Pražský rallysprint 2016

FormatFactoryDSC_0248

Sobotní den, ač prosluněný, nebyl strávenej za řídítkama na biku, ale sedět doma taky nebylo zrovna v plánu a tak aspoň na skok podívat se tam kde mlha vládla.
A proč do mlhy?

Protože mlha od spálenejch gum při nesčetnejch driftech už prostě k show zvaný Pražský rallysprint patří..

Zima sice prostupuje dnem od rána až do pozdního odpoledne, ale i tak se jdeme podívat s panem Tobiášem alespoň na posledních pár erzet Pražskýho rallysprintu, kterej se, nyní už tradičně, jede kolem Strahovskýho stadionu. Dřívější erzety v okolí Chuchelskýho závodiště byly sice atraktnívní závodnicky a třeba taková erzeta v Radotínským údolím od cementárny byla vyloženě luksusní, ale takhle je ta show prostě mnohem kompaktnější a ani tu tak nejde o to vítězství, jako spíše v podání mnoha posádek, prostě o tu show. Trošku mě to připomíná závody na bikách – Pražský schody, který se jezděj Nerudovkou nahoru a kolem hradu po schodech dolu. Jo jede se plnej, ale ta show pro lidi je tu prostě na místě.

A tak, už když se blížíme k trati, která vede v různých obměnách kolem Strahovskýho stadionu, aby bylo možno tu těch 5 eRZet namotat, je slyšet jak to občas někdo drží v kolečkách na místě a lauf mu střílí radostně jak nimrod na podzim v sousedovo revíru. Zaujetí pro věc je prostě poznat už z dálky. Pochodujeme teda podél trati na pár míst, abysme viděli, jak to klucí držej v plným a jelikož se právě jede 4 rychlostní zkouška, chytáme ještě dost aut na trati.

Ta poslední 5-tá se ale bohužel ruší. I tak je to ale zas pěkná podívaná a to jak u trati, tak v depu, kde potkáváme na pár slov Olgu, který bohužel auto vypovědělo služby (dostáváme ale luksusní řízky a hřejem se ve stanu – díky za to!)  A v okolí pak mechanici dávaj autům veškerej servis, aby to pak mohl jezdec někde vzít třeba přes obrubník a urvat kolo – jako letos 10ti násbnej vítěz Václav, kterej měl opravdu Pech.

Každopádně lidí i letos bylo dost a podívaná z venku pěkná, jen si říkám jaký to musí bejt uvnitř.
S nohou na plynu.
Každej to ale máme jinde – Dream job.

Tak pár rychlejch fotek a jedno pozdní video zde:

 

-a-

 

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

 

1 komentář pod “Pražský rallysprint 2016”

  1. Martin Čárys

    Dejve, nemá to chybu !!!
    Oli jste potkali ?
    Super, super : )

Komentář: