Du s větrem

FormatFactoryvlc2017-01-11-00h18m11s507

Neříkám, že každý video musí mít příběh. Neříkám ani, že ho uvnitř najdete.

Co říkám je, že mě inspirují maličkosti.

A k tomuhle maličkost stačila.

A jen malý úvod před tím, než kliknete na play:

Poslouchám hodně typů muziky. Nedělím to. Muzika je buď dobrá, nebo se mi nelíbí. A právě u poslouchání muziky napoprvé mě napadaj příběhy. Pustím jednou a když líbí, dám to znova. Klapka, střih, jedem. V hlavě se míhaj scény, všechno má flow, v půlce už je jasnej koncept a s posledním tónem dávám ruce za hlavu. Hotovo. Koncept mám, tak kdy na to vlítnu. Občas mě napadá, že bych si měl udělat knihovnu. Teda něco mám dokonce zapsanýho, ale většinou, teda skoro vždycky, protože toho poslouchám dost, projekt skončí na čase a jinejch prioritách. Pak jsou ale věci, co ve mě hlodaj dlouho a ani jsem je nezapsal. A já čekám. Není ten správný den, týden, měsíc.

A pak to přide. Klapka cvkane, jedem. Scéna střídá scénu. Pracuju víc, než na tom, co mě živí. Po třech záběrech lituju, že jsem to neudělal dávno. Ale není čas na lítost, den je krátkej a sebelítost cesta do pekla. Světlo chybí a zítra prší. Hotovo. Záběry na kartě. Hotovo? Ani náhodou! Teď to teprv začne. Muzika. Co vybrat? Co jen SAKRA vybrat. A pak dát tomu formát a trefovat střihy. Tentokrát je to ale jinak. Já nehledám hudbu. Ta hudba si mě pro tohle našla už dávno. Ale je to česky. Lidi nedáváj český texty. Tady ale není českej LEV. A já nejsem Svěrák. Tak stříhám protože chci. Ta muzika byla prostě výzva.

 

A teď, už je to na vás.

 

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

 

-a-

PS: díky klukům z TyNikdyLabel, Paulie Garand, za muziku.

 

14 komentářů pod “Du s větrem”

  1. Honza Sladký

    Hezký videjko! A i když hudba není uplně šálek mýho čaje, tak za mě to k videu sedělo výborně a líbilo se mi to. Dobrá práce :)

  2. Viktor

    Výborný!

  3. ICE

    jednoduchy, dobry, libi

  4. Jonas stehlik

    Díky Andy! Jsem rád, že to už mohu poslat dál. Mám radost co z toho vylezlo. A text na úvod? Bomba!

  5. Andy

    Tak chvilku mě to vydání trvalo, ale takhle při zimě, proč necítit trochu závan větru z léta.. ;)

  6. Stanley06

    Super Andy!

  7. perry

    Vrátil jsi mě o deset let zpátky, kdy jsme byly mladý a hustý a závazky byly nula a nebyl problém se v pátek ráno na icq domluvit a večer už naložit mámy mrňavý autíčko třema týpkama a třema kolama a uhánět na druhou stranu republiky na víkendovej trípek. Díky.

  8. Pedro

    Libovka, žeru, jak sis vyhrál s tim zpracovánim. To máš předpokládám nějakej steadicam? Ten švenk ve 2:23 mi hlava nebere, jak je to udělaný? Vypadá to, jak kdyby v prostředku zabrala nějaká softwarová stabilizace.

  9. martini

    moooc dobra libovka, tocena na hetrixe ?

  10. Andy

    Díky a jsem rád, že to baví.. :)

    perry: joo – to byli časy. A všichni jsme se vždycky sešli od od Nejdku po Hostýn.. ;)

    Pedro: Steadicam mám, ale jen klasickej se závažím, žádny hitech gyra a tak. Ten švenk je ale z vytaženýho monopodu a já stojím ve středu zatáčky prakticky na místě. A máš oko – klepalo se to dost, takže softová stabilizace byla nutná.. ;)

    martini: nn – helikoptéra je na gopro a zbytek na Nikon D5200 a různý skla..

  11. Čárys

    Kamarade, rosteš !
    Nádhera.
    Diky.
    M

  12. MartyDH

    No lokace prozrazena, hurá:) K videu dobrý, jen nevim Andy jestli to nezavání trochu moc vejš co bajkování nejni, asi se mi líběj víc videa postavený bez těchlech zbytečnej efektů, který to maj rádoby posunout někam jakože do vyšího levelu. To už by se mi víc libilo snímání dronem těsně za jezdcem, ale to přijde ne? Na to se těšim a sám o tomhle výdobytku uvažuju. To je jen názor, jinak jsem se taky samozřejmě přenes do léta atd jako všichi ostatní:)

  13. Maara z Klaanova

    Moc hezky. Libi velice! Vic takovejch

  14. Davod

    Super, video!

Komentář: