Francie a Švajc – díl druhý

FormatFactory12

Ve Švýcarském frankofonním městě Neuchatel mají trail trochu jinýho formátu. Podle mýho názoru nemá v Evropě moc obdoby. Nebo jo?


Pozdě večer přijíždíme na ono místo, hledáme flek na spaní a pak vyrážíme s čelovkama okouknout část trati, protože to prostě chcem hned vidět! :D Ze začátku je to pohoda, postupně se ale začíná přiostřovat a my se nemůžem zastavit – jdem dál a dál a máme furt víc a víc otevřenou držku. Končíme až pod asi desetimetrovym gapem přes cestu po jehož dopadu je ostrá klopka, za ní hned cca osmi metrovej narychlovák – aby byl kvalt na následující jedenáctimetrák! Všechno dvojáky s hranama, který neodpouštěj a vše ještě doplňuje kluzkej a kamenitej povrch. Chodíme sem a tam asi půl hodiny, stále svítíme od odpalu na dopad a nechápem. A to vůbec netušíme co nás čeká druhej den… :D


Ráno, s trochou nervozity, sedáme na kola a jdem to projet. Se Sojerem jezdim rád, protože je jako já schopnej jet hodně věcí hned z první na oči, ale to v Chamount Neuchatel fakt neplatí! No nic, přijíždíme teda k první těžší pasáži, kde to sice po pár pokusech naskakujem, ale řvem na lesy, protože to neni úplně málo. Chceme jet dál, ale Michalovi se rozlítává přehazka na sračku a je po prdeli. Jede teda dolu aspoň bez řetězu, ale to znamená, že si jen tak jede a nemůže moc skákat. Po chvíli se ukazuje, že je to celkem jedno, protože na trať by to ideálně chtělo místního ridera jako průvodce a být tu pár dní, jinak je to hrozně vo hubu.
Cestou dolu potkáváme spoustu krásných překážek a šíleností, který muselo bejt neuvěřitelně náročný jen vybudovat a to ještě tak, aby pěkně navazovaly. Fakt smekám!
Cestou dolu občas něco naskakuju, ale samotnýho mě to nebaví a je přeci jen první den tripu a nechci se zmařit. Po zhruba hodině a půl přijíždíme dolu k lanovce, necháváme se vytáhnout nahoru a se slzou v oku se domlouváme, že jedem pryč – konkrétně do Francouzského střediska Les Gets. Tady máte alespoň odkaz na stránky trailu v Neuchatelu s videem. ;) http://www.neuchbikepark.ch/index.php?videos&rubrique=1

Ve středisku Les Gets jsme za pár a večer si ještě dáváme výšlap s kolem na vrchol lana. Při západu slunce pak pádíme dolu po nový, hodně skákavý lajně a pak to lámem do fr sekce kde jsou různý skoky přes potok, spousta slizkejch klád, kořenů a korejtek – prostě boží! Druhej den už kupujeme permice a lítame do zavíračky. Nejčastěji jezdíme černý traťe, kde je to místama fakt nálož, málo lidí a žádný rychlý klopky s roletama. Tratě jsou skvělý, občas nějaký pomalý bahnitý pasáže, ale jinak super svezení v poměrně náročnym terénu. Za mě teda Les Gets rozhodně palec hore. Večer nám ale začíná pršet a je tomu tak i ráno. Nakonec to balíme a přesouváme se do Švýcarskýho střediska Verbier.

Tam chvilku bloudíme po městě, všude samá jednosměrka a žádný rozumný parkoviště. No nic, musíme do íčka a až tady nás slečna navádí správným směrem. Pak už konečně parkujem a jdem se podívat do města. Tam se to trochu protahuje v místním pubu… při odchodu platíme hroznou palbu (nějak jsme se nekoukli, že beer stál 7€ :/ ) a najedou je ráno. Mně je na chcípnutí a tak solidně vracim Sojerovi to courání v Krumlově, jelikož už by chtěl jít jezdit, ale já bleju a nemůžu nic. Po chvilce se dávám trochu do kupy, oblíkám si hadry do mokra, protože občas chčije a jdem otestovat bike park ve Verbieru. První lanovka je vejce, druhá na vrchol sedačka, takže tu jezdíme jen když zrovna neprší nebo nesněží. Jo, nahoře byli 4° a občas i sněžilo.
Tratí tu není moc, ale většina z nich je naprosto skvělá! Nejzábavnější a nejdelší, z vrcholu až dolu cca 15 minut, byla červená, ze který se dá teda ještě jet celkem přísná černá, ale tam je několik dřevěnejch lávek, který se za mokra fakt nedaj jezdit a tak dole přejíždíme na zbytek žlutý.

I když je celej den fakt hnusně, tratě jsou bahnitý jak prase a občas je šílená mlha, baví nás Verbier tak, že se ho nemůžem nabažit a jezdíme prochcaný až do zavíračky. Kdo tam nebyl, tak musí jet! Vřele doporučujeme! ;) No posuďte sami ->

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.
Třetí díl o tom, jak bylo ve francouzském Chatelu, zas příště… ;)

Díky a čau
Pospi

3 komentářů pod “Francie a Švajc – díl druhý”

  1. simpancz

    Minulej rok jsme tam zastavovali po Chatelu kde padl trail Voltage, ale Neuchatel je uplně jinej level. Jakmile neskočíš jeden skok, na druhej už nemáš rychlost. Na YT jsem viděl i divočáka co to letěl za dešte. Respekt všem kdo to nalítali! Snad jednou až budu velkej :D

  2. Pospi

    Přesně tak no.. je to fakt mazec! :D ..dal jsem si cíl, že to musim nalítat dokud to tam funguje!

  3. Sojer

    Tak do toho cíle jdu kámo stebou, pač nalítat si Neuchatel a v kudle si dát Champéry- to je prostě to co chceš!!! :):) Tak snad příští rok

Komentář: