Monínec – new end line

FormatFactoryIMG_0036

Tak konečně po dlouhých přípravách se rýsuje část nový lajny na Monínci. Sice to nebude žádnej mordor, ale je třeba po přemostění tu sjezdovku trochu využít a tak zde je story..

Po přemostění se totiž rýsuje na louce dual slalom. Přesně  - louka, žádný klopky, klacky (nebo spíš plastový tyče) v zemi a tady se teprv ukáže kdo je pán zatáček. Pamatuju si totiž dodnes jak po delší době vyrstl takovej malej dual na Dolní Moravě a ač v tý době to byl bikepark, kam se jezdilo z dalekýho okolí na lávky a traily, tak dual na louce nás bavil snad ze všeho nejvíc. Vrátíme teda i na Monínec možnost trochu poladit skily v tý nejzákladnější disciplíně a tou je zatáčka na louce.

Po té, co si teda prozatáčkujeme pár branek, bude následovat šnek – spirála, třišestka, prostě nazvěte si to jak chcete, ale dostanem se k tomu 6ti metrovýmu tubusu, kterej slouží převážně na zimu jako tunel a tak ho použijeme i teď na léto. Sice dovnitř nasypeme ještě hlínu, protože tenhle trail má sloužit spíš jako easy “family” dojezd a tak nikdo nechce drncat po vlnitym plechu, ale bacha na to, on ten vlnitej plech klouže za mokra jako svině na zabíjačce, takže stay on trail a žádný wólrajdy v tunelu, nebo si tě to podá jak vojenská škrabka na brambory a je jedno jak máš tvrdou šlupku.

Po tunelu pak už jen bude následovat levá, boule, pravá. boule, boule, boule, boule, levá, bloule a jsme skoro u lana. Je to prostě easy dojezd a varinata jak se po tom Moníneckým kopci zase pomalinku začít roztahovat.

Takže po té, co to Jirka bagrem pěkně nahrunul, tak o víkendu už na to vlítnul Vlčák s Cruzem a dalšíma, takže už brzy bude tenhle dojezd ready pro Vaše gumy.

Za Moníneckou building crew:

-Andy-

4 komentářů pod “Monínec – new end line”

 1. lutte

  YES!

 2. Jirka

  No super, zrovna včera jsem byl na Monínci s rodinkou a přemýšlel jsem, co se z tohohle vlastně vyklube :-)

 3. Michal Kosík

  super

 4. Martin Čárys

  PEcka bro !!!

Komentář: