SKI vs SNB batle – report

FormatFactoryvlc2017-01-29-23h17m07s537

Odjeto.

A na čisto to měla snad jen rolba, protože klucí šli do tolika toček přes hlavu, že by se motala halva i celýmu Cirque du soleil..

Tak klik na report.

Čtvrteční noční šichta se vyplatila a tak v pátek po zavíračce nočního lyžování na Moníci otvírá se zábava z poněkud jiného soudku. A to ze soudku zábavy a umění. Na scénu totiž přichází freeski a snb. Dopředu se jich hlásí pár přes maily a zprávy a na místě se jich ještě pár připisuje. A všichni už paradoxně vyčkávaj na ukončení večerního lyžování. Pak totiž přichází na řadu jejich chvíle. Vyrážíme teda svorně na přemostění Monínecký sjezdovky a tam se začíná rozbalovat skok z plůtků a zákazů vjezdu. Bylo by sice fain mít tuhle taškařici na přemostění celou zimu, mám ale pocit, že pak by tam byla rychlá v permanenci.

Na půl desátou pak přijíždí ještě rolba a odraz, ale hlavně dopad trochu čechrá, protože zima je tuhá a sníh fakt promrznul na beton. Na desátou je ale vše ready a tak se jde na věc. Protže ale skok ještě není odpaněnej, ujímá se týhle role asi nejzušenější z přítomných – Vojta a na SNB to pěkně na jistotu posílá. Pak ještě rychlej breefing od Čáryse k jezdcům a to, že se pojede formou půl hodinovýho jamu ze kterýho postoupí  (skoro všichni) do druhýho kola a pak už ale jen top 5 jezdců do finále, který už bude jen na 3 skoky pro každýho.

O vyvážení se letos postarali kluci se dvěma 4 kolkama (obě ale obutý na pásech do sněhu), protoež vloni jsme tu při tahání nahoru oddělali jeden skůtr. 4koly ale nemaj nejmenší problém a lítaj jak spalšený. Co se ale děje cestou nahoru je pohoda prokti těm rozmetadlů který násedujou cestou dolů. Kluci na SKI i SNB se tu fakt letos snažej a nejednou se tu motá přes hlavu a to na různý způsoby. Diváci pak dávaj naprosto jesně najevo kdo u nich vyhrává čistotou a elegancí skoků a kdo alespoň zápalem při pokusu tam něco roztočit. Bohužel se hend při prvních rozjížďkách blbě rozsekává místní instruktor Mára (podle všeho je to nakonec kotník), ale zbytek letců to nijak nebrzdí a fakt se lítá co to jde.

Čárys s Ali pak vše pečlivě sledujou a zapisujou aby z druhýho kola vybrali 5 jezdců do fajnlu. Stejně jako vloni i letos je to tu převaha lyžníků a tak se to podepisuje i na složení finálový pětky, kde je jen jeden borďák. Nutno podotknout, že ale všech pět si to vyskákalo dost poctivě. Parádní 5čtyřky, nebo pro nás, srdcový, 7dvacítky tu padaj celkem slušně. Lidi hulákaj a je pohoda. Na finále pak klucí předváděj to nejlepší co jde a tak to těsně před dvanáctou můžeme na svahu zapíchnout a jít vyhlásit dolů do restaurace M2.

Tam už vše připraveno nejen na vyhlášení, ale i na následnou párty. První pětku pak uzavírá na SNB Milan Marek a pak už jedem SKI a to čtvrtej Ondra Suk, třetí Honza Veselka, druhej Jakub Steinbrecher a první je Honza Havelka. Všech pět pak dostává od areálu ubytka, permice, poukazy na jídlo a to v různým pořadí.

Důležitější ale asi víc než všechny ceny je fakt, že akce proběhla tak, jak byla plánovaná. Prostě pojezd s partou kámošů, známejch i neznámejch proto, že nás baví lítat po sněhu ať už na SKI nebo SNB a podařilo se nám dohodnou se s areálem, aby investoval do rolby a postavil se tenhle parádní skok a my si prostě mohli zalítat..

 

-a-

 

A protože tohle výše nejsou fotky ale jen screenshoty – můžete se už brzy těšit na vídejo, jo? ;)

1 komentář pod “SKI vs SNB batle – report”

  1. Martin Čárys

    Jo ! Bylo to great a za chvíli vám prozradíme, kdo vyhrál. Už jdu do auta pro výsledkovku : )
    Díky moc !
    Martin a Andy, 720 krew

Komentář: