Plané, po – středa bazén, dopoledne každej den běhat, víkend kolo, a to by bylo, abych nebyl na jaře korba ! Muhaáaááa

Takže všichni (a především vy, holky, který jste chodily k nám na táborskou bouldrovku, než jí zlý úředník zbořil) hybaj do stěn. Držkama ke zdi a lezu. Raz dva tři ! Ať je na co koukat…

Prosím !

:)

aloha děloha někde.
Boss.

DSC05231.JPG DSC05232.JPG DSC05233.JPG
DSC05234.JPG DSC05235.JPG DSC05236.JPG
DSC05237.JPG DSC05238.JPG DSC05240.JPG
DSC05241.JPG DSC05242.JPG DSC05243.JPG
DSC05244.JPG DSC05245.JPG DSC05246.JPG
DSC05247.JPG DSC05248.JPG DSC05249.JPG
DSC05250.JPG DSC05251.JPG DSC05252.JPG

16 komentářů pod “Stěnka v Písku”

 1. perry

  Jop a my se taky dočkali a máme stěnku ve Varech – teda jen boulderovku, ale aspoň může jít člověk i sám. Takže místo nudnýho zvedání železa přes zimu už od letoška jen boulder. Jen ten bazén mě baví čim dál míň. Ale zas my tu můžem po práci rubat na běžkách, takže budu korba taky hehe.

 2. Petr Heinik

  To Perry – na tu stěnu ve Varech ne že můžeš jít sám, ale musíš jít sám, páč při více jak 1 člověku si tam nezalezeš :)

 3. Krotitel

  Hezká stěna. nedivim se že se ti nechce jezdit do Práglu.

  Btw. pokud tam nemáš už co lézt a opakování cest tě neba což chápu (je to k ničemu), tak proč si tam nepostavíš svoje projekty?
  Jsi domácí ranař tak že když se s nima domluvíš, i oni budou rádi že to tam nemají požád stejné. A hlavně to má výhodu v tom že budeš moct pořád posouvat laťku svý fiz. hranice až přijde čas a přelézt 9ku bude jako vylézt na palandu.

  Ale k tomu stavění, bych jen řekl že neni zase dobrý aby stavěl cesty pořád jen jeden člověk, páč má jeden styl a může se stát že tě potom krok v 7mičce nepustí, protože ho neumíš. Chápeš jak to myslím?

  Já jsem se toho nastavěl už poměrně dost a opravdu je znát nárůst výkonosti.. hlavně když si postavíš něco co nemůžeš dát a chybí ti málo k tomu abys to dal. to člověk občas nechápe jak dokáže zabrat. když to po týdnu zkoušení nakrokuješ a dáš to pak v kuse celé můžeš jít o kapitolu dál a zase se vstekat že to prostě nejde.. :))

  Možná bych se za váma v zimě někdy přijel podívat na den.. ale to si příp. dáme vědít. :D

 4. Čárys

  4: Perry : tak pak nafotíme nějaký fotky a prodáme do GAY časáku – a bude bakšiš na sezonu. HAHAHA
  4: Petr : Muhahaááá.

  4: Krotitel :
  Jo, jasně, jenže přesně to, co píšeš – “když to po týdnu zkoušení nakrokuješ a dáš to pak v kuse celé můžeš jít o kapitolu dál…” tak tohle je přesně to, co mě FKATICKY nebaví.

  Já rád přijdu k cestě, co jsem NIKDY nelezl, kouknu na číslo, pokud tam je a jdu na to. Buď pustí, nebo ne. Dělám to obvykle tak, že cestu zkusím do třetího odsednutí. Tvrdím, že po třetím odsednutí přestává lezení, začíná EXPEDICE. Takže po třetím odsednutí to balím, s tím že na to nemám, a že je třeba doma přidat shyby a drogy.

  Takže i to bylo myšleno u mě, jako ono “tupé přelejzání cest stále dokola” čímž jsem nechtěl samo nikoho urazit. Každý dle svého gusta.

  Občas mě samo napadne, že kdybych zkoušel tu jednu cestu stále dokola, možná bych už měl přelezenou nějakou 9- ale jak píšu, tohle mě neba. Dyť sou to jen číslíčka.

  Stran stavění cest – ono v Písku asi nejde ani tak moc o to, že by neměl kdo stavět – každá cesta má svého podepsaného stavěče a já se tam dočelt minimálně 5 jmen. Takže to není lokace jednoho člověka. A že by jsme i my přiložili ruku k dílu nás samo s Frantou již napadlo – a třeba se i nabídneme. Avšak to víš, je třeba doladit Boulder u Franty, poladit stěnku v Planý, no takže cizí projekty zatím necháváme na cizích. A HLAVNĚ : MYSLÍM, že tyk je to otázka peněz za chyty. Přeci jen nejsou klucí v Praze, ale v Písku, a všechno něco stojí.

  Já osobně jsem spokojen, a držím palce do budoucna -a snad i tímhle článek (jdu ho rozmrdat na fejsbuuk a podobně) přispěju k větší návštěvnosti Písku, a podpoře věci, která je dobrá.

  Hurááááá.
  Pan spisovatel.
  : )

  PS: Přijed určitě, ty negře !
  PPS: Zejtra DH Všenory, od 16h cca SMíchov. A bez keců. !

 5. Krotitel

  Čárys:
  No počkéj ale… vždyť lezení je přeci o tom abys překonával své hranice maxima a lezecky se vyvýjel a né tak že přijdeš vylezeš 8ičku sotva se zapotíš a odcházíš jako king. já už lezl tolikrát 8 a přišla mi lehčí než některý 7my. a bylo to o krocích který mi nepřišli nelogický oproti třebas jiným lezcům co na tom padali. protože jsem je už uměl.

  a hlavně si můžeš kdykoli postavit něco, co ti nejde a na tom se mučit. pak dáš chyt o jednu díru výš a máš zas co trénovat :)) jako máš pravdu že v jiných cestách lezeš různé styly a některý tě pustí, některý ne ale to přeci neni klíč k tomu aby ses to naučil. to co ti nejde musíš trápit aby to příště šlo.. zjistit co ti nejde a na tom se zaseknout!

  je to jak na kole. taky nejsem brainless abych nalítal 4 velký dirty hned za sebou. nejdřív si dám první, když je vše ok tak postupuju na další až to vše nalítám. pak nemam problém přijet příště a dát všechny najednou.. :)

  pokud tam staví cesty 5 lidí tak je na čase aby jste s tim začli něco dělat, 5 je imho málo..

  jinak zastánce expedice taky nejsem. taky zkusim místo kde odlítnu cca dvakrát a dost.

  hele zítra jdu na J.A.R. do lucerny tak že se mnou nepočítejte v tomhle kole… bohužel…

 6. Milan

  Ahoj všicí, jede někdo zítra na stěnu do písku? Chci se k někomu přifařit. :-D Auto mám a v něm i nějaké to místo k sezení. Zde můj email: milan.cz@email.cz

 7. Čárys

  4 : Krotitel : Já se v mém věku nepotřebuju vyvíjet, já se chci jen bavit : )

  A tenhle styl – neustáleho zkoušení – mě prostě nebaví…víš ? Je mi fuk, jestli za 5 let polezu 8mičky nebo 7mičky nebo jestli dám do konce roku 9tku. Je mě to prostě jedno. Možná by to bylo příjemný…ale to je tak asi všechno.
  Já chci jezdit na kole, snb, potápět se, běhat, plavat, chodit po slacklině, lézt po skalách, chci to všechno dělat…na rpzumný úrovni…ne na TOP úrovni. Baví mě radost z pohybu pro pohyb samotnej, a je mi jedno, co za sport to bude.

  Takže posouvání se – to je možná moc silné slovo – já bych rád abych úplně neshnil.

  :)

  A propo – co dneska klub 7 Vlků ? Soutěž o nejlepší trail – a Vlčák tam poslal videjko – Musíme to vyhrát ! Přijd, budu po roce v Prahééé…

 8. Čárys

  Mimochodem, já vím proč to nejde dál – záněty šlach v lokti a na druhý rude blbě zahojená zlomenina zápěstí z léta (dle rtg z 11.11 oprace nutná.) Neustálé brnění pravý ruky že se ani nevyspíš a špendlíkem si na požádání propíchnu jakejkoliv prst – TO JSOU MOJE LIMITY.

  Přes to bohužel nejede vlak.
  Proto to nejde dál.

  A obětovat 6 měsíců léčení a absentovat všechny moje aktivity – to by mě psychicky zabilo. NEVER. Raději zůstanu u sportu ve stylu “abych neshnil” : )

  Ale stále v pohybu.
  Mrk mrk.

 9. human

  Chodim ted na relativne nove otevrenou stenu na Jiznim meste v Praze. Viz. jejich provizorni stranky http://freesolo.cz/ Mozna se to nekomu bude hodit. Mam to 5 min od baraku :)

 10. Krotitel

  Human:
  jojo to je Raďousova nová stěna. co jsem slyšel tak to chce ještě trochu poladit a bude to super. zatim tam nemá všechny cesty postavený atd. ale řekl bych že to bude již brzo v cajku.. zatim je to taková demo verze :))

  Čárys:
  já taky lezu pro zábavu a nikam se neženu, ale zas zkusit si něco vydřít nahoru mě potom naplní pocitem že i kdybych vylezl deset lehčích cest tak nebudu takle spokojenej.

  7 vlků na pavláku jo?? hmm zvážim. ale proč ne když je to volno že??

 11. deutsch

  human: no já tam taky začal chodit (myslím tím jako že začínám úplně od začátku),tak kdybys potřeboval jističe můžem se domluvit,mám to taky 5min. A info pro ostatní max výška 17,5 m /35 cest,vstupný :po 16h -110kč,do 16h -80kč.

 12. perry

  Petr: Hele nevim, jakou stěnku myslíš, je tady taková punková místního horoklubu, kde jsem nikdy nebyl a tam je to asi mrňavý no. Tahle je nová v klubu Masařka (tak 3 měsíce, bych si tip) a tam si zalezu mnohem líp, než když jsem byl třeba v Praze v Lokálu, kde visel člověk na každym metru a ještě dva na něj čuměli, páč tady se nás zatim nikdy nesešlo víc než pět.

 13. Čárys

  4: Deutsch : že bych zůstal v Praze do pátku rána a od 8h že by jsme polezli ? Ha ? Aha ? Co ?

  Kdyžtak na tel 777 266 305 – padám pryč. Dejte někdo vědět. Když ne, tak ne, nic se neděje. Jen prosím dejte vědět třeba do zítřka do 12h. Díkys !

  PPS: Je mě jedno, jak výkonnej lezec to bude, hlavně když umí jistit. :)

 14. deutsch

  Ja jdu v patek do prace, skoda

 15. Petr Heinik

  To Perry – myslím tuto http://www.facebook.com/stenacrux?sk=info.

 16. perry

  Jo tak tam chodim a neni to tak hrozný.. :-)

Komentář: