Dráchov s Andym – oldstyle !

img_2752.jpgTak jsem vytáhl svůj repertoár jedinýho triku, což je vytuhlák do bočáku a vydal se ho s Andym ladit do Dráchova, hahaha.

Pěkný fotky a pár vět je vevnitř…

Dráchov…kolik že to mám z Maringotky ? 19km. Takže dejme tomu 2O km ale super trailama v lese a kolem vody. Takže když tu jeden víkend Andy zůstal a v neděli i přes nechutnou zimu na kolo chuť měl, nebyl důvod i přes zamračenost nebe zůstávat nadále u ohně a přijít tak o svalovou horečku a dehydrataci s vizí budoucí chřipky a nachlazení…takže jsme vyrazili.

Jak trefně poznamenal Petr Heiníků : "Vy dva vnášíte do crosscountry úplně novej level.." nemáme ty naše kola žádný švihadla ! Ale co, Franta je jedinej univerzální bike co jsem kdy měl, dá se na něm vobjet i 8Okm za den a daj se na něm naskákat i celkem technický věci, stačí si jen sebou vzít ještě jednu sedlovku…a Andy s 2O ti kg Marinem supluje 18 nevýhodnejch DH centimetrů nad zadním kolem nasazením dvojplacky. Prostě XC bros, univerzálnost vládne !

img_2765.jpg

Motáme se tak lesy a cestičkama a kolem vody a přes řetězovej most a za chvilku, dejme tomu hodinku, jsme tam. Dráchov nás už vítá. Ač chcalo celou noc, je to pevný a jede to sice trochu méně, ale když drobně poťáhneš, dá se.

Andy je zpočátku trochu rozpačitej (1.jízda) pak už prochází do půlky (2.jízda) aby to jako každej, 3 tí jízdu naskákal komplet. Taky mi to trvalo 3 jízdy. Fouká nám krásně do zad a tak nasazujeme různý styly vytuhláků a bočáků. Franta se probouzí a evidentně nachází zbytky schwarovo tejblovacích skills a občas se mi tam podaří i nasadit vytuhlej bočák, hehe.
Nic jinýho neumím, tak ho solím kde se dá.

Holt děděk, no.

img_2755.jpg

Zkouším i nějaký nový komba a Nejlepší je kombinace velký a malý lajny – rychlost se udržuje mnohem lépe než z pumpovačky přes boule. Prostě je to tady top. Trávíme tu asi hodinu a dokonce i něco fotíme, což je u nás spíš taková krize, protože u toho voba vypadáme jak epileptici. Mladý klucí tu dělaj ohníček a testujou výdrž svejch tesko bajků.

Moc to nevydrží.

img_2758.jpg

A po hoďce a půl dirtovaček je načase vyrazit zpět. FOuká celou cestu do protivky a to je protivný. Nicméně jak se uklidíme do lesa (volím trohucjinou lajnu než směrem sem) tak už to vodsejpá a jede jak na devětadvéce na asfaltu. Kolem pískoven, lesíkama, a novým úsekem u Skalice a za hodinku jsem opět doma, v Margotce.

Teda, co napsat na konec.
Tyhle dirty, co ma Kruzo v Dráchově, prostě musím udělat na pozemku u mě v lese. Začnu od malejch, doladíme velký časem. Vím že budu pod přísným internetovým dohledem Houta, takže to nechci zkazit a chci to mít jednoho dne tak super, jako oni v Jičíně maj. Je to totiž návykové, tohle ranní dirtování…

Tak zase někdy něco, loučí se Čárys (autor) a Andy (fotos)

THX 2 Cruzo !!!

IMG_2747.jpg IMG_2749.jpg IMG_2750.jpg
IMG_2751.jpg IMG_2753.jpg IMG_2761.jpg
IMG_2757.jpg IMG_2755.jpg IMG_2758.jpg
IMG_2760.jpg IMG_2752.jpg IMG_2773.jpg
IMG_2770.jpg IMG_2774.jpg IMG_2765.jpg

12 komentářů pod “Dráchov s Andym – oldstyle !”

 1. Sarin

  Nazdar je to tam hezky. Mam otazku, myslel jsem si ze na dirty se pruzeni dava do tuha no a koukam na vas na vyjezdu a ste docel na dne ze zdvihem. Tak jak to je ?

 2. Duchna

  Podezírám Andyho, že měl včera se mnou i stejný ponožky :D

 3. hout

  Ha, na tyhle stránky prostě chodím rád, protože se vždycky dobře pobavím. Díky Čárysi za dnešní pobavení adresované mně přímo, hehe, směju se dost.
  Jinak žádný dohled ode mě nečekej, oba hrajeme podle jiných pravidel a mě to vaše štýlo vyhovuje, je to legrace. Každopádně fandím, ať se skoky u maringotky povedou k obrazu vašemu, jen tak dál.

 4. Čárys

  4: Sarin : Tam je naprosto dokonalá klopenice, který tě normálně V.Y.S.T.Ř.E.L.Í. pryč. Takže komprese je v ní veliká…a vidle jdou dolů (a u Franty jde i zadní kolo bokem do rámu, jak je starej, tak je měkkej, heheheh)

  4: duchna : voe, nuda, já mám tohle kombo i s fuseklema nepraný…hm….dva měsíce. Lezu v tom, kopu, jezdím, a co…trochu smrdím, no. :) Stejný ponožky, pffff…

  4: Hout : Já vím, jen jsem chtěl právě pobavit…jedem úplně jiný pravidla, to není hra na stejným hřišti, to není ani stejná liga, to je úplně jinej sport (c. Vincent Vega) :)… V neděli přijede bagr, tak to začnu mrvit. Díkys !
  PS: Stejně bych potřeboval aby mi na to někdo kouknul, no, vzal jsem si rozměry od Cruza, snad to neudělám moc naplácaný na sebe…Předělat se to dá dycky. A každej jednou musí začít, i když na satrý kolena… :) Jdu se kouknout k vám na web, pro inšpiraci…
  dík.

 5. hout

  Hehe, tohle není Vincent Vega, to je Jules, náš člověk z Inglewoodu…:-) Ale máš v podstatě pravdu, je to jiný sport, kteréžto označení by mohlo leckoho z trailsové komunity urazit, protože to opravdu sport není. Přirovnal bych to spíš k formě jogy, což by zase asi leckdo z trailsové komunity nepochopil :-)
  Na stránkách žádnou inspiraci nenajdeš, to chce vidět a potažmo si to ještě zkusit. Jinak s rozměrama jsi mě opět trochu pobavil, hehe, pamatuju si jednoho šílence z Mariánských Lázní, v roce 1998 viděl v Německu poprvý v životě trailsy, byl nadšen, přišel s metrem a papírem, všechno si zapsal, opsal, nakreslil, rozměry úhly všechno, že přesně tohle si postaví doma.. Hehe, takhle to fakt nefunguje :-D Ale jak říkáš, každý nějak začíná a vždycky se to dá předělat.

 6. Čárys

  Ajo, Jules :)

  Jasný…já jen se potřebuju od něčeho odrazit, kolik se mi jich vejde na rovinku…jestli mezi centrifugy, nebo rovinku – takový ty základní věci. Cruzo mi změřil kolik je od odrazu jednoho do odrazu druhýho. Jen tohle, informativně.
  No ještě dopoledne jsem si nebyl jistej, ale teď už jsem – to nemuže vyjít na první pokus :)

 7. hout

  Na první pokus.. Ale jo, žádný strachy, ono to vyjde na první pokus, ovšem pokud se to bude nadále rozvíjet, budeš se tomu prvnímu pokusu za pár let smát :-) Tak je to vždycky.

 8. Šárka

  Kucí vy máte stejný brejle ne? :)

 9. Čárys

  4: šárka : Hrozně tam lítal písek do očí, Andy mi půjčil svoje : ) Jsi všímavá, velice, všímavá…

 10. HonzaKrepelka

  hehe čárys na té poslední fotce vypadá, jako by mu táhlo už velice rychle na důchod :D

 11. Čárys

  Voe, to je jak mě komprese v zatáčce stahuje dolů můj stařecky prověšenej ksicht !

 12. RB

  Čárys: Doraz, Hout ti ukáže svoje dílo(teda ten novej nesmyl dole u rybníku nechápu), já tě protáhnu po našich EN /FR trailech a pak si ještě můžeš polézt po skalách. Myslím, že lepší víkend být ani nemůže.

Komentář: