Horizont událostí

FormatFactoryvlc2017-01-29-19h34m21s010

Občas je možnost tak zjevná až jí přehlížíš. Vídáš jí deně a proto se stává neviditelnou a přitom je tak blízko a může změnit – všechno..

Tak si zas tak trochu zabruslím na festovým ledě týhle tučný zimy.

Horizonty jsou všude. Možná tušíš co je za nima, možná to i víš, ale když stojíš nahoře na kopci a díváš se daleko, tak kterej z nich jsi schopnej opravdu zdolat? První? Druhej? Pátej? Je to dálka a obzvlášť, když se rozhodneš, že je dáš po svejch. Rovně. Prostě přímo za nosem.

A tak jsem se jeden den rozhod, že zimy je tu prostě tolik, že není nad čím přemýšlet a já si jich pár rovně zdolám. S přihlédnutím k tomu, že ve vesnici kde máme chalupu je to prostě konec světa, mě to prostě přišlo jako super nápad. Vyrazit takhle v neděli směr domu z chalupy tak, že jsem vyšel za branku hodil před sebe skialpy, nasadil pásy, vyklap paty  a vyrazil. A protože mám stále trochu trable s lepidlem na pásech, hned jsem použil ducttapu, aby pásy pěkně drželi. Sice blbě držej, ale o to hůř jedou.

První horizont byl v pohodě. Pár set metrů za chalupou. Stopy za mnou rovně. Pak se ale otevřela planina a za ní horizonty. Každej z nich blízko a přesto najednou nedosažitelně daleko. A já zapoměl na všechny ty super nápady a prostě jsem jen šel. Rovně. Bezúčelně.

Ticho rušilo jen šustění pásů po sněhu a já byl v tuchvíli přesně tam, kde jsme chtěl být.

 

Nikde.

Široko daleko žádnej barák.

Žádná silnice.

A moment byl silnej jak tři dny vařenej vývar.

If you can see this, then you might need a Flash Player upgrade or you need to install Flash Player if it’s missing. Get Flash Player from Adobe. This error may appear if the URL path to the embedded object is broken or you have connectivity issue to the embedded object. Powered BY XVE Various Embed.

 

-a-

3 komentářů pod “Horizont událostí”

 1. MartyDH

  Ahoj Andy, super akce, to znám, hlavně když je před tebou kopec a máš to v hlavě, že prostě ho dáš:) a potok, skok přes něj, řeka, sakra ten most je daleko, ale i díky tomuhle zdežení je tu spousta novejch věcí, co bys jinak nepotkal. Apropo prodáváš ještě to žlutý RBčko?

 2. Čárys

  Ach ano !!!!

 3. Andy

  Marty: Hele ty kopce – joo ty kopce.. co třeba Nekonečný kopce? http://720.cz/?p=28282
  A přesně jak píšeš – výstup z komfortní zony dává teprv ty pravý zážitky.. ;)

  Jinak RB už je pryč..

Komentář: