Zase Všenory

FormatFactorySequence 01.Still010

Tuhle mě někdo říkal, jak si přečetl milion možností a že v tý hlavě musim mít děsnej metal. A ona je neděle, venku nádherně a já mám opět milion možností..

 

V tuhle chvíli, když jsem se ale ráno probuzel, napadl mě ale taky hned komentář u tohodle článku od 200klády, kdy naprosto jasně definuje, že když prostě nevíš, okamžitě ber bika a jdi jezdit. Tady v Pze se mě ale jezdit nechtělo a tak nezbývalo nic jinýho než street gumy na FRku vyměnit za špuntovky a vyrazit na kopec do Všenor. V tomhle nádherným počasí tam snad někdo bude a tak to nebude snad taková samotlačba. A tak, po chvilkový kličkovačce ven z města, najednou brzdím u Zdeničky u konce DH tratě a koukám kolem. Dvě dodávky, ale nikde nikdo.

Parkuju, kolo z auta, převlíknout a když stále nikdo nepřijíždí, začínám se sápat po trati nahoru. Čekám, že každou chvíli kolem mě musí někdo proletět, ale pořád nic. Docházím tak nakonec až do půlky tratě k silnici a tam kolem mě najednou projede jeden rider. Čekám kolik jich ještě prolítně, ale násduje ho jen pomalu se usazující prach a ticho. Neváhám teda o moc dýl než utichne za horizontem to cinkání řetězu a otáčím to za ním. Od silnice je to taky fain svezení a na rozehřátí to bude stačit. Chlapík mě ale mezi tím zmizel statečně a tak ho dojíždím zase až dole na parkovišti. Tam se najednou objevuje další dodávka a tak slovo dává slovo a už se sypu k nim do kufru.

Teda tenhle luksus vlastní dodávky a hlavně vlastního řidiče jsem si vždycky přál. Ve finále se teda vozíme ve dvou nahoru a od řidiče mezi řečí pochytávám, že je to silničář! Tak z toho by měl Rober Bakalář radost! Tomuhle říkám, že cyklsitika je jen jedna – ta dobrá. Prostě silničáři co vozej sjezdaře na kopec – ty vole, z toho by mohla bej nějaká štafeta. Viděl bych začátek v ulici pod Hliníkem, tedy u razítka na Svazu cyklistiky, odkud by odskákal trialák na krytou dráhu co je vedle, tam by si to dal dráhař s pevnym startem na jedno kolo, předal dál cyklokrosaři, co by si vyběh schody, venku to dal silničářovi, kterej by jel časovku do vrchu a na kopci štafetu přebíraj lesní disciplíny.. No, tak ale zpátky do ulice Pod Hliníkem, protože už tam by určitě neprošlo, protože nemaj všichni sedlo podle vodováhy.

A tak si tu tak lítáme nahoru autem a probíráme jarní klasiky na silnici a z kopce se bavíme až za náma šutry lítaj a musím jen potvrdit, že tu ideu, co měl nejvyšší 200kláda v komentářích od původního článku k milionu možností, budu dál dodržovat.

Prostě když nevíš, tak popadni bika a jdi jezdit!

I na stokrát ohraným plácku totiž vždycky přijde legrace..

 

-a-

 

 

7 komentářů pod “Zase Všenory”

 1. Marty

  Andy, kdybys napsal, tak bych se přidal ;) Nakonec jsem objevoval tajemství Prokopáku :D

 2. Andy

  To bylo právě to moje ranní rychlorozhodnutí, co tedy vlastně se započatým dnem.. Marty – neboj Prokopák ještě dáme.. :)

 3. Martin Čárys

  P.E.R.F.E.K.T.N.I. !!!
  tA ŠTAFETA…TO JE VONO !
  A jaké to tam je bro ?
  Už brzy budu opět ve Hře…

  Mar z Afriky

 4. Andy

  Čárys: Hele mě to zas bavilo, jak je tam občas nějakej menší poskočík, tak to člověka i udržuje ve střehu a střední prudší část a kličkování mezi stromama, má taky něco do sebe, nemluvě o tom, že jsem byl jednou nějakej rychlej v náskoku do centrifugy, až mě dole při kompresi křuplo v krčních obratlích.. :D

 5. Čárys

  Andyho spinalni centrifuga !
  :)

 6. Honzin

  Koukám, že se tam sešlo víc RBčkářů. Myslim Filipa s šedivim RB Monstrem. Taky bych už vyjel. Andy kolik máš vepředu na tý Foxce?

 7. tomaass

  slušnej přeďák do hrany :-)

Komentář: