Obyt-ňák – The story

FormatFactoryIMG_1455

Ten vnitřní neklid z permanentního nedostatku prostoru, kdy při každym balení na vejlet přemýšlím, jestli bude místo vzít ještě tohle a nebo tamto, mě opět po letech dohnal až k rozhodnutí pořídit dodávku. A velikost tu hrála roli..

Chapter ONE:

T4 – westafalia, 2,4 v dehtu bez turba, nalítáno co se do tacháče vešlo, sem tam moucha, sem tam rezík. Nacestováno, naspáno a až na rychlost spokojenost. Začlo to ale hnít víc než se mě líbilo a tak místo kitování sáhnul jsem po Multivanu z devětadevadesátýho.

Chapter TWO:

Ten už byl s turbem, maskou projekt Zwo a papírově 150koňma, ale bazarník mi tenkrát udělal dobrej deal – no nedojel jsme s ním z Kutný hory ani domu. Chcíplo to 500m od baráku na světlech a nechtělo to naskočit.

Točil jsem, točil a furt nic. Tenkrát mě podržel snad každej ventil. Přeskočenej rozvoďák měl za následek naštěstí jen velkou rozborku a zborku. Olej, kapaliny a jedem. Jedem sem, jedem tam, jedem rychlejc, jedem do Německa, do Polska, na Slovensko, do Rakouska, do Itálie a.. STOP.

Už ani naskočit nechtěl. Elektronika, čerpadlo a tak. No odtah z Rakouska mě vyšel jen na kilo Prošůta, co sem měl do spíže na horší časy. Krásny 16″ Dotz Brands Hatch, xenony a zadní nosič na kola, jsem novýmu kupci už nechal návdavkem a sednul do Octávky.

 

Chapter THREE:

Hmm.. Octávka. Ale tak jo, třeba spotřeba. Ta je najednou poloviční a pár mejch kámošů odpunkovlo, odcestovalo, nebo v pohodě odkempovalo třeba ve felicii, takže jo, jde to, ale prostor je limit. Ale jde to i ve 206-tce..

Chapter FOUR:

Crafter. Tak tahle kapitola právě začala a mě čeká spoustu práce. Tedy nějaký ty inspirace po různu pořád budu sbírat, ale koncept a základ je celkem danej z motokrosu. Vzadu velká garáž, nad tím spaní a vepředu sprcha, jídlo a nějaký sezení. Aktuálně třeba řeším jestli do 3-sitzovýho Craftra dám otočnou sedačku, aby se zvětšil obytnej prostor, ale protože už se blíží zima, začínám obkládat stěny, zateplovat strop a tak.

A o týhle stavbě začne vycházet sem tam nějakej updaty, protože víkendy budou zas dlouhý..

 

-a-

3 komentářů pod “Obyt-ňák – The story”

 1. PSM

  Kapitola čtyři má správnej začátek. Teď jí jen správně dopsat :-)

 2. LosTomanos

  Mám to poněkud rychlejší progres

  Chapter ONE:
  Felda f kombu a f plný

  Chapter TWO:
  VW T4 f dýslu je ideální auto pro rodinu

  Chapter THREE:
  bude něco pro 4 na cestu i spaní se sprchou a hajzlem

 3. Manas TL

  No a pak jsou dva haranti a ty zacinas resit kam to vsechno nacpat a zaroven na vyletu se moci podivat po okoli. A to pak resis karavan :)

Komentář: