ENDŮRO SPECIFUCK

supermef

Dlouho jste o mě neslyšeli bídní červi. Ale přišel čas abych zas trochu zasáhnul VAŠE méněcenné životy. Nastavím zrcadlo tomu VAŠEMU marnému snažení být specifucký.

 

 

Není to moc dlouho zpátky, když VÁM americký strýček Sam naservíroval noval novej životní styl. Ten jste sami moc hezky přijmuli za svůj vlastní, aniž byste tušili, kolik peněz tím strýckovi zase přinesete. A jak hezky mu budete zobat z ruky. Ano, mám na mysli další a stále vzrůstající zájem o tu VAŠÍ cyklo-novinku nazvanou Endůro.
A co to jako je?
Je to jednoduchý jako VY sami.

Pan Spešl se jednoho dne ráno probudil, podíval se na číslíčka a zjistil, že křivka prodejů je sice hezká, ale plochá. A tak se u snídaně zamyslel a místo obvyklýho coveru v podobě leticího sjezdaře v jednom nejmenovanýho plátku, nechal vydat na titulku toho samýho sjezdaře ale nenasadil mu fullfejsku ale XC helmu. Pak už jen telefonát do fabriky, ať na XC kola daj o dva inče větší zdvih, vyztužej hlavovku, ale ponechaj dlouhý sedlovky. Ty teleskopický, co už se na trhu objevili bude prodávat separátně a nazve to: ENDURO-SPECIFUCK.
Pak tuhle spicifuckou samolepku zadal do výroby ve vlekym množsví a začal to chrlit do světa a nechal polepit každou druhou věc. Při zadávání kategorií do katalogu to ještě vylepšil, protže tohle nebude DH kolo, ale není to ani crosscountry a tak to vyžaduje novou rubriku.
Specifuckou rubriku!

Přichází první masírka ve Vegas a tím jsou kola aparátu roztočený.
A VY – zmasírovaný reklamou a novym stylem, kterej provozujou (za prachy!!!) i ty VAŠI největší srandisti mini cyklosvěta, musíte hned sáhnout aspoň po tý teleskopický sedlovce. Fyzičku nemáte ani jeden, ale samoleky Endůro specifuck VÁS na ten kopec dostanou sami, že?
Hlavně nevypadnout z módy současnosti!
MUHAHAHAAA.. poprvé!

A co víc?!?
Rok si podá ruku s rokem a je tu nová specifucká sada. Dva převody dopředu a je tu hned revoluce. Ono se totiž dá do kopce řadit nejen vzadu, ale i vpředu. Jaká novinka!
A VY? VY kupujete! Znovu kupujete v domění, že ta sada VÁS na ten kopec zase snad dostane sama.
MUHAHAHAAA.. pondruhé!!

Pořád jsou ale populárni skoky s barspinama a tailwipama a navíc na řidítkach přibyl ještě jeden bovden, od tý VAŠÍ nový specifucký sedlovky. Je třeba zas udělat krok vpřed! Nebo zpět?
Míň bovdenů na říditkách, ať to vypadá, jako že ty barspiny a tailwipy kopete všichni.
A tak – zase zpátky vpředu o převod míň, ale dohoní se to přeci vzadu.
Takže 10 převodů dozadu!
36zubů vzadu? Cože?
MUHAHAHAAA.. potřetí!!!

Takže vpředu máte 32 zubů převodník a vzadu se to blíží čtyřicítce?
Ale strýček ví jak prodat. Na kopec se po ose vyškrábe i nejtlutší buřt a dole se tentýž buřt může vytahovat, zě nahoře nasadil nejtěží převod a nesundal ho až dolu pod kopec a ta rychlost? No, převody nestačili!
A VY si pěkně jezdíte ty svoje vyspecifuckovaný kola, co VÁM z kopce nedovolej ani polovinu, co sjezďák, kterej VÁM kdysi stával v garáži a do kopce sebou musíte tahat tlumiče, zdvihy a kila navíc, který jen podtrhujou nepoužitelnost toho celku.
Prostě jezdíte na kole který je tak moc specifucký na všechno, až se z něj stává nejspecifuckovější kolo pro nejspecifuckovanější disciplínu – pro ježdění na kole všude, ale všude jen napůl.
MUHAHAHAAA… počtvrté!!!!

Marketingovýmu tahu této etapy nelze než tleskat. Stýček Sam válí a co hůř – VY sami podvědomě víte, že se sjezďákem si z kopce užijete víc, že do kopce stejně fyzičku nemáte a nebaví VÁS to a navíc s rostoucíma bikeparkamam na každým kopci je to čistej nesmysl, na ten kopec jezdit po ose, protože VAŠI kámoši si ten kopec sjedou přesně o 15 jízd víckrát než VY.
Ono je pro VÁS ale důležitý být stále ve středu dění. Psát na fejsbuku o specifuckejch věcejch, nosit specifucký hadry, batohy i vzduch v pumpičce a mít specifucký názory.
Jedině pak se totitž stáváte specifucký ve svý podstatě.
A stejně jako to VAŠE nový kolo – ste specifucký na všechno, ale na všechno jen napůl!
Sežvejkaný mainstreamem, aniž byste si toho všimli.
A přesně tak VÁS strýček chce!
Vyspecifuckovaný!

 

MUHAHAHAAA… NAVŽDY!!!

 

SUPERMEF

28 komentářů pod “ENDŮRO SPECIFUCK”

 1. maverick82

  a co nový rozměry 26-27,5-29 :)

 2. LosTomanos

  ještě že já jezdím jen #pjurenduro

 3. Čárys

  A doprdele !
  Jsem se rozsypal.
  Nicméně : AMEN.
  Franta z roku 95 navždy, muhahaáaáaáaá.

 4. Duchna

  Tak Losíku podle Mufíka máš na kole málo samolepek! Přidej! :D

 5. Honzin

  Losíku tak pjůr jo:) pořád na tý Transce nebo ted na čem, dlouho jsem Tě neviděl. Jinak reakce na článek, jasně soulas se Strýčkem Samem, myslim že těch strýčků Samů je tu víc, bohužel taky dost podprahovejch. Sám úúúúna 26kách jak na svym RBčkovym sjezdáku tak xcčku, endůůůro je mi vlasně volný, i když si ho občas hodim na obou kolech a řikam tomu si jít zablbnout do lesa:):):) NE ŽE JEDU NA ENDURO CYKLOVYJÍŽDKU:) Jo Losi, co si pamatuju tak těch samolepek jsi měl fakt vždy hodně:) viz Tvoje starý modrý Norco A-line:)

 6. ferda

  MEEEEEEF, častějc a houšť :D

 7. DRZHOR

  nj. ale kde není poptávka, není prodej ne? Když jsou lidi tak dementní, že si koupí baťoh za 3,5 jen protože je na Enduro tak to potom chci bejt výrobce takovejch věcí a nestydím se za to, je to supr kšeft :D . Když to ty lidi sežerou tak proč ne, ja se tomu jen směju, když mi kluk řekne že bere svojí holku na singltrek, že tam chtějí vyzkoušet to Enduro :D

 8. Duchna

  DRZHOR: A že to na Singlu je #pjurenduro :D

 9. Ondra

  Srát; jezdim na kole pro zábavu deset let a na pračce dvacet a nikdy mě nezajímalo jestli mám dirtovej rám nebo krosovou vidlu. Myslím si, že celá ta vlna vznikla po mým dotazu v 69 patnáct let nazpět, který enturo vzít do hor i na bikrosku a voni mlely, že by muselo bejt to kolo specifický nejlíp s teleskopickým rámem. Tak sem jezdil na kole a když sem něco ulomil koupil sem odolnější variantu. Seru na sjezd, protože se bojím a proto klidně vemte si z mý peněženky ty posraný peníze za všechny ty věci, kolo na webu už dávno není o ježdění. Je to o psaní článků a plnění klukovskejch snů. Protože s radostí z jízdy ten karbon nic pranic neudělá. Nerozhoduje cena, ale osobní zažitek a fejsbuk osobní není. To o čem to je, ví každej sám o sobě, bez hecování kdo dochčije dál. A nebo tak prostě sračky na sračky. Koho to baví nebude mít věčí radost z barevnýho trička; veme co mu leží v chalupě a na krosce pojede Říp. …ten co v je nakole v neděli před večeří 120+km;120+dm;120+km/hod. Proč se ten chlap co sem nepíše někde topí? Napadá mě jeden důvod. Je to uvnitř.

 10. Ondra

  Nehulím chodím do práce :D

 11. blue

  klidně bych se spokojil s jedním článkem od Andyho jednou za 2 týdny, než číst podobný sračky, jen aby tu něco bylo 3x do tejdne

  nevim, jestli to mělo bejt vtipný, nebo snad dokonce chytrý… jediný, co mě u tohodle článku napadá, že to je taková vyspecifuckovaná demagogická slátanina

 12. vomakyn

  Dobrý den, již několik let mám kolo ALL MOUNTAIN, je možné toto kolo používat i na ENDURO BIKE TRAIL? Rád bych zároveň provedl UPGRADE letitého LIDLu tachometru za nějakou SPECIFUCKOU aplikaci na ANDROID, která by poustla RECORD i na FRIENDFACE mojí mámy?

 13. Vojta MM

  Konečně si někdo vzal otevřeně na odstřel tu “novodobou” disciplínu zvanou enduro (možná to přitáhlo ke kolům víc lidí a možná díky tomu je na trhu o pár zajímavejch komponentů víc, možná taky ale ne), kterou se jinak řečeno pojmenovala horská cyklistika obecně jako taková, protože obsahem mtb je jezdit, jak už název napovídá, po horách. Z kopce i na něj. Spíš než styl ježdění chápu název enduro, jako pojmenování typu závodu pro odlišení od ostatních. Každý kdo jezdí mtb v podstatě jezdí enduro ať chce či ne, i když nemá ty supernový cajky, který to ježdění možná o něco ulehčují, možná i z příjemňují, přesto ale především jak bylo v článku psáno zdražují naprosto zbytečně. Kdo však má mozek, toho to netrápí, dál si kolo a vybavení nakombinuje tak, jak to vyhovuje jemu a jeho stylu ježdění. Mít doma enduro specifuck kolo? Ano nezlobil bych se, stejně jako silnici nebo i bmxko a vůbec cokoliv s dvouma kolama :D . Nemám, nevadí. Já si ještě tu sedačku na tom dirťáku i sjezďáku dokážu zvednout sám a řetěz a převody nějaký to má taky, co že nejsou poměrově zrovna takový, jak někdo tvrdí, že to je nejlepší, já si na ně zvyk a ta kazeta s devíti mi stačí až až, ono i s tim singlem to jde, když se totiž chceš projet je ti to jedno a prostě jdeš :D

 14. Andy

  Teda mě bylo vždycky volný co, kdy, jak a na jakym kole. Důležitý je proč – protože chceš. Protože tě to baví. Protože je sranda – a když ne v tu chvíli, pak určitě při vyprávění.
  Add SUPERMEF? Muahhahaaa.. :D

 15. Pedritolespécifique

  Seigneur SUPERMEF,
  elle et une casse coullies…

  https://vimeo.com/102276196

  S’en fouttre ;)

 16. Čárys

  Andy to vzal doslova.
  Co bude příště ?
  Povolá Andy Ueeeeeeho ?
  http://720.cz/?p=19624

 17. rsbikes

  To je vývoj a ten nezastavíš. Dnešní tratě na WC XC mají rock garden, klopenky, dvojáky … a bude víc. Prostě to všechno spěje k pořádnýmu horáku. Tak jako vyspěla motorka ke krosce.
  Jsem rád, že můžu vidět evoluci MTB-kola na vlastní oči!
  A pánové, Jared Graves na mistrovství světa DH na “enduro-specifuck-horáku” třetí flek …!

 18. lofas

  když jsem ráno probudil, ještě v posteli zkontroluji, zda tady vyšel článek a co nevidím….. SUPERMEF !!!!!! hned mi hlavou bleskly všechny “jeho” články a okamžitě mi naskočil rohlík na obličeji…. udělám snídani, vlezu ke compu a s nadšením tříletého kluka o vánocích klikám na článek…. a? a nic…… vím, že je hrozně těžké tady tak nějak pravidelně něco solit, ale tohle bylo hodně slabé, to raději nechte SUPERMEFA spát, něž tento na něj hooodně slabý článek…… I tak jsem vděčný, že se tady něco děje a několik let denně otevírám tento web, tak to prosím neberte to jako kritiku. díky

 19. Pedro

  Vojta MM: Konečně? Dyk si ze sousloví “enduro specific” dělaj prdel všichni a všude, až je to trapný. Skoro tak trapný, jako ta masírka kolem samotnýho endura.

 20. lutte

  Já si počkám na #Fatduro specific kola. Už se to blíží a to bude teprv sranda – rozměry jako 27″+ a 29″+ a nebo 28″ – :D :D

 21. 200klada

  Já jezdím na kole na pivo :).

 22. Čárys

  Andy buduje hateclub, děkujeme ! :)

 23. Pi

  Ha! A me to pobavilo…presne si pamatuju chvili kdy kamos zacal misto vejletu jezdit to enduro a ty singltreky a je to hrozne super a ja to tomu nerozumel. Po nejaky chvili jsem zjistil, ze vlastne jezdi furt to samy a na stejnejch mistech akorat tomu zacal nadavat jinak, protoze…protoze si to spolecnost zada a jako spravny frikulin se tomu podvolil.

  Takze za mne – clanek super a vystiznej!

 24. koZa

  A ted si predstav, že ti na otázku, kam jedu odpovím… na enduro. Ne na dh,ne na xc,ale na enduro . Takže pro mne to je definice toulání se na dvou kolech a dát si u toho vše. Jen mi po druhe vyjížďce vychcal tlumič, tak zas půjdu pro změnu na dh, než se to opravi ;-)

 25. MP

  To mělo být vtipný? Nebo někomu to přišlo vtipný? Já nevím…
  Souhlas s Blue, radši jeden článek týdně, než tyto sračky.

 26. Jakub

  “pro ježdění na kole všude, ale všude jen napůl” muhahahaaa. Clanek pobavil :D

 27. tomaass

  myslím, že ueeeeee ani supermef už se nevrátí. každopádně ale vím, že díky specifucku si to ježdění zas užívám jak nikdy :-)

 28. Dan

  A co nový specifuck kolo od RB??? Už byly odtajněný nějaký informace, nesleduju všechny weby tak jsem zatím kromě jednoho spyshotu nic neviděl :-(

Komentář: