Špičák to zabalil

34

Říjen. Jeho poslední víkend. Babí léto zmizlo, 6 Celsiů, mlha, mokro.

Tolik rozdílná zavíračka oproti letům minuým a vlastně pro mě jediný mokrý DH ježdění letos.

Šumavské hvozdy, tentokrát pod rouškou nevlídné nehostinosti, uvintř..

Asi mám rád ten pocit, když si v pátek po práci nastavuju budík na sobotu na ještě dřív než normálně přes týden do práce. Jo, v pátek byl sice svátek, ale zavíračka na Špičáku přišla až na víkend a protože na neděli už plán byl, nezbylo než na “poslední” bikový lano na Špičáku vyrazit v sobotu. Ráno tma, tělo na automat a akorát na Zličíně nabrat Ondru a vyrazit prošedivělým ránem přes Plzeň a Klatovy do těch Šumavských temných lesů. Teda ono cestou je to vždycky velký překvápko s tím počasím, protože ač kolikrát celou cestu je hnusně, tak po překonání posledního pásu hor se najednou mraky rozestoupí a mozol dá jesně najevo svou nadvládu. Tentokrát to ale i se stoupáním v posledních serpentinách nevypadalo, že by tu bratr Slunečník měl nějaký slovo. Takže deštník a jedem.

Dole na parkingu pár aut, ale postupně přijíždějí další a já si říkám, že opět vychytaně počkám až trať ty mladý vytřou dresama a já si naskočím až kolem 11hod do pěkně připravenejch kostiček – předpověď přeci byla, že se bude počasí vylepšovat. Takže beru focení a jdu na kopec něco nacvakat. Dole to s mlhou ještě není tak hustý, ale tam co lano dává svůj druhej největší trik, teda jednu ze svejch dvou 180tek, tam co rozhledna ční nad vršek kopce, prostě tam, co jsou párky v rohlíku a lavičky pro unavený tůristy, aby si odpočinuly po náročným výjezdu lanovkou, tak tam je mlha jako kráva. Navíc tu fouká a kapky vody se zhmotňutjou na všem co se zde octne.

Sedačky co jedou nahoru pak stále spíše zejou prázdnotou, ale nic z toho mě neodrazuje abych nevzal foťák a nedal mu nažrat trochu tý vlhkosti. Místa známý ale pod rouškou mlhy začínaj vypadat dost nevlídně a mlha a voda dělá na všem pěkně kluzkej povrch. Párkrát, i přes to, že tu běhám ve fivetenech, málem hážu záda, ale naštěstí triky nacvičený ze slackliny, mě držej na nohou aniž bych dal foťákem touchdown o nějakej šutr. Kolem se pak začíná prohánět čím dál víc lidí, ale pořád dost z nich stále v nepromokách, takže situace kolem počasí se moc nelepší. Kopec  mám skoro schozenej a když navíc zjišťuju, že už je kolem 11hod, není na co čekat. Foťák do auta a jde se jezdit.

Pro tentokrát na Freeridu a jak jsem na tom neseděl dlouho, tak je to zase na 26″ kolech rozdíl jak pes proti těm 27,5″ na kterejch jezdím teď skoro pořád. Prostě mě přijde že to nějak nejede. Nebo, to nejede, protože je mokro. Nebo proto, že mam nasazený sjezdový gumy, nebo nevim, když pominu teda to, že na tom stejně sedím obráceně. Po pár jízdách už je to ale celkem OK. Ruce si zvykaj a už to nedržím křečovitě jak opice ořech, ale prostě to tak nějak pode mnou pluje. Co ale po pár jízdách čert nechtěl, mraky se rozestupujou a začíná svítit mozol. Dáváme s Ondrou finální jízdu – protže i přes moje vyprávění jak jsem jsi tu naposled na wolu roztrhnul nepěkně holeň těsně pod chráničema (protože mě to na mokru ujelo) Ondra dané wolo na mokru pokouší do doby, než mu to taky ujede a za to, že si z wola pak odnáší naraženej bok, si wolo naoplátku bere část jeho oblečení – a to doslova. Vestičku rezerval na kusy vhodný tak k vycpání plyšovýho Azurita, Moiru jakbysmet a chrániče chránili akorát tak sebe, takže žebra naražený, ale na plastech ani ťuk. Prostě mokro.

Na kopci se ale mezitím objevuje spoustu lidí a tak začíná být veselo. Pražská i jihočeská banda má slušný zastoupení a tak myslím, že na večerní party jim bude těch pár němců a případně rakušáku jen těžko konkurovat… A tak, za trochy toho deště, ale se stálou podporou bikerů za jakýhokoliv počasí, to Špičák prostě letos pro biking zabalil.

 

Ppár fotek ze soboty je zde a video bude následovat..

 

-a-

 

2 komentářů pod “Špičák to zabalil”

  1. drzhor

    Andy díky moc za fotky, sobota se na Blaže povedla a ježdění se taky dalo, občas sranda když to ustříklo, ale za mě jednička

  2. Andy

    Jasný! :) A možná, že je to tam pořád stejný, ale je to pořád stejně dobrý.. :)

Komentář: