Rest day ? TREST DAY !

Photo9

Tak jsem si jednou řekl, že už bylo dost topení, dost bylo… A tak si dáme rest day. A co v tom rest dni dělat ?

STRAŠNĚ SI NALOŽIT BĚHEM NA 31oo M VYSOKOU SOPKU ?

Tak jsem si ráno přivstal, hodinku jsem si zacvičil, sbalil jsem si batůžek a v 8h jsem si vyzvedl na Resortu skůtra Honda, co má natočeno 5O ticís km. 5O tisíc, bratři a sestry, to nechápu, když GSXR odejde po 3O ti… A že ho tu nikdo nešetří, na to vemte jed…

Okej, vydal jsem se do toho šílenýho provozu, co je tady normální. Hele pár let jsem silnice s bratrem jezdil, ale tady jedou úplně jinou pilu, hoši, fakt jo…

Skůtr mě dokvičel na konec asfaltky a necávám ho tam, a začínám to rozbíhat do kopce. Mám super botičky od vibramu, pětiprstáky, a držej nádherně a je to slast. Asi po hodině běhu mi začíná docházet, že jsem si asi ukousl větší sousto, než jsem si myslel, že jsem schopen sežrat.

Zvedá se to to tiž stále víc a víc, a voda v lahvích mi mizí zle rychle a to jsem si vzal 3 litry.

Ve 1200 metrech mi začíná končit prales a já už neběžím, ale jedu si indianskej běh, protože je to děsně, děsně do kopce. Nohy mě pálej a o další půlkilometr výš už je stezička fakt nezřetelná.

TO MĚ NEMŮŽE ZASTAVIT !

Si teda myslím ještě dalších 3O minut. To už vyloženě bouldruju, hrabu se volným terénem o sklonu určitě 30-40 stp a už je mi jasný, že vejš to už asi nepujde. Tak si dávám pauzu, dopíjím poslední kapky vody a rozhoduju se, jak to vemu dolu.

RYCHLE, rozhodl jsem se.

Za hodinku jsem zpět u skutříka, totálně rozstřílenej, nohy prošitý, a je mě jasné, že tenhle den je zase “trest day” jak vyšitej.

Nakonec jsem šel i do tý vody, protože, stejně si tenhle den neodpočinu, a oceán volal…

Tak jsem poslechl.

Hezký týden do mrazivých čech přeje Čárys

10 komentářů pod “Rest day ? TREST DAY !”

 1. carlos Nejdek

  Čau, pětiprsťáky jsem měl taky, jsou naprosto boží, akorát se hrozně rychle prošoupou špičky prstů. Jinak parádni t/rest day :))

 2. deutsch

  good

 3. Šárka

  Tam nejsou ostrý šutry? To by asi píchalo přes ty pětiprsťáky. Já běhám v botách od INOV8 a zrovna na trail oni dělají super bačkory. Ale jsou to furt boty no, i když je skoro necítím :)

 4. Blacky

  běhat v kopcích je nakládačka. Taky mě vždycky překvapí jak je to jiný od rovinek a vlnek. Pěknej playground tam máš

 5. coolo

  a ja myslel, ze rest day, je odvozen od slova restaurace, takze pivecko, nezdravy jidlo a zahulena mistost:D

 6. perry

  A já tady včera běhal na sněhu a ledu. I když, jak to jde v tom horku? Já se nedonutil běhat ani v létě v Chorvatsku. A asi bych se bál, že na mě z tý džungle vyskočí nějakej had nebo jiná potvora.

 7. Čárys

  aHOJ všichni, jsem zpět, omlouvám se za několikadenní výpadek, ale děje se tu tolik věcí, že to není možné zpracovat…chodí se spát kolem 3h ráno, a vstává na východy slunce v 6…

  Přijela parta naprosto užasnejch lidí, D.Landa, Karel Janeček, bratr Oxym, a další fakt neuvěřitelný osůbky, s nimiž pracovat, je mi ctí.

  A tak jsme X hodin denně vytížení.

  Někdy třeba popíšu, i když pochybuju..
  Tímto se omlouvám a tot je mé vysvětlení odmlčení.
  –––––––––––––––-

  Ad behání v horku : Perry, je to boj, ano, ale když jdu běhat kolem 6 h ráno, tak eni problém, a já vedro miluju, mě nevadí, bahal jsem v CHorvatsku, běhal jsem v Egyptě, běhám prostě všude. A na sopce byla popravdě zima jak svině, 2OOO mnm tak 15 stp, bych řekl. Dole samozřejmě hell…

  Sarka : Petiprstaky mam ty nejvyšší běhací s vazaničkem – a i když tu je “tuf” tak to je paráda. Uvidíme- Zatím prostě best.

  4: CArlos Nejdek : Už máš letenku ? : )

  Aloha zatím všichni, jdu na vrak…

  Jedna fotka třeba tady : http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.421.523.250/p843x403/601387_562006957164651_1708475706_n.jpg

 8. Moni

  Ahojda, to je paráda číst ty tvoje reportíky…takže žádný výmluvy, že máš moc práce a žádnej čas :-)
  Užívej si to tam…a pozdrav ze zmrzlejch Čech ti posílá Moni a Michal

 9. Zaba

  Tak tam vyslapej cesticku, Indonézani jsou asi líný lozit na tak vysokej kopec :o)

 10. Zaba

  Jinak s tou zimou, my byli ve Venezuele tak ve 3200 mnm a po ránu tam mrzlo. Dalsí noc to bylo 4300 a kosa jak v Cechách na velikonoce.

Komentář: