SkiAmade

IMG_4113~1

Ahoj, byl jsem páneškem během pobytu v říši pověřen, abych napsal report o ježdění, když ten o ubytku jsme zvládli za pochodu. Jenže jenže nějak jsem nevěděl, za který konec to vzít. Přeci jen mazat vám med kolem huby o tom jak bylo krásně, viditelnost byla dál než oko dohlédne a vůbec jsme nejezdili prolitý na kost, to jsem vám nemohl udělat, takhle vás lakovat. Byl to super víkend s pohodovým ježděním po sjezdovkách v okolí města Schladming a tečka.

Co teď s tím, když jsem zklamal. No nezbývalo než mimo školní povinnosti sedět a lehce sledovat počasí. (Andy možná teď přestaň číst, protože přijde to v co jsi doufal!!). Předpověď vypadala víc než slibně, takže ve čtvrtek na noc vyrážíme směr Wagrain, zkusit štěstí týden po víkendovém výletu za Čárysem do Schladmingu. Cestou máme popovézt kamaráda Vaška z Budějek do Krumlova. Po nabrání někdy kolem půl noci u Globusu a pár prohozených větách padá rozhodnutí, že pojede s náma, pěkně narychlo, žádné plánování, to je ono. V 5 ráno parkujeme u lanovek a každý v pozici v které jel celou cestu usíná.

 

Je pátek, dnes má ještě sypat sníh a nebýt pěkná viditelnost, proto volíme zdejší lesy v okolí sjezdovek. Nějak jsem nenapsal co by nás zde mělo čekat, no samozřejmě prašan, desítky centimetrů prašanu. Malinko se bojíme,aby to nepadalo, když několik dní předtím bylo i ve dvoutisících +20 stupňů. To co nás nahoře čeká jsou opět orgie, každý má problém tu svojí lajnu udejchat jak hltá ten sníh plnými doušky. Lítáme celý den jako motorové myši, když se malinko rozjasní, mažeme na zdejší pláň. Jinak se držíme schováni v lesích. Nicméně den není nekonečně dlouhý a musíme to v 16:00 zabalit. Dáváme sprchu a valíme složit hlavy.

Den druhý, sobota. Po probuzení a pohledu z okna na čistou oblohu si nevím proč vzpomenu na lidi co budou sobotu trávit s kocovinou z páteční noci. To se samozřejmě nás netýká, my jediné co řešíme je čas, musíme být první u lanovky. To se nám daří a tak za 5minut půl deváté stojíme u turniketu s pohledem na vrchní partie Flachau, které se zdají být neposkvrněné oblouky z předchozího dne, přeci jen jsou otevřené a bylo dost ošklivo. Nahoře konečně přichází ten pravý prašanový den s modrou oblohou. Potkáváme další kamarády a dělíme se do menších skupinek a každý si nachází své, sněhu je mnoho. Ale v odpoledních hodinách při jedné lajně blbě vybírám stopu a školí mě vyfoukané místo (ne jen mě), naštěstí splašené hellbenty kočíruju a dole se ujišťuju, že i trenky zůstali čisté. Další skupinka si postavila backcountry skok a velice se činní. Jako trik dne bych vyzdvihl a palec nahoru dostává Petry frontflip alespoň 15metrů do dálky.

No a co taková neděle, ta je taky vymetená. Dušan, Vašek a Peťa jsou rozhodnuti jít zvětšit jejich skok a zkusit triky z těch émerickejch videí a prý to možná odpálit až na měsíc. Já s Kájou váháme, protože to nahoře změklo a bude určitě krusta. Nakonec je necháváme ve Flachau, nabíráme u jiné lanovky Honzu a jedeme vyzkoušet terény na Dach, zde jsem něco šel v létě a rád bych to zkusil i v zimě. Malinko nás znepokojuje historie lavinové předpovědi, ale dnes hlásí trojku. Pořádně zkontrolovat lavinovou výbavu, vše mít zorganizováno, tak aby to bylo po ruce v případě nejhoršího. V zimě jsem na Dachu nikdy nebyl, tak jsem vcelku zvědavý, přeci jen to už nejsou lesíky kolem sjezdovek. Dole to prý není špatné kolem sedačky, ale po příjezdu tam vidíme lehce ufouklé skalky a ne moc lákavý terén. Proto nahoře dáváme lyže na batoh a jdeme si trochu šlápnout feratou do vyhlídlé stěny. Žádný spěch, vše pěkně zdokumentovat. Všude po ledovci směrem k Hallstattskému jezeru je vidět desítky skialpinistů. Nás samozřejmě víc než šlapání baví ježdění, tak dáváme jen malé výšlapy a spíš se snažíme všude dostat na lyžích. Po pár lajnách jdeme zkusit stěnu, kterou dojedeme až k lanovce na parkoviště. Lyže na batoh a už jí šlapeme skrz horu na druhou stranu, zde je místy super sníh, jehož kvalita se s ubývajícími metry samozřejmě horší. Ale nic nám nebrání si to dát ještě jednou.

Nezbývá než si dát dole vítěznou pěstičku, napakovat auto a vyrazit zpět do reality všedního dne. Tak to byly mé v podstatě dva víkendy. Každý si našel a odjel to své, takže naprostá pecka.

Foto ze soboty a neděle.

Jandy

9 komentářů pod “SkiAmade”

 1. Čárys

  a doprdele !
  To mi chceš říct, že tejden před “naším víkendem” kydalo, tejden po něm kydalo, a při něm dojilo jak svině ?

  To mi chceš říct, že jsem měl takovou smůlu, krucinál ?
  Se du zabít.

  Závist a zamačkávám zmrzlou slzu, protože tohle je top.
  Za rok.
  Tutovka.
  Budeš mě mít eště plný zuby, jen počkej : )

  Díkys !!!!!

 2. ddd - andy

  Čárys: Přesně – sem myslel, že mě trefí, když to Jandy poslal..
  Jako takhle totiž ANO! To chci a hned!

 3. jandy

  Tak nějak to bylo, prostě špatný víkend, tak se budeme těšit za rok :) Když jsme odjížděli, tak se hnal další sypanec, zima se nevzdává!

 4. camell

  yop,chytil jsem to pocasi stejne jako vy a to jsem za tim letel z Irska…:((
  Radeji na ty webkamery uz ani nekoukam,bych se musel jit zabit denne…

 5. gazman

  Ta kombinéza od salomon, co je to za velikost a kolik měříš prosím tě. Měl jsem možnost za dobrý peníz, ale mám 180cm a do elka bych se vlezl tak dvakrát. Dík.

 6. Karel

  já mám taky 180 cm a mám Mko.

 7. Čárys

  ta komboška je naprosto boží, chci jí taky už kolik let…

  akorát má jednu nevýhodu, hehe…viď, Jandy : )

 8. gazman

  Čárys: Je tam padací most přece, jestli myslíš tohle:-) Leda že by se zadrhl zip.

 9. gazman

  Karel: A rukávy v pohodě délka? Je to hrozně niga ale do hafo pudru super věc.

Komentář: