Nový dřeva na Monínci

FormatFactoryIMG_1143

Protože louky na Monínci stále ještě vysychaj a bagr do nich hrábne až příští týden, vrhli jsme se o víkendu na hrubou stavbu novýho trailu. A jak to zatím vypadá najdete uvnitř..

Tak jdeme sice proti proudu vyhlazenejch bikrosek v lese co všude rostou, ale protože si ten bikepark hlavně stavíme pro sebe, hehe, tak si prostě tvoříme, na co zrovna máme náladu a možnosti. Nebojte se, vrchní louka samozřejmě i letos dostane klopenky, ale protože se tam zatím bagr nemohl dostat, strávili jsme víkendy opravama stávajících tratí a ten víkend poslední, jsme se vrhli na vytyčení a první nástřely toho, jak bude vypadat novej lávkovej trail.

Spicha jsem vypsal na lidskou desátou ale i tak se v lese scházíme v neděli ve třech. Já, Vlčák a Tomáš z Miličína. Nutný zlo a to natahat 5m trámky a prkna na místo, kde chceme stavět máme ulehčený alespoň o to, že je k lesu přivezli traktorem, ale i tak je to jak výšlap nosičů na Teryho chatu, každá cesta minimálně 20kg..

Po sjezdovce se zatím proháněj výletníci a výletnice v letních dresíkách a svižně za pomoci hůlek se soukaj do kopce. Je pravda, že po nás koukaj trochu pobaveně, obzvlášť, když na jejich zprvu nechápavý pohledy ještě pronesu, že nám někdo z lesa ukrad dříví, tak si ho dle přísloví zas nosíme zpátky, ale tahání trámků nám s radostí přenechaj..

Po humorných přestřelkách s tůristama, tak nakonec začnem vytyčovat trasu a vypadá to, že použijeme i parádní padlej strom, takže o úzký lávky, nějakej dropík a trochu tý techniky rozhodně nebude nouze. V neděli tedy vytyčeno a trochu pohrabáno, abychom v pondělí, tentokrát už jen s Vlčákem začli práci tesařskou. Tak dost už proslovů – fotky řeknou víc..

-a-

3 komentářů pod “Nový dřeva na Monínci”

  1. Sláva

    Vypadá to moc zajímavě :-) Už se na to těšim.

  2. Andy

    Věř mě, že já taky.. ;)

  3. Pedro

    KONEČNĚ!!! Těšim se moc.

Komentář: