To kolo….mi dává.

pana vorel

Tak ač jste mohli za posledních pár měsíců získat dojem, že jsem se změnil v rybu a mám jen jedinej směr a cíl, mylná by byla vaše představa mne jakožto jednostranně zaměřeného člověka. Já mám rád vše. Můj vzor byl dycky S.Palmer, co nakládal ve všem. Chci dělat všechnno, zkusit všechno.

A když ještě vím, odkud jsem přišel… já přišel z kola. Jak už jsem psal, před nedávnem, dává mi moc a dycky bude. Stejně tak lidi kolem toho kola.

Dávali mi moc.
Dávaj mi moc.
Tenhle víkend byl ve starým stylu – PYČO BIKE !

Inside…

Jo a ve stejným duchu bude i tenhle report, jasnačka ?
Takže…

Ve středu jsem se sbalil, doběhl si poslední půlmaraton toho tejdne, s tím, že odteďka vládne kolo. Dodávka při startu řehtala stylem německého obstarožního tanku, přeci jen chvíli stála, leč otočím klíčkem, z vejfuku vylítne bílá bába, černá bába, bílá bába, hu du hu du hududududu…..chrocht chrocht chrocht…rrrrrrrrrrrvrrvrvrvrvrv…a jedu.

Vzadu mám Franta bike, protože DH jsem odevzdal pan Vlkovi, ať si ho taky užije.

Navštěvuju Freedive trenérku a Máááázlika, dáváme lehký drink a těžký pokec, a kolem jedné hodiny ráno přejíždím na Vyšehrad navštívit přátele a krásky. Legrace je u benzínky, když se ptám policie na cestu, a oni že…. “Tam se nesmí, co tam budete jako dělat ?”

“Spát.”

Ráno je jako vymalovaný, nevěřil bych že ve čtvrtek v Praze může bejt tak blaze…a tak dáváme lajnu na Petříně, rally s přemotorovanejma bestiema, a další vylomeniny. Nicméně kolo je to hlavní, proč jsem přijel, a protože je na večír avizovaná párty u Andyho, jsem v 18:3O nastoupenej před vratama a natěšenej na ty moje lidi.

Párty výborná, škoda psát… Přijelo tolik lidí co jsem neviděl rok, nechápu nic..Moc fine večírek. Díky…

–––––––––––––––––––-

A konečně ten bike. Ten bike začíná v pátek ráno.

Pátek ráno se seberu, skočím na FRantu, pomiluju Andymu ženu zatímco on vydělává penízky v Makrofabrice, a vyrazím do Racebike pomazlit se s novejma 27,5 kama z Jezdkovic.

Cesta tam je naprostá euforie, letím nad Baranďákem několikrát tu samou cestu, jen z euforie z těch horizontů, stříká to ze mě strašně, Franta bere smykem každej horizont a já jsem šťastnej tak moc, že volám Andymu, aby věděl, jak moc jsem šťastnej. Ha. To my takhle občas děláme. Lidi si občas volaj, když je něco sere, my si voláme, když je tý krásy tak moc, že by ti jinak bouchla hlava, kdybys to z ní nedostal ven…

V RB dělám tu děsnou chybu, že si pujčuju RB IQ 27,5. Jo, takže jedem.

Kopec…hm, jako jede to, ale ne zase tak, jak bych čekal. Já tenhle kopec neznám, tak nevím, jak moc je vlastně prudkej. Je to hned za fabrikou Racebike, příjemné…cestičky, votáčky. Teleskop je super, kolo je hravý, vše mi sedí, klacky široký, a hele, už jsem nahoře a to jsem tam nechal střední tác a vzadu cca trojku odshora. Ok, jedem dolu.

Dolu jí držím zle, nějak to neřeším, jsem immortal, že, kupodivu, kolo dělá to co chci, což se mi nestává, většinou svoje kola moc neřídím, a taky ty výsledky v závodech hovořily za vše.

 

Když pak i beru jednu točku vo devade kolem nohy a kolo ochotně dělá to, co chci, řikám si, že soudruzi z Racebike opět udělali kus práce…

Ale pro srování si hned na prodejně beru zpět FRantu, že abych měl srovnání.
Hm, to jsem neměl dělat.
Ten “kopec” co mi přišlo že RB nejede, jsem tlačil. Aha.
To, kde mi přišlo, že RB sedí na hraně, jsem probrzdil do křaků.
Když jsem si srovnal, jak moc je to ovladatelný, začal jsem bejt jemně nasranej : )

Bože, proč já si ty kola dycky půjčuju ?
Shrnuto – RB IQ6 na 27,5 – jednoznačně jo !!!

Okej, v 16h jsme s Andym nastartovaný a Das Auto nakopaný věcma a víkend přichází – jedem k Tomaassoj do Turnova, i když předpověď hlásá zlo.

Zlo ale začíná již na Radlický. Hodinu a 35 minutek stojíme v zácpě 2 km od Andyho baráku. Děs, zlo, šílenost. Cesta do Turnova nám tak trvá krásný 3,5 hodiny… Praha se se mnou loučí tou horší tváří…

Jsme konečně v Turnově, a jdeme na fesťák, kde se setkáváme s Tomaassem, Pepou, a dalšíma klučíkama z Tomíkova okolí. Místo je to parádní, konzerty jak zamlada, pivko, statek, rybník, vesnice, a nakonec i ten Tomaass dostává přes držku.

Holt se zamilovat do zpěvačky, to není nic špatného.
Posilnit se ale flaškou havany a deseti pivama a jít říct jejímu značně narostlýmu klukovi, že je to kunda a že chceš aby ti porodila děti, je ŠPATNÉ, ÁÁÁÁÁNO.

Tome, Tome, buď rád, že to odneslo jen oko. :)
RESPECT !

Sobota, biking. Nejhorší je smrt z vyplašení, ale já jsem vyplašenej ze slejváku co avizují, tak riskuju smrt a honím všechny k odjezdu na kolo. Takže slavím úspěch, a už v 8:30 jsme na biku, z čehož jsem nadšenej.

Jedem na Kozákov, je nás celkem tlupa, Andy na FR monstru a já na FR atnotvi, stejně ale vedem peloton, protože jsme starý a blbý a především, neznáme profil kopce. Nicméně je to pěknej vejšlap, já ti nevím, hodinu a půl jsme to asi jeli, mno, jako jo, kopec.

Nahoře dáváme čajíky a Mila, nejlepší sušenka, a už to vodpalujem z Kozákova dolů. Cestičky, kameny, zatáčky, FRata trpí a to se snažím bejt hodně jemnej kluk, prostě je to 18 let starý kolo, ale stejně jim uvisím, tak co.

Výhledy jak z Pána prstenů, prach, horko, točky, les, jehličí, výšlapy, šílený chlapík z hospody…tolik super chvilek, že se to nedá napsat, měli jste jet s náma…

Nejlepší je ale sjezd až na konci Kozákova, kdy se to motá levá, pravá, v pořádným svahu a do toho skoky, který jsem nikdy neviděl a tak držíž na voči a za tebou letí Andy a víš ty co ?

TOHLE JÁ MILUJU. Tohle je naproso nejvíc, stříkáme jak švestkový knedlíky a pořváváme na sebe něco o motocrossu a driftech jak malý.

Prvosjezd na oči, poprvé letos na kole : hýr !

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

Ach jo…

A den nekončil, den jsme ještě dali pár zlejch výšlapů, proskákali se na A51, u Tomma se umyli, dali si Highfive s rodičema, vogrilovali buřty (já papriku, fňuk) a vypili konečně barel červenýho z Monaca, co už vozím v autě asi rok. Teplota šla dolů jak nálada po volbách, a s nocí přišel konečně i ten slejvák s bouří…

Ale to už bylo jedno. Protože to top, jsme si splnili.

Druhej den už jen akce Liberec a Ještěd, čemuž vystavuje stopku děsný počasí aka 4 stp a mlha s mrholením, na DOLNÍ stanici lanovky, takže i přesto, že nám Luďánek (zlatej, fakt) půjčil Ninju, gumy, vše, a Tommaass zařídil permice od Tandlise (moc děkujeme taktéž) tak téhle možnosti nevyužíváme, protože to bylo zbytečně moc HC, a málo zábava. A my se přece chceme hlavně bavit, ne ?

Tak to byly naše dny s kolem.
Mám psát nějakej závěr toho všeho ? Čekáte že ho napíšu ?
Nezklamu.

Kolo mi dává hodně. Pokoru, když mi vždycky řekne : “umíš furt hovno, moc si nemysli, nebo tě vyškolím”, fyzičku koně, rychlost a možnost se rozhodovat ve zlomcích okamžiku, adrenalin, pocit beztíže, hrátky s gravitací, a především super partu lidí, kvůli který tenhle sport miluju a dycky bude mou F1.

Tanhle víkend jsem si užil na max. Tak moc, že ve středu jedu makat na Monínec s lopatou a připravovat spolu s Andym a Vlčákem “Startovací budku” pro ČP DH, opravit skoky, lávky, klopky, jen tak, sice nevím, kam dřív skočit (Fakt) ale prostě chci pro tuhle komunitu kolem kol ještě něco udělat, než zmizím ve vlnách pacifiku nadobro…

Moc kompletně děkuju.
Všem.
Za vše.

A za týden, v Nejdku, naviděnou…

Čárys, jako zamlada.

17 komentářů pod “To kolo….mi dává.”

 1. perry

  Za tejden v Nejdku? Budeš u Roba v Kraslicích?

 2. Čárys

  nééé, myslel jsem 7 večer, 8 a 9 pojezd. 9 odjezd.

  U ROba nebudu, učím v Mělníku Free…

 3. camell

  Uaaa tohle mi nedelej to ja psychicky nerozdejchavam,spousta mejch kamosu na nasich domacich trailech,Ty tam u nas navsteve a ja u toho nejsem…vymyslete uz nekdo ten teleport please…….

 4. KRAJIC

  Čárys: Pokud bys měl zájem provětrat si prdel na nějakých trailech a skocích až budeš na těch potápěčských závodech v Ostravě – můj záložní RB Monster HT zapadaný dvouletým nánosem prachu bude připraven. Což ber jako zcela nenásilný podnět k zamyšlení. Stejně nebudu mít čas a stejně nebudeš mít čas neboť nikdo nemá kurva čas – taková je doba.

 5. coolo

  Jsem rad, ze uz je jaro!:))

 6. Čárys

  4 :Krajíc : Já bych moc rád, ale i moje učast na MČR je ohorožena : 25 bych měl teprve přilétat z JAR, takže skuzím hned skočit do auta a jet na MČR…kolo samo vezmu sebou, hehe.

  Snad to zvladnu.
  Jak se to bude rýsovat konkrétněji, písnu…

  4: camel : teleport je věc, po níž toužím roky, roky ! :)

 7. KRAJIC

  Čárys: žádný stres, jen pokud bude hvězdná konstalace příznivě nakloněna. Náhodou to nevyjde z mé strany a to abych pak chodil kanálama.

 8. rajtyš

  teleport není nic nového. stačí dostatečné množství piv a třeba i něco ostřejšího a cestuješ v prostoru i čase, až se občas divíš. starý dobrý TéPéčko…

  -> čárys: dovez bych ti někam to maté. o víkendu se mihnu v táboře, tak bych to to moh nechat na krámě, jestli se tam ještě stavíš

 9. perry

  8 a 9? Hmmm. Možná se taky na chvilku svezu, ale v neděli běžim maraton a bojim se moc, že mi nohy na tom asfaltu upadnou, tak budu ty dny už asi jenom trochu pobíhat a jinak odpočívat. Ale uvidíme, uvidíme.

 10. Čárys

  4 : Rajtyš : jejda, to by bylo skvělý, pane…o víkendu tu sice já osobně nebudu, ale v sobotu tu od 9 do 12 bude prodavačka, kdybys to prosím hodil jí, byl bych eskonale štasten… A cenička, prosím ? Kdyžtak si to vyzvedni taky od ní, ju ?

  Moc díkys !

  4 :Perry : PRosímtě, to je v klidu. Jedu tam na FRantovi s jednopředovdníkem, spíš si tak nějak v poklidu zablbnout, na 4xsce, sopce, pumptracku, než abych tam najížděl nějaký normohodiny. Nepotřebuju tam strávit celej den na kole, spíš vás navštívit, atp. Klidně i s nějakým třeba lezením, je mi t fuck.

  Hlavně se nesmím zranit, takže fakt v klidu. NEhodlám tam závodit s klukama, oo to, kdo má větší koule, , kdo je rychlejší z kopce, nebo kdo líp projede votáčku,nebo tak něco. Prostě klid. Hodlám si to užít, především. KDyž bude lejt, tak se taky nic neděje.

  OK ?
  M.

 11. Pedro

  Co je to za trail na Kozákově? Tam znám jenom po červený turistický dolů, tohle vypadá chutně…

 12. červený drak

  Nazdar dědku,mohli jste to z Kozákova vzít přes Újezd pod Troskama udělal bych vám čaj :-) a zklouznul se s váma.Mr.Tommas výborně,chtěl bych sedět v první řadě a tu komedii vidět celou :-).

 13. Čárys

  Pedro : To je Tomaassův a Luďínkův sekret, to nechceš : )
  4: červený drak : NEbyl čas ! Příště musíš sledovat bleskovky, byl tam plán…na víkend…kruciš…

 14. drzhor

  Kozakov je super! a reportik taky :)

 15. Červený drak

  Jasně :-))),omlouvámse,že jsem si dovolil něco písnout :-)

 16. Čárys

  Hehehe, nech toho, divochu ! :)

 17. Pedro

  Já bych všechny ty sekrety zakázal.:)

Komentář: