BSSS 13 – poslední sníh?

IMG_2927

Píšu jeden z posledních letošních reportů o sněhu a ten se nebude týkat něčeho malého, ale samotné Burton Špindl Spring Session 2013. Tento rok to byl tuším sedmý ročník této v podstatě závěrečné akce české sezony.

Já jsem ji poprvé navštívil v roce 2009 a musím říct, že každý rok to je veliké, samozřejmě se něco mění, něco zůstává, o tom žádná. O víkendu 4. 4. – 7. 4. 2013 byl ve Špindlerově mlýně na sjezdovce ve Svatém Petru opět připraven super snowpark nemalých rozměrů a coby kamenem od lanovky dohodil, stál party stan. Vše doplněno mnoho kontesty a doprovodným programem.

Nebudu ale předbíhat, protože jsem do Špindlu vlastně ještě nedojel, cesta byla dlouhá, a proto se nedá jen tak přeskočit. Plzeň, pátek ráno něco po čtvrté hodině a já zamačkávám budík a vyčítám si, proč jsem nejel o den dřív a radši nepřespal u někoho v Praze. No nic, v polospánku se přesouvám na vlakové nádraží a nastupuju do rychlíku směr Praha. Průvodčí mě z dálky sleduje a doufá, že nebude muset přispěchat na pomoc mě a mému 120 litrovému kufru při soukání se do vlaku. Vše zvládám, vlak se rozjíždí a usínám, abych se mohl probudit v Praze v tunelu před hlavákem, tomu říkám teleport. Přesun metrem na Kačerov, kde mě nabírá náš dvorní fotograf eMeT. Po příjezdu do Špindlu ještě nějaké formalitky (za což děkujeme) a už si sedíme na laně.

Slušelo by se něco napsat k setupu parku, který se dá jet letos až od konečné stanice dvousedačky, kde se nachází speed bedna + dva skoky. Pak si dát jeden hang černý a jsi u mezistanice, kde začíná ta pravá paráda. Já bych to rozdělil na 3 pomyslné lajny. Začneme zleva rampou, do které se naskakovalo přes kornery na každé straně a pod rampou skok v průseku s dvěma odpaly. Prostřední lajna letos neobsahovalo Gap, jak tomu bývalo dříve, i když vloni to byl už jen takový narychlovák, ale teď tam stály dvě klasické platformy, na každé po dvou skocích, no a dole korner. Pravá lajna byla zábavná s všelijakými bongy, raily, skůčky. Vše doplněno stánky, občerstvením, testcentrem a jagermeister tatrou s Djs a všude přítomné býčí hostesky s mokem, který dává křídla. Park je takový více pro smrtelníky, že si pojezdí každý. Jediný co bych vytknul na setupu, bylo to, že to bylo tvrdý jak beton (samozřejmě za to může Krakonoš), holt letos počasí moc spring nebylo, nedá se nic dělat, všechno jsou jen výmluvy, a proto se jezdilo o sto šest, helikoptéra natáčela, doubly padaly, triku plno, že vyjmenovávat to nemá cenu, prostě snowboarding i freeskiing na úrovni. Den se chýlil ke konci a dole u nástupní stanice proběhla hecovačka na multijib překážce, kde padl ohromný transfer do speedrailu, že i prkno prasklo.