Sraz Topenářů 2012 – Frozen Hell

img_1857.jpgTak jsem se vrátil ze srazu topenářů, srazu lidí co maj topení v autě, z Klínovce. Jedinečná akce, která ti posune limity v přežívání a ukáže krásy klínoveckého okolí, v nejextrémnějších zimách letošního roku – v reportu uvnitř !
Olalaá.
Tak jak začnem, co.

No omáčku už všichni znají, prostě za klucíma na Božák. Tak to vezmeme popořadě, jak jsi to vybavím a zmrzlýma prstíkama naťukám.

Pátek večer padám z práce a startuju T5.

"Huda huda huda huda…chrrrrrrrr…..rocht, rocht, rocht… dadadadadadada…dáááááááá…."

A už si je de a jak pěkně.

S vidinou extrémních mrazů tankuju o ONO naftu za 33 kč, určitě bude zimní, a jedu směr Praha k Andymu. Sebou sbalené běžky, lajnu, plavky, snb, sněžnice, věci na lezení. Na sebe jen jedny hadry, pěkně civil kalhoty, jednu mikinu a HF ponožky. Jsem připraven na všechno !

No ne uplně na všechno, jak zjišťuju za chvíli.

Jsem pod Votičákem. T5 netopí, nedivím se, ani po 4o ti km nevylezla teplota k devadesátce. Mozek už je na Božáku. Jedu si zamyšlenejch 90kmh. Silnice slizká jak Bártovy kecy.

Zatáčka.

Chlapík 5 aut přede mnou jde na brzdy. Roztáčí ho to. Protivka.

V protivce chlapík strhává káru.

Roztáčí to. Mrdá to do chlapíka č. 3. Vzduchem lítá sklo a světla roztočenejch aut protínaj blízká pole. Kulhánek hadr.

Jdu na brzdy – jemně, ale tvrdě ! Zastavuju jako první, ostatní bouraj. Policajti, který měřili za zatáčkou, a kterejch se chlapík evidentně lekl, vyskakujou z káry a běžej k tomu. Zvoní mi telefon. Andy.

Silně konsternován to zvedám. V zrcátku vidím světla. Pouštím blikačky.

"ÁAAAhoj kamaráde, tady Andy, co děláš, neruším tě ?"

V zrcátku vidím driftující kamion…návěs mu jde bokem…dá se přičíst i nápis "Fuel Tank"..trochu mě mrazí…už je fakt blízko, je to jinak, čtu "Food Tank" tak jak to dopadne….

"Vydrž Andy, hned ti to řeknu.." Dodriftovává napříč pruhama a já to vyhrál.

"Tak nerušíš, pohoda, co potřebuješ ?" Dál neřikám nic, jsem v lehkým šoku.

O hodinu později jsem v Praze. Food Tank tam byl tak zakleslej, že jsem to objížděl polem….

Naskákáváme do auta a dáváme dopředu kartonky a už jí mažem směrem Božák.

O dvě hodiny později projíždíme kolem Jahodovky, chlapík je tu tak píchlej s dodávkou že by zasloužil facku – takhle to ucpat, jak korkovej špunt, na vjezdu…a schválně. Tak plán dva, opravdu nahodu na Klínovec. Tešíme se s Andym jak svině.

Venku je pouhých – 19,5 C ale fouká velice frišnej větřík. Nahoru ani nevyřazuju trojku a na parkingu za závorou jsme hned. Závora otevřená. Pohoda.

Rozděláváme spaní. Poslední chcanice venku, je teplota silně níž než před chvílí a fouká zlej vítr. V tomhle už ven dneska v noci nejdu ! Dáváme se šláftruňk z Andyho Tulimórky a zalejzáme do peřin a spacáků. Andy se ukazuje jako ještě větší punkáč (nebo pitomec?:) ) než jsme doufali a má jen dekáč a deku. Neříkám nic, lezu o metr vejš do péřovýho spacáku a peřin a přeju mu opravdu dobrou, mrazivou noc.

V noci vítr takovej, že nám to mává autem.

Ráno budíček v 8h. Jedna jediná voda, kterou jsem měl pod polštářem, je datelná skrz uvaření čaje – vše ostatní je beznadějně zmrzlá, Andy taky, já pohoda, nahoře je tepleji. Dáváme čaj, termoska, a ladíme plán. Plán je prostě zmizet do lesů se skialpama a sněžnicema a prolítat tu párkrát svah.

Zima je zlá, moc zlá, ale mozol svítí a na něm je krásně…Místí chlapík mi sděluje, že v noci bylo  – 27. goood. Ani to Andymu neřikám. :)

img_1857.jpg

Vyrážíme směrem jihozápad. Přecházíme silnici a spouštímě se roklí směrem na Jáchymov. Výbornej freeride v poměrně hustým lese, kterej ti na snb nedává moc šancí, kor na frontside zatáčce, chybovat. Cestou zastavujeme na krásný planince něco pofotit a já zjišťuju, že pohyb bez sněžnic je naprosto, naprosto nemožný. Zapadávám po lokty a nemužu ven. Furt je to sranda, kdybych se při jednom pokusu nezhroutil ještě o půl metru hlouběji – to už přestává legranda. Andy mě naštěstí vytahává…

 img_1863.jpg

Valíme jí stále dál a stále hlouběji. Je to trochu víc traverz, než bych si přál, ale což. Andy má jasnou představu kam dojedeme – dojedeme na NOVOU LANOVKU, co stojí kus pod starou, již odstavenou lanovkou. Je mi to divný, že by o tom kluci nenapsali nic, ale ok…jedem.

Strašnej dlouhej traverz…pořád jedem. Míjíme starou, samozřejmě stále funkční lanovku. Trohchu znejistím, ale Andy je si jistej . "Jedem dál, vím ne voe !!" a tak jedem dál. Když už jsme skoro v Jáchymově, docházi i jemu, že tu asi žádná lanovka není :)

Po krátké hrátce se zvířátky tedy nastupujeme směrem vzhůru. Andy montuje stoupací pásy, já si dávám SNB na záda a vyrážíme na kopec.

img_1872.jpg

O 3 hodiny později zjišťujeme pár zajímavých poznatků.

1, Je to KURVA daleko.

2, Nejsme zřejmě ještě ani v půlce.

3, Andy si nevzal ŽÁDNÝ, opakuji ŽÁDNÝ pití.

4, Ani on, král šumavy, není nezničitelný a tak mu totálně dochází.

Zachraňuju ho svým isodrinkem (ano, jsem zkušený horal, haha).

No nic. Vycházeli jsme před 9h a v krásných 14:15 dorážíme konečně k autu. Tím padá náš druhej plán, jít do Potůčků do bazíku na běžkách. Jednak nemáme mapu, a jednak je to podle navigace tak 18km. To nestihneme. A hlavně, Andy je KO. Já tak nějak na hraně komatu :)

Okej, Děláme si záhrab ve sněhu a jdem si tam sníst bábovku od Alice. Dávám do placu poslední čajové zbytky a fouká tak, že je nám i na slunci a v závětří děsná zima. Voláme Carlosovi, že do Potůčků jedeme, ale autem…

Proč potůčky ? Protože je tam super sauna, bazík, vířivka, vyhřívaná podlaha a hlavně proto, že tam jezdíme dycky, když děláme sraz – a hlavně, jsme fakt na hraně zničení a omrzlin. Jsme 24h v kuse v zimě a začíná se to projevovat. Nohy jsou jako kusy ledu a o rukou již nevím. Taky jak jsem striktní čůrák a nutím lidi, aby se mi na kobereček do auta (obejvák) zouvali, tak to víš, v – 20 ti se ti z bot chce ještě o trochu méně…a nohy mrznou o trochu více…ale jdu příkladem.

Narovinu můžu říct, že největší výzva dne byla dojít s lístkem na parking zpět k autu.

Potůčky sauna – bazén – vířivka – nemám slov. Prostě TOP, TOP.

A večerní akce. Přeparkováváme auto zpět na horní stanici klínovce. Jen bych podotkl, že jak jsme přijeli v noci a odjížděli odpoledne, tak jsme neměli parkovací lístek. Tak Andy došel do budky a povídá :

"Dobrý den, my jsme přijeli v noci a nemáme lístek.."

 
Chlapík na něj kouká…"Jo vy jste tu spali v tý černý dodávce?

"Jo."

"Ty vole, tak hlavně že jste přežili. Jeďte, zvednu vám závoru…" mávne rukou a pouští nás…

Parkujeme a venku je už v 19h mínus 20 a jde to dolů a vítr se zvedá fest. Koukáme na sebe s Andym, a víme že to bude bolet. Takže balíme Tulamorku a jdem ke stokládům na Jahodovku se trochu namazat, aby se lépe přežívalo.

Karlík nás háže až k parkingu a bohužel mu prdla voda v továrně na čokoládua musí to jít pořešit, tak ten večer nedoráží. Ale dorážíme aspon my…a ty voe, tady je lidí !!!

Plná místnost. 1OO klády, RB, DB, Holky, Teta Roxana, Murderfucker, Mister Perry (co zajel 1OOklady na Karlovi) a další a nakonec doráží i PH a ZuZLO :)
200klada dělá neskutečnýho taxíka a rozváží a přiváží na 4O let starým skůtru všechny a všude. Tulamóre teče proudem, probíráme všechno a vše a hlavně ženy, to je jasný, a čas letí tak jak lítává když jsi v dobré společnosti…

Noční taxík na Božák, kolem  půl jedný obsahuje :
Jeden skůtr ski doo.
5 lidí.
Plnej kotel.

První padá Andy. 2OOklada nehledí na nic a rve jí dál. Po chvíli se nám daří zkrotit 2OOkladu, Andy dobíhá. Další padá Petr. 2OOkláda nehledí na nic a valí dál. Pak padá znova Andy. Děsná prdel. Na to že 2ooklada vytáčel děsný alko-pogo už v 22h jede pilu zlou !

Závěrečnej bombonek s PH a jeho částí tratě se suzuki Vitara 4×4 je už jen třešničkou – oběma vám moc děkujeme!!!

Je 1 h rano a zdá se nám to nebo ne – dle nás se výrazně oteplilo. Buď je fakt tepleji, nebo jsme si zvykli, nebo tulamore pracuje v náš prosěch. Stejně se s tím moc nemažeme a balíme se do peřin a dek. A spát.

Ráno me budí Perry v 8h, že má omrzlej palec a že s náma nejde. Nevadí, my se o sebe umíme postarat, takže plán je běžky a odpoledne…1OOkladi jsou na lajnu – to chci taky, prostě chci !
Běžky po tátovi jsou fakt úlet. Polobotky, opět civil kalhoty, šustákovka, že je zima nevadí. Ono je na slunci fakt celkem pěkně. A jedem.

img_1894.jpg

První sjezd – držím ho statečně, na ztráty pěšáků – nepřátel nehledím a biju je :) Samo se smotávám pod kopcem tak, že mám záchvat smíchu. Andy ani nemluvím řeže se a řve něco jako – "já ti tak věřil!!!" bohužel ho neslyším, protože mám v bubínkách sníh :)

Bohužel co mě nenapadlo, je že mě moje v prdeliozní zápěstí budou asi na běžkách dost bolet. Taky že jo, přeci jen zabíráš rukama fest. Tak se s Andym dělíme a on jede dlouhý kolečko a já jdu směrem na Německo :) Po 13h se scházíme u auta a dáváme čiloutík. Dneska bylo fakt už tepleji, krásně moc…

Přejezd ke 1OOkladum a shledání s VELKOU MAMÍ jak po roce…ostatně, ono už je to fakt rok. Prej jsem hubenej a musím přijet večer na baštů – rozjede velkovýkrm, vyhrožuje. :) Já rád, moc rád, jsou to dycky největší mňamky…

Balíme lajnu a jedeme jí natáhnout na místo, kde slunce nezapadá obyčejně. Stejně tohle mám fakt rád. Jak jsou některý lidi ochotný udělat za ten den víc věcí, prostě nápad a hurá na to. A lajny…já mám, a klucí maj…taháme nad krásným povrchem, kterej nebolí.

Následující dvě hodiny chodíme, padáme, lajnujeme, zkoušíme vejšky a nějakou tu gymnastiku a nakonec dochází i na tričko…protože je fakt krásně. Sluníčko se sype k vrcholku stromů a my jsme nezničitelný, prostě ne znič it elný.

img_1975.jpg

A pak už jen zlatý hřeb tohodle víkendu. Bašta u VELKÝ MAMÍ !

Vířila v kuchyni že ani nebyla vidět, krev stříkala z pořažených vepřů a kuchyně voněla exotikou z Itálie. A my žrali a žrali jak kdyby měl přijít konec světa. Sladkou tečkou v podobě poháru s pudinkem, jahodami a malinama, a velkou kávou skončil tenhle neskutečnej mrazivej week.

Bože, co napsat.
Loučení nesnáším, protože to pak vypadá, že se dlouho neuvidíme. Takže ani tady se loučit nebudu.

Prostě jen napíšu – bylo to opět nejvíc. A moc velký dík všem za vše…

A za klapotu T5 a hučení zimáků na proschlé silnici směrem ku Praze jež mi evokuje klapání klávesnice tady a teď…se rozloučím.

Tak aloha, zase za rok.
čárys.

Super foto nafotil Andy !  THX moc.

PS: Oni jsou fakt VELKÝ ! Tohle jsou botky paní 1OOkladoý, tuším :))))

img_1921.jpg

IMG_1842.jpg IMG_1844.jpg IMG_1848.jpg
IMG_1852.jpg IMG_1855.jpg IMG_1857.jpg
IMG_1861.jpg IMG_1863.jpg IMG_1864.jpg
IMG_1867.jpg IMG_1869.jpg IMG_1871.jpg
IMG_1872.jpg IMG_1875.jpg IMG_1876.jpg
IMG_1877.jpg IMG_1880.jpg IMG_1882.jpg
IMG_1883.jpg IMG_1885.jpg IMG_1887.jpg
IMG_1888.jpg IMG_1889.jpg IMG_1892.jpg
IMG_1894.jpg IMG_1902.jpg IMG_1905.jpg
IMG_1906.jpg IMG_1907.jpg IMG_1908.jpg
IMG_1909.jpg IMG_1910.jpg IMG_1913.jpg
IMG_1916.jpg IMG_1919.jpg IMG_1920.jpg
IMG_1921.jpg IMG_1922.jpg IMG_1924.jpg
IMG_1926.jpg IMG_1927.jpg IMG_1934.jpg
IMG_1936.jpg IMG_1937.jpg IMG_1938.jpg
IMG_1939.jpg IMG_1940.jpg IMG_1941.jpg
IMG_1942.jpg IMG_1945.jpg IMG_1947.jpg
IMG_1949.jpg IMG_1950.jpg IMG_1951.jpg
IMG_1952.jpg IMG_1953.jpg IMG_1956.jpg
IMG_1957.jpg IMG_1959.jpg IMG_1964.jpg
IMG_1965.jpg IMG_1966.jpg IMG_1967.jpg
IMG_1968.jpg IMG_1969.jpg IMG_1970.jpg
IMG_1971.jpg IMG_1972.jpg IMG_1975.jpg
IMG_1976.jpg IMG_1977.jpg IMG_1979.jpg
IMG_1982.jpg IMG_1984.jpg IMG_1987.jpg
IMG_1989.jpg IMG_1991.jpg  

14 komentářů pod “Sraz Topenářů 2012 – Frozen Hell”

 1. KRAJIC

  Směle můžeš zařadit tento report do tvých top článků. I příspěvek do zlatého fondu jsi neopomněl (stříkající krev z poražených vepřů) a může se tímto zařadit mezi perly jako např: blonďatá anorektická fitness čubka a znuďená vytučnělá buchta. Ota Pavel hovno.

 2. KRAJIC

  Fošnová fotka perfektní.

 3. 100klada

  Hele, rad sem vas videl po ty dobre, dobre sme pokecali, prdel byla… uz se tesim (snad to vyjde) na leto a lezeni a tak…

 4. blue

  neměli by si 100kládi dávat tu slacklinu o metr vejš, než ostatní? :-)

 5. spyke

  …já byl sobota + neděle taky na Božím Daru – konaly se tam běžkařský závody seriálu Stopa pro život :-) počasí bylo luxusní :-)

 6. Jr.

  Výbordelný…
  zas se mi jen potvrzuje, na co všechno nemam koule :)

 7. Čárys

  4. 1OOklada : Hele, to vyjde určitě, Teta pojede taky, takže budeme mít snad možnost natáhnout tu highline bezpečně :)

  4: Blue : Jo, to jo. Já jí dal do 2 metrů, a stejně chodili po zemi, hahaha.

  4: Jr : Ale kdeže. Ve třech by jsme auto zadýchali mnohem lépe, bro…

  4: Krajíc : děkuji ! :)

 8. HansCV

  ta nova lanovka na Jachymovsky by se mela zacit budovat v 2015 :D

 9. Šárka

  Teda je pravda, že mě nikdy nenapadlo, kolik toho musela stokládovic mamka v životě navařit, aby v pubertě nakrmila ty dva obříky :) To muselo bejt…

 10. perry

  Teď teprve dostává ten Andyho sobotní dotaz úplně novej rozměr. Jak se z toho kouta, kde seděl nesměle ozvalo: “… hele … prosim tě … kde je ta nová lanovka na Klínovci…?” No to je prdel!

 11. ddd - andy

  perry: to víš, vrtalo mi to hlavou.. :)

 12. Tchitcha

  pěkný!! v botách na Schwaru :)))

 13. mad kate

  :D :D

 14. Backcountry toulání s prknem a sněžnicema | perryho blog

  [...] Minulej víkend přijeli Čárys s Andym a že prej dáme v neděli nějaký backcountry toulání na sněžnicích s prknem na zádech a sklouznem si nějakej ten krušnohorskej svah. Jenže já si v sobotu na Karlovi otlačil nebo omrznul nebo co prst na pravý noze. Prostě nehet byl celej černej a mě bolelo jenom se obout natož někde celej den trajdat a tak i když jsem se těšil fakt moc, musel jsem to nakonec odříct a nechal jsem v tom kluky samotný. Jak to zvládli si můžete přečíst TADY. [...]

Komentář: