720 – Kompletní komplet budoucnosti.

bali-weather-510x340

Táákže, ještě než odjedu do pryč, což už teda bude hrozně brzy, respektive zejtra, tak tu pro vás mám nějaký to info na závěr a pár keců jako obvykle. A odpovědi na nejpalčivější otázky dneška.

- CO BUDE S WEBEM.
– KDE BUDU.
- CO BUDE S KRÁMEM
- ITINERÁŘ MÝ CESTY.
– CO BUDE S MONÍNCEM
- KONTAKT NA MĚ.

Atd atd.

Klik na více akce uvnitř.

Okej, tak jak už jsem psal v článku sbohem ČR, odjíždím z Čr, že jo. O tom kam, již všichni víte, o tom kdy, již asi taky, a o tom, co s webem ještě ne, co…

Takže to vezmeme popořádku.


Nejdříve co obchod, co 720 krám.
––––––––––––––

Na krámu bude Šárka Pechočová, na níž je telefon 728 12 42 44 a které můžete v otvírací době obchodu, což je 12 – 17:30 po – pátek, a od 9 do 12 v sobotu volat se všema těma dotazama, který jste teď směřovali na mě. Nebo se jí dá napsat, na maila info@720.cz a ona vše promptně pořeší. Dál je tu skype, který je : skateshop720 a na němž vám taky vše zodpoví.

Samo mužete psát i na stávající mail : seven20@volny.cz, kde budu já a odkud budu vše Šárce přeposílati…

Stále pojedeme skateboarding, desky, gripy, kolečka, milion bot a hadrů samo taky, a díky nové spolupráci s firmou Meat fly bude zde kompletní komplet věcí z nejnovějších kolekcí od MF. Chraniče, helmy, snb brejle, longboardy, hadry, skejty, cokoliv tě napadne a že portfolio téhle firmy je mocné, o tom se můžete sami přesvědčit na jejich webovce a u mě na krámě.

Děkuju všem, co nás stále podporují, snažím se ty penízky dávat zpět do zboží a akcí, aby dobře bylo a aby jste byli spokojení a abych podporoval sport, který mě živí…takže moc díkys, za vaše návštěvy, nákupy.
Važím si toho, v dnešní zamrdaný době internetovejch obchodů a neustálejch konkurenčních bojů různejch Lemplů.


Co bude s Moníncem.
––––––––––––

Jak už asi všichni ví, poslední čtyři roky jsem nechával ruce až po lokty na stavbě Moníneckýho RB bikeparku. Ten pojede dál, nebojte se nic, jen už se tam nebudu angažovat já, předal jsem vše na velení Andymu.

Byl to strašně motivační projekt, Andy byl celej happy, protože to obnáší přípravu milionu věcí, provolávání tuny peněz a skákání šipek mezi půlky a chození mezi vejci, aby se tu neublížilo, tu dobře podalo, tu se na tom netratilo, to aby dobře vyšlo, ten aby byl spokojenej, a ten aby byl po zádech poplácanej.

Všechny dotazy nyní tedy směřujte na web www.720.cz a nebo na Andyho mobil, což je 602 94 11 75 a on bude vědět a zařizovat prostě vše.

Dali jsme do kupy brigády na tento rok, vypuknou 13 a 14 dubna, 20 a 21 dubna, kdy nastoupí Petr Puřma s bagrem a snad tak 8 lidí s lopatama (to by jste měli bejt vy, hehe) a vytvoříme vám úplně novou trať s milionem klopenek až dolu. Brigady budou samo již tejden před, a tejden po, a vše vyvrcholí otvíračkou bikeparku tejden před pohárem, což by mělo bejt 4,5 května Za každej den na brigádě vám dáme dvoudenní permici na Monínec. Co vy na to, kurva ?

Ps : ALe u nás se dře, kdo stojí, dostane přes držku a nedostane nic. 10h denně není problém, pod taktovkou VLka.

Permice ZŮSTANE NA rok 2013 krásných levnách unikátních 250,- KČ ZA DEN !!!!

Chainless na podzim a whip contest budou. Vše se dozvíte tady na webu, protože…protože web….720.cz WEB !
––––––––-

Takže co s webovkama.
webovky jsem samo opět předal….čím dál tím vytíženějšímu ANDYmu. Jeho štěstí neznalo mezí, takže bude publikovat, solit sem materiály, žebrat o fotky, střihat videa, teda ve chvílích, kdy nebude házet lopatou na Monínci. On to zvládne.
Články stále můžete posílat ke mě na maila, protože já na mailu budu, slibuju. Andymu to případně, kdybych to nezvládal, přepošlu. Ale prostě, solte to ke mě, na seven20@volny.cz

Takže asi ted výhledově budete muset přijmout fakt, že toho bude trochu méně, než doposavad. Prsotě nebudu sedět 4 dny v tejdnu v práci a vymejšlet vám ty naše články, takže možná to bude poněkud nepravidelnějc, ale určitě to bude fungovat, a jak moc, se ukáže na vás – kolik toho kdo dodá. Jsou to naše stránky, ne jen moje, a když dodáte, já zpublikuju, když dodáte, Andy vyřeší.
Moc děkuju už teď, všem.
A že vás je.

Samozřejmě budu psát o Indonesii, cestě tam, jak to jde, jaké to je, a možná budou mé příspěvky fakt trochu jednodušší, třeba dvě tři fotky, k tomu popisek, jen aby jste věděli, jaká je cesta do oceánu, kudy mě vede a jak se s ní vypořádávám.

Omluvte tedy zhoršenou kvalitu obsahu. Bude nahrazena – menší kvantitou haha.
Avšak větší exotikou.

Samozřejmě vznikají ještě zcela nové stránky, které se budou jmenovat pimpyourlife.cz a který již tedka jsou před spuštěním. Protože 720.cz si chci nechat jako náš společnej projekt, zatímco pimpyourlife jako můj osobní projekt, který bude prostý všeho, co není z mého pera či klácesnice, tedy. PYL webovky budou tedy můj osobní web, jehož články budou samozřejmě souběžně vycházet i tady, na 720.cz. Ty co za to budou stát, tedyk.

Díkys.

––––––––––––––––
KDE BUDU.
–––––––––––––––-

Táákže, aby jste věděli, kam za mnou přijet, tak takhle :

Teď odjedu (dneska) do Rakouska, do okolí Schladmingu, kde hodlám ještě vymyslet nějaký ty vylomeniny na prkně, a definitivně se tím rozloučit se sněhem na delší dobu.
V pátek za mnou přijede Andy a Jandy, aspoň myslím…a v neděli 10.března návrat domů.

Přebalím se ze zimních věcí, naposledy pomiluju ženu, pohladím děti po plešatých hlavičkách a už mi to letí na Bali.

Ad Bali – tréning.
Na Bali mi šéfíci resortu poskytli možnost, se u nich zdarma připravovat na zkoušky, které budou následovat. Resort, kde tedy nyní budu, a kde mě můžete v březnu chytit, bude RELAXBALI, kde i budu výhledově vytvářet ty svoje činnosti.
Jedu tam nyní za účelem okouknutí možností resortu, co bude možné, co kde jak za kolik kdy a proč. Připravit, okouknout, propotápět, dát dohromady výukové materiály, atd.
Za tuhle možnost, i za důvěru, kterou ve mě vložili, moc děkuju.
Zde budu do dubna, kdy sedám na letadlo a 3 dubna přiletím do Prahy. Přebalím se na další letadlo a letím na instruktorské zkoušky do EGYPTA.

Ad Egypt – zkoušky.
Tady mě budou kluci z Freediving Instructors International 14 dní mučit a podrobovat totální tortuře, hehe, abych byl schopen učit dle jejich stanov a pravidel, abych byl pojištěn a jejich společností zaštítěn jako certifikovanej inštruktor…
V Egyptě tedy budu do 19.dubna, kdy se opět vrhnu na letadlo, a odletím se opět přebalit a zpět na Bali.

Na Bali tedy nastupuji do práce kolem 25.dubna a to už bude napořád.
Výhledově se samozřejmě chci občas na chviličku vrátit, třeba na Vánoce, podívat se na rodiče a odvézt si sebou na Bali jednoho človíčka, asik…ale to se uvidí. Mám tu rodiče…a taky vás, kamarády a přátele.

–––––––––––––––
AD SURFCAMP PORTUGALSKO.
–––––––––––––––

Nikomu asi neušlo, že jsem byl letos v létě čtvrt roku na cestách a dělal jsem surfguida v Portugalský Ericeiře. K tomu místu, a těm lidem, který jsem tam potkal jsem si vytvořil opravu velkej vztah, a mrzí mě, že se tam již nepodívám. Ale nebudu brečet, hlavní je to, že vy se tam podívat můžete.

Surfing je opravdu nádhernej sport, při kterým si hraješ se základníma silama přírody, a to v míře, kterou jsem dosud snad krom skákání z letadla nezažil. Ta voda prostě dává.

Hodně doporučuju, vyražte tam. To místo je nádherný, celej den se mužete válet na beachi, pít piváky za euro a spešlmochíta s 50 procentním obsahem rumu za dvě, do toho koukat na mladičký portugalský bestie a vojíždět ty nejlepší…vlny v Evropě.

Není nic jednodušího. Partička tam letos vilu zase otvírá, ostatně se můžete podívat semhle a objednat si případně ten váš termín.

Do předmětu zprávy napište, že jste ode mě – od Čáryse ze 720.cz a klucí již budou vědět.

Byl jsem tam s pár desítkama lidí, a bylo to místo, kde se dalo dělat prostě vše. Surfovat, kitovat, jezdit na kole, lejt driky, dělat beachparty, prostě země zaslíbená. Letadlem jsi tam za dvě, tři hodinky, je to kousíček, a stojí to za to.
Ostatně, koukněte na fotoromán ode mě : TADY.

A nebo si pusťte videjko, jak se tam žilo mě :
If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

–––––––––––––––––––––––––-

Ad FREEDIVING A ZKOUŠKY- tréning, a limity.
–––––––––––––––––––––––––-

Nemyslete si, žemoje cesta na Bali a práce tam, je nějaká legrace za odměnu, jsem svědomitej člověk a všechno, VŠECHNO, co jsem v životě dělal, jsem dělal na 1OOprocent, nikdy jinak !
Na 1OO pro jsem trénoval, na 1OO pro jsem cestoval, do stavby Monínce dával 1OO procent (i víc) a když připravuju akce, dejchal bych pro ně. Není tedy pro mě odjezd do nové práce nějakou punkovou záležitostí, v níž bych chtěl něco vomrdat, nebo se fkákat !

Věřím, že štěstí přeje připraveným, a proto jsem se připravoval posledních pár měsíců opravdu tak, jak ještě nikdy na nic.

Ladil jsem výukové materiály, v Češtině, Angličtině, materiály a styly učení jógy, protože těch možností yogy je min desítka. Mam připravený podrobný náplně 2,3,4 denních kurzů freedivingu, výukové materiály stran medicíny, mechanismů těla, procesů při zádržích, mnoho o tréningu, technikách, životním stylu, několik druhů jogy například i v závisloti na tom, koho budu učit, vymyšlený programy pro presentace, zařízený materiálový vybavení, zázemí, ubytování, a milion dalších věcí.

Věnoval jsem tomu opravdu kus života, ani ne proto, že by to bylo vyžadováno, ale proto, že já dělám věci pořádně, buď vůbec, nebo pořádně.

Během posledních dvou měsíců jsem dokázal posunout svoje limity v statické apnoi a i v dynamice na 6:40 v zádrži a bazén na 174 m a to díky opravdu brutálnímu tréningu, pod vedením Saši Nib, za což jí moc moc děkuju, nevěřil bych, že to mám v sobě, a že se to dá.
Tyhle hodnoty pro mě nic neznamenají, jen to, že jsem snad na zkoušky připraven. Nejsou pro mě směrodatné, jen mi tyhle hodnoty pomohly od tlaku v mé hlavě – již se nebojím, že bych limity nastavené na kurzu nedal. Víc si věřím. těžko na cvičišti…

Stále ale zůstávám u toho, že freediving pro mě není sport – nebudu v tomhle nikdy závodit – a není to ani “způsob života.”
Ono vůbec – způsob života…hm, co to jako je, způsob života…každý musíme něco dělat, každý musíme zůstávat nohama na zemi, i když s hlavou v oblacích, sice si snít ty svoje lítací sny, ale vědět, že se dá spadnout.. Miluju ježdění na kole, cestování, spaní v lese, saunu, plavání, běhání, kolo, holky, motorky, východy slunce…co z toho je ta “way of life ?”

Není strašně omeziující, označit jednu z aktivit za svůj “způsob života?”

Pro mě je smyslem jet si ve filozofii “NEEXISTUJE NIC TAKOVÉHO JAKO OBYČEJNÝ OKAMŽIK.” V tom si jedu kolik let, v tom si pojedu i nadále na cestě s freedivingem. Chci tuhle krásu z pohybu na jiné planetě předávat dál mezi lidi. To chci.

––––––––––-

S čistým svědomím mohu říct, že tréning na freedive je nejbolestivějším tréningem ze všech, co jsem kdy absolvoval. (Kolo, posilka, běhání, plavání, tělocvična, cokoliv). Jen tak pro příklad – chůze v zádržích dechu, běhání na nádech, sprinty v bazéně na nádech, dokonce i nějaká ty posilování na nádech, kdykoliv během dne nedýchat, naplavávat kilometry týdně pod vodou – to je jen maličkej výpočet z toho, co člověk denně absolvoval.

Nemylte se – nic nebolí víc. Nic nebolí víc než tréning na freediving. Jestli tomu nevěříte, zkuste si až půjdete domu jet : 50 kroků zádrž dechu, 10 kroků dýchat, a takhle to opakujte…třeba 6x, pro začátek-  jsem zvědavej. Sval pracuje jen s kyslíkem, kterej máš v krvi, tkáních, a pro přenos energie je ho zapotřebí…prostě to bolí. Po kilometru běhání na nádech jsem se cítil, jako po půlmaratonu. Fakt. A že půlmaratony běhám…

Můj obrovský respect mají všichni ti, kteří se na hranici svých limitů pohybují neustále. Ten tlak, to posouvání hranic, chození za limity v tréningu, ten neustálý boj a výzvy…nejen fyzický, ale i psychický – nemohu napsat jinak, než máte můj obdiv.

–––––––––––––––––––––

Tak to je snad vše.
Opět to bylo dlouhé, opět jsem možná napsal víc, než bylo třeba – ale prostě tak.
Kdyby jste mě kdykoliv chtěli kdekoliv chytit, tak na
tel : 777 266 305
mailu : seven20@volny.cz
webu : www.720.cz
Nebo skype : carys720
či na fcb : kde jsem pod “sedmset dvacet”

Přeji vám, ať se vám v životě daří, ať pro svoje okolí děláte hodně, ať vám přináší satisfakci vše co budete tvořit, a těším se, že se brzy ukážete v zemi, kde slunce svítí kolmo nad hlavou celý rok.

Martin, aka Čárys.

25 komentářů pod “720 – Kompletní komplet budoucnosti.”

 1. Kory

  škoda že lidi jako si ty utíkaj z této zaprděné, zkostnatělé země.nedivím se ti. ať se daří…. snad jednou na bali

 2. Manas TL

  Jak jsem ti rikal v sobotu, to das a bude to ruzovy! :-)

  Hodne stesti!

 3. camell

  Good luck Bro

 4. shimano

  Přeju všechno nejlepší do novýho života! Na monínci vždycky “jednou za Tebe” ! ;) Drž se!

 5. Čárys

  Jednou za mě na Monínci, to doufám !

  4: Shimano : A to ať už tam budete :

  1, KALIT (jednou za čáryse !!)
  2, JEZDIT (tuhle pro čáryse!)
  3, ŽRÁT (smažák na Čáryse !!)
  4, SOULOŽIT (tohle bylo za čáryse !)

  atd atd.
  Moc děkuju, hehehehe ! :)
  Videa pak vítána !: )

 6. coolo

  Ja se zeptam….Jak dlouho jsi maloval ten obrazek se sopkama?:))

 7. fletíno

  Ještě jednou pápá, měj se fajnově a snad brzy naviděnou! :)
  PS: s fotkama nás nešetři

 8. JohnLee

  …uzij si to a snad pristi rok…

 9. tichac

  Užívej naplno, guru!!!

 10. kotas

  relaxbali, jo?? to se ti po JČR nebude moc stýskat, když jedeš do “milevského resortu” :-)

 11. Honzáno

  Good luck!

 12. KRAJIC

  Jeď, jeď, hlavně kurva neubírej, plyn na podlaze a mír v duši.

 13. Carlos Tlustá Boyka

  en tak pro příklad – chůze v zádržích dechu, běhání na nádech, sprinty v bazéně na nádech, dokonce i nějaká ty posilování na nádech, kdykoliv během dne nedýchat, naplavávat kilometry týdně pod vodou – to je jen maličkej výpočet z toho, co člověk denně absolvoval.

  Nechci se ptát jako blbec, ale je to opravdu prakticky k něčemu? Jako chápu smys – naučit tělo pracovat s málem kyslíku, spíš jestli tato cvičení to skutečně podpoří :-). Snad nebudu za hlupáka….btw ta sbírka materiálů o Freedive by mě taky zajímala…sem tam jsem na internetu na něco narazil, ale určitě ne na všechno. Odkud čerpáš?

 14. Losi Pastika

  Na porad :) Tak schvalne kdy budes zpet na porad, on zivot neni jen o potapeni, surfovani, jezdeni na kole apod..
  Vzdycky ti bude neco chybet, porad budes neco hledat, pred necim utikat … At se ti dari …

 15. Čárys

  4 : Losi PAstika : No, já pracuji od 15 ti let. Od 17 ti dělám byznys. Já před ničím neutíkám, nic nehledám, všeho mám dost.
  je mi jedno, o čem je život. Pro mě je život zábava, a má být zábava. Pokud se nebudeme bavit, budeme přežívat, ne žít. Já se bavím celej život.

  Jen prostě, jednoduše, chci růst. A tady, v ČR, stagnuji, i přes ty všechny projekty alá Monínec, Marigotka, Surfcamp, roadtriping, atd…

  Stagnace vede k degeneraci.
  Chci růst.

  ––––––––––––

  4 :Carlos Tlustá Boyka : Výsledky hovoří za vše. Samozřejmě je to k něčemu – časy a vzdálenosti hovoří za vše.

  U mnoha sportů, které jsem v životě dělal, se výkon skládal z podílu několika faktorů.

  Fyzičky
  Psychiky
  Techniky.

  Je jedno, kolik čemu dáš procent. JE mi jedno, jestli to, že jsem chodil na nádech, mě posunulo ve výdrži stran nazvykání na CO2jku, nebo jestli to byl jen psychický placebo efekt – že jsi si vsugeroval, že ten tréning tě musel posunout, žes tomu věřil.

  Pravda bude asi někde mezi.

  AVŠAK DŮLEŽITÉ, JSOU VÝSLEDKY.
  A směrodatné.

  A ty jsou u mě prokazatelné.
  A čerpání materiálu ?

  Haha, kamaráde, to bylo veliký, celou dobu, co dělám free.
  Jsem z doktorksé rodiny. Můj otec je bezesporu kapacita stran intenzivní medicín, v ČR.
  Zkusili jsme vše.
  -souvislost konzumace mléčnejch výrobků vůči přenostu kyslíku v krvi.
  - měření saturace při zádržích
  - vliv strečingu na kapacitu plic, flexibilitu hrudíku.
  - zádrže při čistém kyslíku vs norm.vzduch
  - fyzické testy, rozbory krve, atd atd atd….

  Mohl bych pokračovat měsíce.
  Prostě jsem rád, když vím, co dělám, sháním informace od těch nejlepších, diskutuji, hledám rozdíly v tréningových metodách různách lidí, ladím stravu stran složení, studuji fyziologii a biologii člověka, zajímám se…

  A tohle jedu 5 let.

  Čerpám odevšad, konzultuji s nejlepšími, a vše zkouším a vybírám si z toho to, co mi vyhovuje. Chci mít rozhled, vědět vše a být informovaný.

  Ufff.
  Takže tak : )

 16. Carlos Tlustá Boyka

  Aha díky za odpověď…co se týče těch mléčných výrobků, pokud se pamatuju David to moc nedoporučoval, kvůli vyššímu zahlenění. Funguje to opravdu takto, nebo to má jen zanedbatelný význam pro nás, jakožto kochací freedivers?

 17. Carlos Tlustá Boyka

  A ještě u těch “pohybových zádrží”…rozdýchávat nebo jen prostě nádech a držet, bez jakékoli přípravy? :)

 18. Čárys

  stručně a jednoduše.

  Zahlenění – určitě ano, zahlenujě to.

  Přenos kyslíku – ano. Posouvá disociační křivku hemoglobinu pro kyslík. V řádech procent (cca 5). Vliv tam tedy je. Nepatrný, ale je.

  Bez přípravy. Buduješ toleranci vuči CO2. O tu jde.

 19. Carlos Tlustá Boyka

  Děkuji stručně a jednoduš to stačí :)

 20. Pochva

  Jen škoda že lidi těchto cílů, mravů a koníčků jako ty, swetr unikáte do zahraničí. Čest a sílu.Víc takových lidí jako ty. Ať se ti tam za humnama daří.

 21. SPYKE

  … o RELAX BALI jsem dnes slyšel jen samou chválu :-) GO, DRAKU, GO GO GOOOOOOO!!! :-)

 22. Medvěd

  Mě by jenom zajímalo jak takovej tréning zkracuje život. Je to evidentně dost brutální zátěž na organismus, která ho evidentně musí poměrně hodně zatěžovat. A mezi délkou života a velkou zátěží organismu v tomto či podobném stylu – například těžkou prací, bývá také přímá úměrnost?!

  Jinak dlouhý a štastný život všem.

  Čárys: Hodně štěstí na cestách a ve vodě!

 23. Čárys

  Jak zkracuje život jakejkoliv sport ?
  Jak ho zkracuje málo spánku, alkohol, kofein ?
  Jak promiskuita, noční vyjídání ledničky ?

  Co tělíčku vezmu, to mu dávám.
  Cukříčky, BCAA, vláknina, železo, vitamínky, odpočinek….nejsem bláázen, fakt ne.

 24. JaZ

  …se výkon skládal z podílu několika faktorů.

  Fyzičky
  Psychiky
  Techniky….
  ____________________________________________

  Jako hnidopich bych doplnil dvě věci, které nejde ovlivnit lidskou vůlí, ale můžeš je zkoušet “ovládat” svým přístupem (vyhnout se jim nebo je využít):

  Náhoda (štěstí nebo smůla, dá se s tím pracovat systematicky a statistikou)
  Podmínky (příroda, počasí. Na horách klíčová věc)

 25. JaZ

  Eště bych tady chtěl rozvinout takovou odbornou diskuzi.

  Experimentoval jsi s výdrží NA VÝDECH? Je to překvapivá oblast. Prý delfín takhle chodí na velké hloubky. Nevím, jestli se na to nějak připravuje, roz-vydýchává, jako jsem to zkoušel já.

  Bez přípravy to moc nejde, ale se správnou sekvencí je to pak překvapivé.

Komentář: