Jak se cestuje v Kanadě?

12~1

Teda můžeš si představit, jak se dá cestovat tágem z domova na letiště, z letiště opět tágem do hotelu, u hotelu hvízdáš na pikolíka co ti odnosí kufry do tvýho penthausu, ale není to trochu nuda?

Takže pro ty, kdo nechtěj nudu cestovních kanceláří, tu máme opět jedno povídání o cestování od Svatky. A opět to stojí za to!

 

Je sobota 22.8.2014, 8h večer. V týhle chvíli, nepřekvapená, zjišťuju, že vést druhý den sebe i 50kg věcí na letiště bude oříšek s tvrdší slupkou. Letiště – 60km ze Squamishe přes celý Vancouver. Autobusy jsou plný a navíc 80 babek, abych se do Vanu na letiště svezla, by mojí šrajtofli zbytečně vyždímalo. Z Whistleru se do Vanu v neděli ráno taky nikdo ze známých nežene a ve Squamishi nikoho neznám. Domácí, kterej by mi pomohl, je na dovolený. A tak jsem odkázaná jen na Svatku a Svatku. Mno…to není špatný. Svatka je totiž master v řešení situací na poslední chvíli a proto se taky do takových situací sama ráda uvrhuje (proč řešit bus na letiště, když se může celý den hrabat v Thrift storu a farmářských trzích?? :). Navíc jsme v Kanadě a po celým létu stopování s jakoukoliv bagáží vím, jak to tu chodí.

Teoreticky by tedy mělo stačit, dokodrcat se druhý den 1km na dálnici , zvednout palec a hezky se usmívat.

A s 20kg kufrem na kolečkách, 8kg Deuterem a 20kg krabicí, kam se transformoval Titus, to vypadá na pěknou prču… scénář typu – zavolat ráno taxíka a nechat se k dálnici svést u mě neprochází. Co teda dál?

Tak batoh na záda, kufr do ruky… ale co krabice s kolem? Hmmm…. Ikdybych to zázrakem přidělala na kufr, kolečka na tý –made in China- kvalitě se mnou dlouho spolupracovat nebudou.

Ještě, že mám k dispozici garáž domácího Roba s milionem bazmeků a nejlepším kamarádem na cestách – scotch tapou!!

A tak vymýšlím další czechologii (jak to náhodný český kolemjdoucí na letišti nazval). Která se osvědčuje jako dostatečně fungující k tomu, proč byla vytvořena. Kolo jde teda na záda, Deuter na prsa, čínskej kufr do ruky a jde se.

V 6:30 ráno jsem s plnou polní ready u dálnice, 1km bojovky úspěšně za sebou. A zbývá mi krásných 6hodin se na letiště dopravit. Tak snad to vyjde….

No, země javorového listu opět nezklamala. Prst mi visí ve vzduchu 10min a 10 trucků, když zastavuje suveréně nejmenší vozidlo ze všech.

Ale dobrý. Polák Jo – jak se představuje, je přesvědčený rozhodně víc než já, že se tam všechno vejde, no problem… a s úsměvem dělá ze svýho mini vozu větší a větší.

Je mi ho trochu líto, když vyrážíme a on chudák nemůže ani zaklonit hlavu, jak se mu tam obří krabice s kolem „perfektně“ vejde. Podle všeho mu to ale dělá radost.

Polák Jo žije ve Vanu už několik let. Pracuje na poště a je nesmírně spokojenej. Pracovat v Kanadě pro státní firmu – to je spokojenej každej. Za vydělaný peníze si koupil plachetnici a v každý volný chvíli vyráží na moře, nasát trochu mořskýho vzduchu a pohody.

Do Squamise si v neděli v 6 ráno vyrazil proto, že si chtěl umýt auto, koupit snídani v Tim Hortons a trochu se projet po Sea to Sky. Má bezva den a proto mě hodí až na letiště. Dřív tam pracoval, tak si chce zkontrolovat, co se tam změnilo.

Faaaaajn…. jasně. Není problém. Nechávám se odvést zadáčo až do cíle a ještě pokecám s příjemným člověkem. Tomu říkám kanadský GOODBYE BABY!!

 


S.

9 komentářů pod “Jak se cestuje v Kanadě?”

 1. Andy

  Tenhle typ cestování mě prostě baví. Nikdy nevíš jaké ti cestovní kancelář “Palec nahoru” připraví překvapení.. :)

 2. Svatka

  Přesně….je to mnohem větší prča, obzvlášť když nechceš rozhazovat penězma. V Evropě bych do toho sama ale nešla, to dycky aspoň ve dvou. Lidi se tu nějak moc rádi unášej a okrádaj atd…

 3. 200klada

  No jo, jenže takhle jde cestovat jenom pokud nejste přes dva metry velká obluda :(.

 4. Andy

  200klada: Ano, protože pokud jste přes dva metry vysoká obluda a stopujete, tak i zkušenej trucker s cisternou před váma zaflekuje a dobrovolně opouští svojí soupravu s hrůzou v očích, prchajíc do houštin.. Tudíž si s nikym moc nepokecáte.. ;)

 5. 200klada

  A přitom já jsem dobrý společník, když by s tou cisternou zapadl, tak mu ji mohu vytáhnout na silnici.

 6. Andy

  200klada: Oboji muzu ze zkusenosti odkyvat! :)

 7. rita

  články od týhle holky se fakt dobře čtou…jen tak dál vývegu!

 8. Poleno

  Musím uznat, že tvůj způsob přepravy kola je fakt super!!!! RESPECT :D

 9. Svatka

  Normálka, nee…:P

Komentář: