Sraz topenářů nr.2 !!!

topenarisobota-151.jpgAhoj kluci a holky, tak se nám zase přiblížil čas, kdy je venkunejvíc sněhu a největší sima, a protože je naším zvykem, že v nejextremnějším počasíuděláme nějakou blbost, tak tady je i s plánem vevnitř.

Už před dvěma lety ve mě uzrála myšlenka, udělat jednou za zimu pořádnou sněhovou akci, kdy se mi všichni, co jezdíme celej rok po lokacích a spíme v kárách, sejdeme taky na zimní kempink. Pravidla byla naprosto jasná už hned zpočátku. Byly tři :

Počkáme na to nejextrémnější počasí co je v ČR možné. To myslím, že s tou nadílkou sněhu, právě přišlo. 

Sejdeme se na dvě noci na tom nejvyšším místě v ČR, kde je největší zima a nejhnusnější počasí. Vyhrál to boží dar.

Vezmeme si sebou zimní náčiní, a budeme 2 dny kempovat, freeridovat, a přežívat.  Done.

Takže stejně jako před dvěma lety, kdy se akce zůčastnil Andy, Máára a já, dáávám letos na vědomí, že akce je opět přichystaná, a že doufám, že nezůstane bez povšimnutí.

topenarisobota-151.jpg

Došlo ale k malý změně, a to je k našemu posunu směrem od hoblování svahů k čistému backcountry. Takže tentokrát už žádná lanovka, vše pěkně po svém. Zde je rozpis akce, a časovej plán.

V pátek v 19h odjezd z Prahy od Andyho baráku. Jedem mým T5, já s Andym, v případě nutnosti by jsme se tam ještě jeden člověk vešel, i vyspal. Low budget akce především, takže se tomu vlastně nebráníme až tak moc. Ale bude to metal.

Sraz je na Božáku v hospodě na horní stanici Klínovce – nikde nebejvá hnusnějc a větší vítr a zíma než tam. Takže si myslí, že jsme schopní tam bejt…tak v 21 – 22h v pátek. Stejně jako loni dáme nějaký drinky v hospodě a roztopíme topení v autě, haha, aby se to dalo přežít : )

topenarisobota.jpg

Sobota ráno. Je třeba vstávat brzy, protože je zima, takže žádný sraní s tím a hybaj na akci. Akce bude spočívat v tom, najít si na sněžnicích s prknem na zádech, nebo popřípadě skialpech, to je fuk, nějakej ten pěknej svah a párkrát ho vojet. Pak se přesunout na další svah a zase ho vojet. Nebráníme se proskočit si nějakou tu skalku. Chuť hrabat se celej den v prachu a bejt mokrej a zmrzlej je velká.

Odpoledne, aby to nebyl jen metal, se s padajícím večerem přesuneme do Potůčků do bazíku a sauny. Tam se vyhřejem a zahřejem na večerní akci. V podvečer přejedeme ke 1OOkládům na Jahodovku, kde již bude přichystaná parta lidí z Nejdku a okolí (doufám) a párty jak na srazu číslo jedna.
V podstatě jde stejně jen o to, se s váma potkat aspoň jednou za rok, když už nepřijedete nikdy na jih, musíme zase my za váma, hehe.

topenarisobota-71.jpg

V neděli už bude ready Perry, kterej bude v sobotu na nějakejch věžkovejch závodech, nebo co, takže v neděli s náma vtrhna do krušnohorská přírody a ukáže nám nějakej ten svah, kterej my vojedeme uplně stejným stylem jakov sobotu. Žádná honička někam, ale pěkně užívat. To je náš plán.

A nějak večer, zase až padne tma, odjezd zpět směr Praha. Snad zmermomocním PH, aby jsme ještě šli v pondělí ráno na stěnu…na Smíchov.

No nic, to je prostě plán akce. Kemping v kárách, BC, večer s přáteli, dva dny v prachu.

Co vy na to ?

A pár reportů a video z minula …Je tu :

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

topenarisobota-561.jpgtopenarisobota-561.jpg

29 komentářů pod “Sraz topenářů nr.2 !!!”

 1. Maara z Klaanova

  Jo to byla panečku akcička:) první noc štěkot psů, druhá noc Jirka buší na dveře “kucí sněží, potřebuju vyjet s rolbou”:D tak snad letos bude spánek klidnější:) jinak příběh, jak sme jeli na sněžném veterán skutru ve čtyřech, stim že řidič měl jen 4 kousky v sobě, baví lidi dodnes:D

 2. 200klada

  Ahoj, jen pro informaci, ten závod, co tu bude je Karel, tak počítejte s plným Bozakem lidí. Ale to vám asi tolik nevadí.

 3. Duchna

  Fuj je mi zima jen z obrázků. A zimní omrzlost jsem si dal z pátka na sobotu při nočním na Hromovce. V -19C na super zmrzlý sjezdovce, která byla celá tvoje, jen ten výjezd lanovkou byl peklo.

 4. Čárys

  4: Duchna: Jak už jsem psal tuhle klukům z Floridy, i když tam byl příběh trochu jiný, tak i tobě musím ale napsat – N.e.v.í.š. n.i.c. o z.i.m.ě. !!!

  Sobota – v rámci Survajvlového experimentu odjíždím po několikahodinovém snowboardingu ( – 16C na Monínci, straně zmrzlej) do Písku na stěnu. Tam mrznu definitivně jak svině, neboť topení tam moc nejede. Stále ale dobrý.

  Končíme tam v 21:3O.

  Jedu do Marongotky.
  Je – 15 C.

  Přijíždím tam.

  děsná zima, děsná.
  Po půlhodině topení je tam stále – 7C. Po další půlhodině….vedro jak prase. Takže survival číslo jedna se povedl…Pohodka. Nicméně zůstaň v pozoru…protože…

  ––––––––

  V neděli odjíždím do Prahy..hodinu bouldruju a zevluju v Miličíně…je tu krásný prostředí a nádherný ledy, co dodat..Stěna s PH, atp, nicméně musím dělat v pondělí byznys v Jinočanech, tak tam jedu ve 21h spát. -16.C

  Parkuju, rozdělávám spaní. Děsně vymrzlý auto, fakt děsně. TOpím plynem. Ve 23h je -19 a mě…dochází plyn. Topím naftovým bufíkem na elektriku. Protože jsem dával film na ntb, dochází v půl jedný baterka.

  Měním plyn. bombu za druhou, náhradní.

  Je podezdřele lehká.

  Za hodinu dochází i ta.

  Ve 3h ráno je venku – 21 a já přemýšlím, jestli zemřu nebo ne : )
  Kompletně zabalen do všeho co je, dejchám přes ručník, bavlněná peřina nějak nefunguje jak má.

  –––––––––––––

  A jelikož jsem teď tady v krámu, a píšu tohleto, tak odpověd je : Ano, přežil. A musím dodat – nevíš nic o zimě, bro !!!

  :)))))

 5. Čárys

  4: 2OOklada : Hell-e a je možno nechat to už v pátek před Jahodovkou u silnice ? Nám je defuckto jedno, odkud vyrazíme na drink na Klínovec…

  už se na vás těším, vy držky ! Muhahaááá…

  A možná přijde i kouzelník v DH – PH.

 6. Kuba

  Čárys, a co řekla Tvá imunita na ten experiment? Žádná rýmička? :-)

 7. Čárys

  Nikoliv !
  Nikdy neonemocním, pokud mě někdo nenakazí :)

 8. 200klada

  U Jahodovky bude asi trochu boj o místo, ale silnější pes…
  Taky se na vás těším.

 9. Čárys

  Tak myslím že v pátek v noci budem jedni z nejsilnějších psů : )
  Dobře, tak my to zkusíme nacpat už v pátek k Jahodovce.

  Děkujeme !
  Ještě zavolaám, nejvyšší kamaráde.

 10. raf

  Bohužel mám na víkend jinej neprůstřelnej plán…

  Čárys: Teď o víkendu jsem si cvičně také zkusil co je zima… Už asi rok mám novej spacák, kterej nebylo kdy pořádně vyzkoušet, tak jsem si v sobotu řekl: vyzkouším ho u nás v Chrustenici na zahradě.
  Vzal jsem tedy spacák, karimatku a v 22h jsem šel na zahradu a lehnul si tam. Přežil jsem, ale kosa k ránu byla dost (teploměr -20°C, tzn u země bylo asi ještě míň) .
  Samozřejmě hřál mě pocit, že pokud to bude k nevydržení, můžu se sebrat a jít domů do tepla… ale naštěstí nebylo třeba.

  Spacák mám péřovej Sir Joseph (0°C/ -6°C/ -20°C) A do větší zimy, než byla tuhle noc bych nešel… brr.

  Přeji ať nedojde plyn, plné autobaterky a přes den moře prachu!

 11. filipmat.us

  Jen blbni: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2089634/Bear-Grylls-survival-challenge-man-dead-remote-Scottish-mountain-hut.html

 12. Witek

  Co je to za pisnicku ??? A jinak video bomba .. !!!

 13. perry

  Hele, lidi, co chystaj Karla (ten běžkovej závod, co se jede sobotu a neděli), budou spát na tý chatě nad Stokládama už od čtvrtka. Ale snad tam ještě nebude ten největší nápor. Přijedete, uvidíte. Na sobotu večer a neděli se těšim. Zatim.

 14. Čárys

  4: Perry : super, díkys !
  M to kdyžtak necháme na Klínovci nahoře, snad tam vyjedem – nevadí. Když nebude místo, jedem Klínovec.

  A propo – Andy : Vezmi si teplé spodní prádlo.
  Noc hlásí – 22 C :)

  Slibuju, že tě to bude bolet !

 15. Radek /etbikez.com

  Chtěl bych vás vidět.

  Perouš: Můžeš sem kdyžtak hodit mapu, kde se dá zaparkovat na božáku i přes noc? U jahody to vůbec nevidim jako reálný a božák je ze všech stran ocedulkovanej že tam smí parkovat jen místní (a nevim, jestli mi výmluva “pan starosta o nás ví” ještě projde) a na placenym, kde jsou zakuklenci vybírající výpalný asi nikdo nebude. Takže co? (píšu sem, protože se to asi hodí víc lidem).

  BTW: A je jasný, že by bylo nejlepší, kdyby do víkendu přišlo léto, o tom žádná.

 16. ddd - andy

  Čárys: táta mě láká abych jel s ním na Šumavu tam hlásí -40°C – váhám kamaráde.. ;)

 17. perry

  Jahodu bych prubnul, třeba to tam pujde nějak naskládat s tim, že se ráno vypadne a dá se to jinam. Občas tam bejvá urolbovaný velký parkoviště, když jsou nějaký závody na Jahodě, ale nevim, jak teď. Dál je možnost to nechat asi na celnici a říct, že patříš k pořadatelům :-) Ale to je z ruky, vo tom žádná. Podle mě stopro poslední záchranná možnost je Neklid. To je taky z ruky, ale Vít říkal, že to přinejhoršim nechaj tam a přijedou skůtrem. Přímo ve městě to možná zkusit na tom jakoby náměstí, já to tam občas nechávám přes den i přes ty cedulky, přes noc nevim, občas tam objíždí odtahovka :-) Taky dělám, že to píchnu k nějakýmu penzionu, kde maj svoje rezerve parkoviště, když vidim, že je dost volný a jdu se dovnitř zeptat, jestli to tam můžu nechat.

 18. Carlos Nejdek

  No jahodovka bude asi problem, nebot je tam halda snehu, pochybuju, ze to vyklidej na vetsi plochu, jezdim okolo 4krat tydne a snehu hafo, jo a hlavne je tam zakaz vjezdu, nepochybuju, ze to vas nezastavi, otazka je, co na to polisi

 19. Čárys

  Hele, klucí, jen sondáž – mám dotaz.
  Je možno, aby nás někdo vyzvedl s Andym v Potůčkách ? Kolem třeba 19h ? Mám plán, to je jasný. Dopoledne snowboarding a odpoledne vejlet pěšky do Potůček :)

  Jen sonduju, jestli by to někdo cestou na Jahodovku vzal případně přes potůčky a vyzvedl nás.

  Ps: Hlavně to neříkejte Andymu, že na něj šiju boudu, minule mu slezly nehty z vejletu se mnou : )

 20. Witek

  Co to je za song v tom videu .. ?? video BOMBA … !!

 21. vlx

  Ska – P je skupina, song takhle z hlavy nevypotim

 22. vlx

  Ok, se nudim, tudiz : Ska-P – El Gato López
  http://www.youtube.com/watch?v=iKgwV5TZhHo&feature=related

 23. Vitas Vary

  Čárys: no tento víkend největší zima roku, myslím že si užiješ a příště když totál extrém tak Šumavu!:-) já už chci jaro:-)

 24. Radek /etbikez.com

  Hele, já teda ještě vůbec nevim, kdy a jak tam pojedu, jestli tam kluci budou už dřív, když 100kláda chce jet Karla, jestli si budu brát běžky, jestli má cenu je brát, jestli pojedu svym autem, jestli vůbec někde zaparkuju, jestli chce jet i Carlos… Ale pokud se sejdou okolnosti tak, že bych tam jel v sobotu večer svym, tak pro vás klidně zajedu. Případně by se dal dát sraz už v bazénu – proberu s ostatníma, jaký má kdo plány.

 25. Čárys

  supééér, díkys !
  Už jsem Carlosovi i volal, že by jsme se nějak sešli v bazíku : ) To by byla taková PREPARTY :)
  1OOklada jede Karla ? Večer myslím pak dlouho nevydrží :)

 26. Carlos Nejdek

  Posledni info z jahodovky, jel jsem tam dnes rano a uz tam stalo asi 5 aut a nevypada to dost veliky na to, aby ses tam vesel s dodavkou

 27. Čárys

  Nevadí, my to kdyžtak šoupneme nahoru na Božák, nebo prostě někam do závěje – my se neztratíme, snad. A noční střízlivějící procházka zpět k autu se tak muže změnit ještě v pěknou bojovou hru, hahahaha.

  Super.
  Díky za info…

 28. Radek /etbikez.com

  NO, “do závěje” – myslím, že si nedokáže dostatečněbarvitě vybavit krušnohorskou závěj. Chtěl bych do ní vidět zahučet T5:)

 29. Witek

  vlx … dikes .. :)

Komentář: