Čínský Déháčko dvašestnáct.

FormatFactorychinese2

Čekal jsem, až to nebude tak úplně čerstvé, ale když jsem viděl, kolik se toho objevilo ohledně letošního chinese DHáčka nechtěl jsem nakonec ani nic psát. Když jsem si konečně stříhnul video a znovu si přehrál tenhle supr čupr závod sem se rozhodl, že teda nakonec sepíšu pár slov pro ty chtivé dobrodružství co se slejzají na tom 720 portále.

Takže klasika, natěšení ve velkém stylu. Zabaleno dva dny dopředu. Vyzvedávám kolo ze servisu, kde mekánik v cyklo Bartoníček odvedl skvělou práci a rozchodil moje nemocné čtyř/brzdy. Nakládám vše do auta, domlouvám se s kamarádem „Banánem“ a jedem už v pátek, i když se závod pojede až v sobotu odpoledne.

Na večír už parkujem ve Špindlu na parkovišti. Seznamujeme se s místními muži zákona a obratem rozděláváme oheň přímo na parkánu. Véča klasika, instantní záležitost. Nic moc, ale je to teplý. Což se hodí, protože znatelně přituhuje. Chvilku ještě sledujeme provoz, který se místy podobal dálnici v Německu podle rychlosti, která u některých jedinců závodního typu překračovala 130km/h.

Nu nic, uspořádáme Tčko na spaní. Jdeme na kutě a opouštíme prázdné parkoviště. Ráno budíček do úplně narvanýho parkoviště. Lyžař kam se podíváš, není se ani kde v*chcat.

Přesouváme se k registraci do areálu sv. Petr. Hned potkávám MRSNu a ten hlásí, ať si vezmu číslo jaký chci. Beru tedy 111. Jednička už nebyla, jelikož jsme přišli až jako šestí, nedočkaví, draví po svém čísle, i když do závodu zbývalo ještě několik hodin.

Ale za chvilku už se to začíná sjíždět. Taky konečně vidíme kola na rozdíl od všudy přítomných ďáblovo prkýnek všeho druhu a barev.

Jel jsem sem s jasným plánem a motivací. Pokud předjedu i jednoho jediného jezdce, byť by to byla žena, bude to pro mě vítězství!!!!

Jízda číslo jedna:

Nahoře na kopci je celkem fičák, zima jak v ruským filmu. Čekáme, než se všichni sejdou. Přece jen 197lidí je celkem darda. Tak jim to celkem trvá.

„TŘI MINUTY“

Ozvalo se odněkud zepředu. Poslední kontrola brzd, helmy, protáhnout vymrzlý tělo a jdeme na to.

No a je to tady. Pouštím brzdy a vzápětí je držím. Padá to přede mnou jak stromy při vichřici. Proplétám se lidskými těly a koly. Sjezdovka je velmi mile rozválcovaná těmi rozumnějšími jedinci co se na té krupici klouzali celý den na lyžích.

Místy boule jak pro boulařku Sudovou, místy ledovka skoro na bruslení prolínající se hlubokým sněhem. Prostě balada. Dojedu dolů a zjišťuji, že sem se vešel do postupujících a tak frčím hned na lano směrem za tou mlhou, co zakrývá vrchol kopce.

Druhá jízda o moc lepší vetší prostor míň lidí ale rozoráno ještě víc na mraky po dalších dvou stech tentokráte kola chtivých lidí. Tak to držím a drtím dolů. Ani v druhé jízdě jsem nedojel poslední a tak sem zas jednou vyhrál sám nad sebou. A myslím, že vyhrál úplně každý, kdo se tohohle účastnil.

A pokud jste dočetli až sem tak bych chtěl s dovolením poděkovat pár lidem.

Andymu a 720.cz crew za vydání a možnost podělit se s ostatními o zážitek. Další by byl Adam a parta Cyklo Bartoníček, díky kterým ten bajk opravdu brzdil. Díky Pitcha goggles jsem viděl ten Mordor

čistě a jasně. Díky Horsefeathers jsem nezmrznul jak Nasťa v lese. A nesmím zapomenout na Lamax-electronics, díky kterým si teď můžete, ale nemusíte pustit video.

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

 

Díky všem ostatním nejmenovaným, partnerům a rodině. Mějte se Michal.

9 komentářů pod “Čínský Déháčko dvašestnáct.”

 1. Viktor

  Neuvěřitelný! A čtyřkolka je bezvadná! Díky za video a ať to jezdí!

 2. Andy

  Ten kluk je prostě démon a baví mě jak boží nápady z něho vždycky vypadnou.. :D
  Michale díky! ;)

 3. Michal Kosík

  Já děkuji kluci

 4. Martin Čárys

  Hochu, kamaráde, ty si prostě nejvíc !!!
  Tohle nemá chybu.
  Ty taky ne.
  Díky a brzy naviděnou !!!!
  M

 5. T.H.O.mas

  Pecka!

 6. Pedro

  Nářez. Co sem viděl videa, tak bych na ten závod taky radši vzal čtyřkolku:)

 7. David Zába Franek

  Paráda, to by se dal vyzkouset i freediving, Martin Cárys by treba do toho sel a já mám taky kámose na vozícku a uz jsme o tom kdysi mluvili. Jenze on v Cechách, já ve Spanelsku…ale more tu máme blízko. A po technický stránce to mám taky vcelku produmaný.

 8. Tiborski

  Joo, machr, klobouk dolů!! RIDE !!

 9. zbyněc

  klobouček dole!!!..děkovat by se ovšem mělo především garážovce NQ bike!!

Komentář: