ČP XCO Řepy 2017 – report

FormatFactoryIMG_8857

 

Mlíko natažený o víkendu přes všechny rovinky na bikrosce v Řepích mohlo znamenat jen jedno. Bikrosáci se prostě báli, aby jim XCéčkáři náhodou nenalítali dvojáky se sedlem nahoře. Mumraj kterej se tam totiž o víkednu děl, patřil jen a pouze oholenejm nohám a sedlům proklatě vysoko..

Pamatuju, že už za dob Pražský ligy se na kopci pod bikroskou jezdily XC závody, byli to ale spíš vždycky natahný mlíka tak nějak po louce a přilehlý (teď už nefunkční) motokrosový trati. Díky tomu, co se ale za pár let podařilo vybudovat v okolí, mohl i sem zavítat českej pohár. V přilehlým háječku a častečně i na výsypce z metra, se tu natáhla celkem slušně technická XC trať.

Teda je to profilem spíš takovej cyklokros a možná ještě hůř, ale určitý kvality tahle trať určitě má. Celkově spíš zavřený a úzký motanice kolem stromů, kde se prostě zařadíš po startu do vlaku a míst na předjíždění abys hledal jak bedlivý divák detektivek Columbovu ženu. Právě ale divácky je tahle trať docela zajímavá. Na pár metrech od sebe je tu namačkáno hned několik technických úseků včetně luxusního pracho-kořenovýho padáku, kterej sice není dlouhej, ale i tak jsou tu sítě na místě.

Po sobotních tréninkách se pak v neděli jede plnej kotel v pokročilejších kategoriích a v 15:30 všemu nasazuje korunu závod eliťáku a U23.  Teda já na těch XC závodech byl zas jak u vytržení – do kopce se tu jezdí děsná palba a z kopce s těma sedlovkama zapíchlejma v břiše všichni poskakujou na předním kole jak Pepa Dressler v nejlepších létech. Všichni prostě držej plnej od startu do cíle.

O pády pak sice není nikdy nouze, ale díky počasí který se nakonec celkem umoudřilo, i když zima byla děsná, se tak trať v eliťácích jela prakticky na suchu až se prášilo za devětadvácama. Holky a junioři v závodech předešlích to ale tak jednoduchý neměli. Každopádně závod eliťáků ovládnul Jarda Kulhavý před Tomem Paprstkou, který si asi ve třetím kole s osmi odskočili a jeli si pak svůj vlastní závod, kdy se občas na čele prohodili, ale cílovku si Jarda dobře pohlídal. Třetí pak dojel Honza Škarnicl, čtyřku bral brazilec Jose Ulloa Arevalo a na podium se ještě vešel Martin Gluth.

K vidění toho bylo každopádně moc a mě se po pár větách v cíli s Matoušem Ulmanem, nebe Michalem Červeným, úplně po tý starý XC éře zastesklo.
Tak třeba si někdy ty veterány v XC ještě zajedu..

-a-

PS: galérka bude následovat..

3 komentářů pod “ČP XCO Řepy 2017 – report”

 1. Márty

  Pěknej článek, taky jsem jezdil ligu (Liga horských kol tušim kolo pro život) Byly to prostě začátky, kde si člověk nahnal aspoň nějakej fond, ze kterýho dodneška čerpam.U tohodle článku jsem taky zamáčnul slzu a možná bych si to taky jako veterán někdy střihnul. Už jenom proto, že to bylo vždycky výživný:)

 2. Andy

  Pražská liga horských kol to byla, pak do toho Jirka Píša a spol přitáhli Fastum gel jako sponzora a pak se to nějak pytlíkovalo až si to vzali částečně kluci z Kola pro život atd atd
  Přesně – byla to sice děsná dřina, ale bylo to super.. hehe.. začátky.. :)

 3. Čárys

  Pecka bracho !

Komentář: