Před chalupu za chalupu aneb výchova mláďat

FormatFactoryDSC_0563

Mám to do lesa za chalupou jen pár metrů. A kde les, tam kopec, nebo aspoň kopeček.

A když kopeček, tak ježdění a tratička. A to taková, že se dá i na pevňáku s dvacítkama kolama..

Tratičku jsem si tam s pár skokama postavil už před pár lety, ale místní divočáci jí dávaj v pravidelnejch intervalech (rozuměj jakmile cejtěj, že jsem na něco v jejich lese hrábnul) celkem zabrat. Je to taková hra o tom, komu to dýl vydrží. A tak si přehazujem hlínu z klopenky a zas do ní. Ale jeden přístup máme společnej. Stejně tak jako oni i já vodím do lesa svýho maldýho a učim ho jak rejt rypákem v zemi. Teda já se spíš snažim aby tím rypákem v zemi moc neryl, ale občas to prostě neklapne. Na druhou stranu se z něj ale začíná stávat dobrej parťák, protože i přes to, že selfíčka stále frčí, tak některý fotky prostě sám necvakneš, pokud nejsi zrovna jako Brad Walton.

 

A tak byl nejvyšší čas hrabičky v pětiletých ručkách vyměnit za něco sofistikovanějšího. Takže při budování Monínce se mladej bez ostychu násápal do bagru a jal se tvořit skoky, doma mě pak přesvědčil, že přeci má ty letadla na simulátoru už nalítaný, takže lítat s kvadkoptérou v reálu nebude zas takovej problém a finálně na chalupě, když stojíme před uplácanym skokem a já pronesu, že máme hotovo, zabíjí hláškou, že to teda jdem nafotit..

Tak na něj chvíli koukám a pak říkám: “No.. ok, proč vlastně ne..”

Rychlej přesun domu, sbalit cajky a za chvíli už stojíme zas v lese a já z odrazu, koukám na dopad a odspodu slyším: “Tati tak už skákej, mě se chce čůrat!”

Teda jasně, že do toho stále vnáším celkem dost invencí, protože můj nápad na kuzr focení by byl při třídních schůzkách ve školce hrubě přehlasován kroužkem modelíny, nebo kurzy tanečků, takže ty časy mu tam nějak naladím, ale ostření a kompozici už nechávám na něm. Vše vysvětleno a převedeno do praxe pak znamená pouze dvě možný cesty. Buď se zatraceně vyjezdim, protože než uděláme použitelnou fotku, tak budu muset jít na ten skok mnohokrát, nebo je naprosto jasný, že si z mladýho udělám dvorního fotografa a konečně si budu honit ego i před objektivem. Teda takhle nějak jsem to pořád viděl ještě v setině, když jsem letěl vzduchem a blesk bliknul přesně kdy měl.

 

Poté co jsem totiž přistál a pln očekávání jdu nahoru a vidím jak mladej kouká do foťáku na náhled, pak na mě mrkne a s jemnou dávkou hořkosti v hlase a hlavou na stranu pronese: “..a proč jsi jako neudělal nějakej trik?!” mě nejen bere vítr z plachet, ale sobě i další možnost sledování bikovejch videí ze západního pobřeží a Pinkbike jde pro něj do restricted stránek.

..v reálu na něj ale jen chvíli nechápavě koukám a pak si říkám, no jo, proč vlastně ne. A tak beru kolo a jdu znova..

 

Každopádně a to je hlavní – už nebudu v lese sám.

Takže Tobí, dík za fotky!

 

-táta-

 

10 komentářů pod “Před chalupu za chalupu aneb výchova mláďat”

 1. deutsch

  SUPER :)

 2. Pedro

  To by člověk skoro dostal chuť si takovej hlasem ovládanej dálkovej odpalovač foťáku aka dítě pořídit taky… Ale jenom skoro:)

 3. Andy

  Pedro: ..o negacích těchto “dálkových odpalovačů” se můžeš dočíst všude kolem a právě proto je třeba se z nich poučit a přetvořit je v přednosti.. ;)

 4. Manas TL

  Spravne. Mladyho taky trenuju, tohle se bude hodit :)

 5. LosTomanos

  Koptru mladému už vybírám, doufám že s ním bude umět dřív než jezdit na kole :)

 6. Jirka

  Pecka, taky doufám, že se synovi budou kola líbit a že za pár let něco takovýho budu moct zažívat sám :-)

 7. Honzin

  Mám sice holku, ale taky už jí připravuju, Andy jasně jak píšeš, vše přetvořit v přednosti,jinak to nejde:) Losi,ty máš taky už jako taky děcko, ty jo?

 8. LosTomanos

  Honzin: I když už několik let jako těhotnej vypadám, tak já né, žena bude mít :)

 9. Honzin

  LosTomanos: tak to gratuluju, občas na tebe zpomeneme (hošíci Quikslayers:)) jak jsi jezdil ještě na svym modrym Norcu, to už je pravěk, no tak se měj a třeba někdy ve Všenorách nebo jinejch horách zdarec

 10. LosTomanos

  Honzin: No jo, časy se mění. Modré Norco už není modrým a pod. Díky :)

Komentář: