Cypress mountain

4936451766_cfb2c32636_z

Už sem vám představil Mount Fromme a Mount Seymour, takže na řadě byl třetí vancouverský kopeček a to Cypress Mountain…

 

 

Po dlouhý době jsem se dokopal ke staršímu projektu a sice Year of the Cove. Původně to mělo být několik sestřihaných videii za rok ježdení v BC, ale tenhle prvotní záměr už se tak přetvořil, že je to spíš už jenom název.

Chěl jsem dát dohromady ty nejdrsnější věci ze Cypress, ale když jsem zasednul, zjistil jsem, že ty nejvetší masakry jsme samozřejmně jezdili bez kamery. Inu no a co, ono to všechno na kameře vypadá malý a placatý (mluvíme o trailech). Dal jsem tedy dohromady videjko, který je spíš poděkovaní kamarádům za supr ježdění, ale i tak třeba někoho zaujme.
Minimálně to zase můžete brát jako inspiraci na nadcházející zimní ježdění.
Na Cypress jednak nejsou žadné oficiální (neboli legální) traily a proto i vlastně žádné beginner traily.
Cypress není kopec kam vezmete svoji drahou polovičku (navlečenou do elasťáků s runningovejma adidaskam a s nočníkem na hlavě) s tím, že jí chcete zasvětit do biku. V tom lepším případě by vám asi dala kopačky hned po návratu z nemocnice.

Cypress zas neni náročnější než Seymourský Darkside, ale pořád je tu asi 1000 a 1 strašidelný rockface. Na vlastní kůži se o tom už před dávnem přesvedčil Maara z Klánova a nádherně to tenkrát popsal v článku. Toho od tý doby marně lákám zpátky.

Jak to popsat?
Pár lávek by se našlo, ale převážne prudký traily postavený na skalách. Prudký je to občas tak, že se postavíte na začátek lajny, zamknete brzdy a doufáte, že dole zvládnete zabočit před tím pařezem, skálou či ůtesem. Nebo taky rozplácnutym kamarádem. To prudký má obrovskou výhodu. Traily můžete jezdit i ve Vancouverským dešti (asi tak 100x více déšť než normal) protože všechna voda proteče dolu. A nejezdíte ani v řece, ani v bahenních koupelích. Další výhoda je, že Cypress je nejzápadněji a přimo čelící oceánu. To a velmi hustý les má za následek, že i v zimě je na trailech málo kdy sníh. A když je, tak to stejně nevadí, traily jsou dost prudký i na tuhle eventualitu. Alespoň člověk nevidí ty hrůzostrašný skály.
Nevýhoda je, že jsou traily postavený na skále a že jsou tu stromy. Proč? Protože když uděláte chybu, tak to fakt bolí.
A když netrefíte skálu, tu se nebojte, zastaví vás strom. S kámoškou Berny jsme založili dokonce Treehugging club a počítáme si zásahy.

Ale pokud se trochu vyjezdíte, dá se na Cypress jezdit pod kontrolou a s minimem pádů.

Cypress je momentálně citlivé téma, jelikož se rozhoduje o budoucnosti trailů.

Jelikož jsou ilegální a na pozemku jedné z nejbohatších rodin na světě (Guiness family), která navíc na jejich místě chce vybudovat několika-miliónové vily, nevypadá situace zrovna růžově.

Problém bikingu prostě je, že nepřináší moc viditelně moc pěnez do statní pokladny. A to je nač se dneska přeci hledí. Takže pokud se plánujete na Cypress někdy podívat, držte nám palce ať nám to dobře dopadne.
Videjko je sestříhané ze záberů za poslední 2 roky. Kdyby se někdo divil, tak neměním vidlice a kola každej měsíc.
Z českých borců jsou tam k vidění Marosana, Kachna, Honza Blazek, Lukas Bucek, David Miklik.
Samo, že taky moje superstar trail dog Hakulka.

 

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

6 komentářů pod “Cypress mountain”

 1. Čárys

  Ach jo…
  Snad někdy : )

 2. Karel Neugebauer

  Super, toto si můžu odškrtnout. Nemusím mít všechno. :-)

 3. Maaca

  Skaut: Dobře to děláš, jen tak dál :)
  A kdyby někdo chtěl letět do VANu koncem září, tak aŤ se mi ozve :)

 4. skautik

  Maaca vezmes nekoho sebou do kufru nebo co ?:)

 5. Robert

  Ako sa vola trail ktory zacina o 5:04 min.? vdaka

 6. skautik

  Roach hit.

Komentář: