720 SKI vs SNB battle 2014 – report

IMG_3927~1

Je to za náma. Další tentokrát zimní z našich legrací na Monínci skončila a tak tu pro vás mám pár řádek jak nám patřil Monínec.

Tak klik na sníh a polety inside..

 

Prostě po roce bylo opět potřeba zjistit kdo dokáže roztáčet větší vrtulníky a tak se Jarda uvolil opět dát prostor pro rotace na přemostění Monínecký sjezdovky. Klucí tak najeli s rolbama a pak pomocí lopat vytvořili luxusní polet s 10m tejblem a parádním dopadem.

Přijíždím teda na Monín před pátou a sedám do hospody abych rozjel registračku. Skáče pátá hodina? A kupodivu se nic neděje. Davy skokuchtivých výtržníků se do dveří nehrnou a tak kecám s lanovkářema a čekám kdo se ukáže. Přes web se mě přihlásilo pár lidí a tak si říkám že pokud nás pak bude kolem 30ti lidí bude to pohoda. Ve finále se nás schází 17 a převážně samý SNB a jsou tu jen 4 lyžníci. Kolem 8hod to teda balím v hosdopě a jdu se přesnout na svah ke skoku.

Tam nutno podotknout, že počasí si dalo opravdu záležet na tom, aby včerejší práci kluků dokonale vytvrdilo. Skok je úplnej beton a na dopad by ses bez maček a cepínu jen tžko vypravil. Je to fakt hrůza tak hned jakmile v devět končí večerní lyžba, voláme rolbu, aby nám to trochu pofrézoval. Chlápek to zkušení párkrát sjíždí a ve finále z toho dělá nprosto luksusní dopad i odraz. Prostě po půl desátý se jde pomalu na věc. Kolem se zatím začínají scházet diváci a DJ Kejleb začíná pouštět beaty. Dva skůtry začínaj tahat kluky na rozjezd a už jsou tu první pokusný rovný polety, jak to teda háže. Chvíli na to jen tak koukám a pak cvakám lyže jdu to zkusit taky. Kamera v ruce – potřebujeme přeci matroš.

Hele je to paráda. Kluci fakt vytvořili luksusní skok a hodlám tvrdit, že ve středních Čechách lepší nenajdeš. Dáváme tedy rozehřívací půlhodinku na trénink a pak se jde do dvou kvalifikačních kol. Teda ono kvalifikačních asi ve smyslu, že si pěkně polítáme a pak s Jandym vyberem 3 lyžníky a 3 SNB ridery, aby si to ve finále opravdu rozdali o to, kdo roztočí většího vrtulníka. Vzhledem k tomu, ale že lyžaři jsou 4 a mezi dvěma z nich je to velmi sporný, tak posíláme do finále všechny 4lyžníky a k tomu jim dávám sekundovat 4 SNB, aby to bylo vyrovaný.

Boj může začít. Taždej z nich má jen 3 pokusy tam vymotat ten největší nesmysl kolem jakýchkoliv os, co mu přijdou vhod.

Za SNB bojuje Vojta, místní Mára, Mindus a zelenej Jirka (myslim)  a za SKI Vašek, Lutte, Pol a Filip.

Klucí začínaj rozjíždět pěkný motanice a tak třeba o chytaný sedumsetdvácy není nouze, stejně tak jako o nějakou točku přes hlavu. Jak to tak ale bývá když moc chceš tak to většinou nevyjde a tak třeba Pol ve snaze dát beko dává nejvěší rozstřel dne, kdy se trefuje hlavou ještě o odraz, to mu brzdí rotaci a následně trefuje i dopad. Chvilku se sbírá, pak skůtrem dolů a pěkně kontrolu do špitálu (podle posledních info je snad vše OK). Načež po tomhle přichází ještě další rozstřel a tak je na čase celou akci ukončit. Začínaj bejt všichni unavený a tak je třeba to vyhlásit a jít se zrelaxovat do přilehlého restauračního zařízení M2.

A tam – vyhlášení:

Třetí flek teda po důkladném videorozboru získává zelenej Jirka (SNB), druhej  zalítává Vašek (SKI) a za největší motanice první místo si odváží Vojta! Congras klucí byli ste fakt dobrý!

Pak už se rozjíždí klasická chipsově brambůrková party, která nebýt Carla s půl paletou brambůrek nemá obdoby a tak lehce unavení to jde kolem pátý zalomit.

Za mě teda povedená akce co nám Čárys zase hezky naplánoval a tak mu tímto mávám k moři a děkuji, žes to domluvil brácho!

Tak příští rok zas!

 

-a-

 

a pár fotek od Dušánka je zde:

6 komentářů pod “720 SKI vs SNB battle 2014 – report”

 1. Pol bulva

  Mrzí mě že jsem se nemohl zúčastnit chipsovobrambůrkové párty…Jinak děkuju za celou fajn akcičku a za to že jste se tam o mě po tom nesmyslnym crashi postarali. A jen pro úplnost dodávám,že teď zrovna mě pustili ze špitálu a dle oficiální zprávy doktora je to otřes mozku, distorze krční páteře a prej taky zlomenej nos, o kterým vůbec nevim :) Těším se příště zase naviděnou…

 2. Čárys

  zDRAVÍM Z Afriky !
  DObře jste to zorgasmovali, udělali, vypěknili, polítali, a Pólík dokonce prověřil místní hospitál.
  Prostě díkys, za tu práci, Andymu, Vojtovi, Jandymu, Bráchovi a Jarouškovi – a všem ostatním, co dřeli jak koně.

  Mrzí mě že jsem chyběl, ale přehodili nám letenky o den dřív…co mužem dělat.

  Díky ještě jednou, guys !!!

 3. lutte

  Díky kluci za fajn závod, nebo ani ne tak závod jako pojezd dobrejch lidí, spoustu srandy a trochu toho hecování. :) Jsem rád že jsem přijel, sice sem nesázel super cool ve stylu triky, ale nějak mi přišlo že je to přece uplně jedno, hlavně se dobře bavit. Těšim se na další ročník!

 4. Minďus

  super akce, pohodička, klídeček, fajnová muzika, dobrá banda lidí a tešim se na příští rok zase na monínci!!! jediný co mě fakt štve, že sem neměl ani brambůrku :-D

 5. Štěpán

  Díky moc, bylo to super polítání. Taky už se těšim na další ročník.

 6. Andy

  Pol: Byls dobrej pido! A dej se brzy do kupy at můžem na trampolínu konečně pocvičit ty kotrmelce.. :)

  Čárys: jj chyběls nám.. :(

  lutte: přesně, hlavně si polítat a at je legrace!

  Minďus, Štěpán: tak snad to klapne! :)

Komentář: