Prach jsi a v prach se obrátíš

vlcsnap-2015-08-19-07h20m03s475

Sem tam proběhnul éterem jakýsi apel na prach v klopenkách a tak bylo třeba se tomuto nešvaru podívat blíže na mez přilnavosti se směsí ve vlastních gumách.


A tak v sobotu ráno, v očekávání vidiny nový mapy jakou mě asi po dnešním dnu pak večer nabídnou záda mýho stoprocentně bavlněnýho trička, usedám do koncernový 1,9Tdi a podchlazen klímou směřuju na jih. Monínec volá. A protože jsem se včera večer vrtal ve vidli a dál v konceptu staronovýho pokusu seštelovat sramácký řazení a shimáňáckej šaltr, bylo třeba hned vše za tepla vyzkoušet. Teda jasně, že se dá zajít do servisu a nechat tam odborníkovi částku úměrnou měsíčnímu parkování v modrý zóně u Pražskýho hradu, aby vám vše pěkně povyměňoval a ono to na pár jízd chodilo, ale ten pocit, když na nohy od vidle bereš šmirglpapír, tomu se nevyrovná ani to placení případný pokuty za parkování, na úřadě v kovákách nepřevyšující jednokorunovou hodnotu.


Prostě jsme si večer do vidle dolil olej, zabrousil výstupky na nohách a sešteloval sramácký devítkový řazení pro devítkovou kazetu a novej desítkovej Zee-šaltr (ano – funguje to).
Sobotní cestu pak klasicky u Benešova blokujou měnící se prázdninový turnusy a lidi odkázaný celoživotně na velkro, protže zip nikdy nepochopí. Pod votičákem ale hurá, okreska a parking na Monínu přes rukáv.


Parkoviště po obvodu obsazený a takovejch 20kousků na laně už pilně hobluje kopec. Tak na to taky skáču a hned první jízdu musím podle stop uznat, že v pár zatáčkách ten prach fakt lidi vyndavá ven. Chvilku potom ještě mlčky koukám jak lidi jezděj a po seznání, že zadní brzda řeší vždy všude a všechno (a přitom má třeba Kamil takový pěkný kurzy), klopím oči a jdu pro koště. Polední pauza je pak ideální pro vstup do zóny věčného prachu, když nastartuju koště a jedu odshora aspoň první louku.

Nažranej prachu jak vzduchovej filtr wéercéčka při kyperský rally pak zahazuju koště a beru zas klacky do ruky. No drží to teď v klopkách o poznání víc, jen je otázka jak dlouho..
Toť ale věčný boj stavitelů a lidí co na kole začínaj.
Někde a nějak se to ale naučit musej.

A nás to zatím stále baví stavět.

Zas a znova.

Pro nás – pro Vás.

 

Za širokou Moníneckou stavitelskou crew
-a-

 

2 komentářů pod “Prach jsi a v prach se obrátíš”

  1. CERW

    “Nažranej prachu jak vzduchovej filtr wéercéčka při kyperský rally” Andy ty mě fakt bavíš. Libový přirovnání :D

  2. Andy

    CERW: díky.. :)
    ..prostě se prášilo, no.. :)

Komentář: