Boulder klub PENTAGON – aneb v Táboře po letech opět stěnka !

pentagon.jpgAhoj kluci a holky, co rádi lezete (po sobě, nebo po skalách, stěnách atd…to je fuk), mám pro vás skvělou informaci, teda pro ty, kdo se to ještě nedozvěděli odjinud. V TÁBOŘE BUDE V PONDĚLÍ OTEVŘENÁ NOVÁ BOULDROVACÍ STĚNA !!! Více vevnitř !  
Táákže, mívali jsme tu stěnku, mívali. Jo, to bejvávaly časy každé úterý od 18 do 21, nabouchaný pracky, vyrýsovaný pupky, obrovská síla byla mezi námi a vnady žen (bohužel i mužů) v přiléhavých trikotech oko nejednoho sportovce k nevšedním cvičebním výkonům navnadily ! Po přepychové cvičbě pak knajpa a tak…mačkám slzu…

Video ze šaten hýr.

 
dsc05814.JPG

Leč nyní, po čtyřech letech paběrkování po domácích hrazdičkách, přišel opět čas díky dvojce lidí z velkoměsta, kteří s parádním projektem táborské bouldrovky k nám na vesnici dorazili ! Lejdýs and džentlemen, dovolte mi představit vám novou tělocvičnu na přepychovou cvičbu !

Takže, příběh o tom, jak to celé vzniklo, si můžete přečíst na stránkách boulderklubu, ale pro ty, kdo to chtěj ode mě, vám to ve stručnosti přepíšu tady.

Nově budovaná bouldrovka se nachází v areálu bejvalýho Pentagonu, což je dle map tady : tu a nebo pokud by to někd nemohl najít, tak dle fotek snad táborští poznají tohle místo. Je to v prostřední části týhle budovy, nedá se to vlastně minout, nedá se to nenajít. Poznávacím znamením budiž chlastánek nevídaně prosperující přímo na rohu frekventované křižovatky, hehe !

tady.jpg

Takže co vás tu čeká. Vlezete dovnitř, a po levé ruce se právě dokončují sociálky a šatny. Každej MUŽ, ŽENA, budou mít převlíkárnu s hajzlíkem a sprchou. Když se převlečeš, vlezeš do centrální místnosti a tady je to hlavní, co bylo toužebným přáním většiny z nás již roky. BOULDR JAK KRÁVA !

V místnosti cca 12m na 8 je po víc než polovině prostoru obestavěná 4 metry vysoká stěnka s různejma profilama – zhruba 12Om čtverečních lezecké plochy. Je to překližka, která přijde opískovat a která je různě lomená, zakroucená, převislá, zalomená a zvohybaná. Až jsem nevěřil, jak moc se s profilama dá dělat, když jsem to viděl. Takže o blbnutí a variabilitu tu není nouze.

dsc05933.JPG

dsc05930.JPG

Zaručeně budou přibývat další a další nástavbičky, časem se prý možná dodělá strop, prostě tohle co vidíte a co v pondělí na otvíračce uvidíte, není vůbec finální stav – takže se je na co těšit, fakt že jo.

Jedem dál. Díky čtyřem oknům z první republiky je tu poměrně dost světla, takže to není klasickej sklepní bouldr, což asi většině z vás nevadí, ale já oceňuju tu možnost lézt někde, kde je denní světlo. Fotky jsou pořizovány bez blesku, v 19h večer, venku zataženo. Na zemi bude po celém profilu bouldrovky pořádná žíněnka, aby jsme mohli házet chrobáky, kdy se nám zachce. Chytů bude požehnaně, zatím to bude mix od firem AIX, XCult, Freestone a LunaRossa a majitelé jsou lidi, co stáli u zrodu překližkového lezení v ČR, takže věděj, že je třeba věci měnit a vypěkňovat – myslím že stagnaci se bát nemusíme.

dsc05941.JPG

Taky vědí, že je třeba cvičence řádně zavodnit, a proto zde byl vybudouvanej malej bárek kde bude jasně pivko, jasně vínko, a v části kde se nezele, bude posezení. Taky se zde nikdo nebrání dělání různejch akcí, jako třeba promítání, nebo tak..takže v podstatě komunitní centrum :)

A to ještě stále není vše, co vám chci sdělit. Protože venku je fakt zajímavej prostor, kterej má na povrchu travičku a rostou tu stromy a tak, bude tu výhledově natažená skacklajnana chození, a taky různý žebříky, hrazdičky a tak podobně, aby jsme mohli makat i venku, když se bude chtít. Prostě taková tělocvična se vším všudy.
Já osobně se na to fakt těším.

Jak to vzniklo na videu :

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.


A teď pozor.


Otevření stěnky bude v PONDĚLÍ 11. ČERVNA OD 18H.
Tenhle pátek dorazej chyty, celej víkend se na tom ještě bude makat a v pondělí se to rozjede. Stěnka zatím asi nebude opískovaná, ale to se doladí za chodu, prostě se otevře a bude se lézt. Po nocích se to bude dodělávat…

CENY A OTVÍRACÍ DOBA
––––––––––
Ceny se stanovily na 8O kč za vstup, což mi přijde víc než rozumné. Můžes se to vyblbnout na jak dlouho chceš, dáš si sprchu, vokounkenš ženy a polkneš lok zlatýho moku a to vše ve společnosti lidí, co lezením žijou už 3O let.

Otvírací doba bude každej den ! KAŽDEJ DEN od 14 hodin do 22hodin. Pondělí až neděle. Ideál, pěkně po práci, když bude počasí nepřijemný…nebo večer, až venku zhasnou…

full6.jpg

Takže, to je ode mne asi vše. A ještě bych chtěl shrnout vše závěrem.

Já osobně jsem rád, že se tu v tak krátkém čase podařilo vytvořit takovejhle super projekt, opět jen svépomocí, a minimálním rozpočtem a pro zábavu pro všechny lidi. Já si jen tak jel okolo, a zastavil se na kus řeči a už skoro neodešel. Je to tu fajn, ty lidi jsou fajn a myslím, že zajet sem i jen na kus řeči, přejít si lajnu a dát pivko, prostě se je tak zastavit, jako se všichni jen tak zastavujeme třeba u Máry v Hudy, bude fakt fajn.


Moc děkuju a vy podpořte místní projekt, tím že se zastavíte.
Fakt to za to stojí.

Děkujeme !!!!

-Čárys-

DSC05926.JPG DSC05927.JPG DSC05930.JPG
DSC05931.JPG DSC05932.JPG DSC05933.JPG
DSC05934.JPG DSC05935.JPG DSC05936.JPG
DSC05937.JPG DSC05940.JPG DSC05941.JPG
DSC05942.JPG DSC05944.JPG DSC05945.JPG
DSC05946.JPG DSC05947.JPG DSC05948.JPG
DSC05949.JPG    

11 komentářů pod “Boulder klub PENTAGON – aneb v Táboře po letech opět stěnka !”

 1. Sarin

  Hele a ty kluci ze saten neutrhnou ty uchyty ?

 2. Čárys

  Hele, neboj, to je jen legrace z Malé Ameriky : )

 3. Krotitel

  tohle už stojí za návštěvu. až přijedu někdy na monín tak bych se tam stavil na večer. musíš mě tam provést ve vašich buldrech.

  jen menší poznámka k oknům, je sice fajn že tam bude hezky světlo ale v létě tam bude nesnesitelný vedro a v zimě to těžko vytopí dle mého, pokud teda nebudou mít nějaký tepel. čerpadlo a dobře kolem odizolovaný.
  lepší mi připadá stěna někde ve sklepě protože ti tam v zimě nejde tolik chladu a v létě se tam zas nedostane tolik slunce aby to vyhřálo. můj názor.

  jinak pecka. teď zase víc lezu než jezdim tak že snad nebudu uplně marnej :)

 4. Čárys

  4: Krotitel : Dispozice oken toho domu je na východ, skoro bych až řekl na severovýchod…s horkem nebude problém.

  V zimě – jo, to je jiná, ale to se prostě uvidí. My co jsme zvyklí lézt i V OC a mrholení v noci venku ( Viz hýr : http://720.cz/?p=14196 ) a nebo u Franty na půdě v – 20C přidušený výparama z plynovejch pohod ( http://720.cz/?p=13222 ) tak nás potencionální vize zimy nemuže rozhodit !! :)

  A propo, tady na jihu je dycky teplo : )

  každopádně doraž. Mohu tě tu provést i po dalších atrakcích – aka skalky v táboře, lezení přímo nad Moníncem, dirtíky u mě…je toho tu mrak a za návštěvu to stojí. Jen si pospěš, už tu dlouho nebudu…a nebo až na podzim.

  Ale pěkný, viď ?

 5. Krotitel

  jo fakt povedený.

  ok ty mě provedeš tam u vás a pak můžem zajet třebas zase na písek kus od nás kde to znám já.

  kdy a kam že to jedeš?? nějak to tu moc nečtu poslední dobou, neni čas.

 6. Čárys

  no, vše se dozvíš zejtra, jestli se teda k nám naloguješ…právě dodělávám článek, brácho. bude tu asi viset celej víkend, v pátek zřejmě nevyjde nic, protože asi budu pryč…tak to snad nezmeškáš.

  S výměným pobytem velmi souhlasím, akorát na písku budeš tahat, brácho. Mě stačily ty 5m odlezy v Jickovicích, sral jsem z toho bobky… : )

 7. Krotitel

  neboj! :)) tě naučim zakládat a budeš v poho tahat taky.

  ok nalognu se :D

  tak zatim a zavolám!

 8. Čárys

  Zakládat – nemám problém, pokud teda nehniju za jednu ruku v 8 mičkovým chytu, hehe : )
  Nalogni, zatím pááá

 9. Beny

  Very nice. Pražská závist :) určitě se stavím až pojedu na víkend na jih.

 10. Touža

  Pěkné to je… tak v pondělíl jo.. ! :o)

 11. mank

  je to kvalitka :)

Komentář: