Czech Downtown serie Příbram

Downtown Pribram 2018-38

Uzavírky silnic postihly další město. Czech Downtown série totiž po Ústeckym prvnim závodě zavítala do Příbrami. No a pár slov třeba o tom, že se nemá jezdit po chodníku, už najdete uvnitř..

Ani příbramský doly, nebo nedalekej vojenskej prostor, ale centrum města narvalo do svejch útrob další zastávku z Czech Downtown série. No a protože jsem si zajel Ústeckou premiéru, která sice byla z kopce, ale technikou dvakrát neplývala, chtěl jsem zkusit ještě další, vpravdě lákavější lokaci, neb i Pavel Maaca – jeden ze stavitelů, sliboval třeba gap jako hovado! Dýkej míry ale necháme stranou a po konzultaci doma, že to zas bude jen nějaký hamtání po dlažkách městem, skáčem i s prckem do dodávky a v sobotu dopoledne jedem do Příbrami.

Tam na parkingu už dost plno, ale i tak se místo pro obytku našlo. Beru teda čáru na registraci a mám to jen tak tak. Holky ale vstřícný a skoro mě ženou na riders meeting. Teda meetingů mám z práce dost, ale tady kolem už zas poletuje nějak moc závodních pyžam, tak se jdu teda meetovat, abych se dozvěděl, že už samotnej začátek tréninku má asi půl hodiny zpoždění. Takže mám takový lehký deja-vu jak z Ústí. No nic, hážu na sebe nějaký ty chrániče, protože tady ty případný rány vo zem fakt bolej a jdu čekat na start. Tam sice plno, ale vládne pohodová atmoška a na všech je vidět, že si to hlavně přijeli užít.

Po pár desítkách minut čekání, nás ale pouštěj a to stylem vláčku po deseti. No, je jasný, že jsou místa, kde se to zaručeně začne špuntovat, ale po nějaký půl hodince už jsou všichni po různu natahaný po trati a tak se dá buď trénovat úsek, nebo si to, s občasnym houknutim, profrčet celý. Úseky netrénuju, jen jednou mě tam někdo vjede, ale po třech jízdách nahoru a dolu, už mám asi vše podstatný v hlavě a tak se jde fotit. Toho času na trénink přeci jen není moc a v závodě bych to asi už nedával..

Počasí naštěstí přeje a tak se daj střílet fotky skoro od boku, jen čas tlačí. První kvalifikační kolo se blíží, ale jak zjišťuju, jede se podle čísel, takže s číslem hrubě přes 100 mám času dost. Takže dávám lehkej odpočinek a pak i přesun na pár míst na trati, pěkně zafandit. Jenže – to by u trati nesměl stát Čerw z Rakovníka, kterej jakýhokoliv fandiče strčí do kapsy i s amplionem. Jeho hlášky a intenzita maj nejen naprosto nakopávací účinek pro jezdce (každej už chce bej rychle pryč), ale ostatní diváky baví pomalu víc, než samotný jezdci. Přeci jen i přes tu srandu, tady se jede na desetinky a tak na nějakou show není moc čas.

Druhá kvalda pak probíhá obdobně, jen někdo už má finále jistý a tak nakonec na nějaký ty legrácky na skocích dojde. Soutěž o nejdelší skok si třeba mezi sebou dávaj Martin Mitvalský a Kuba Říha tak mocně, že na sebe na trati museli počkat. Ale i osatní jezdci si v druhym kole občas dopřejou čas na zábavu. Závod se ale i tady zpožďuje, protože snad nějaká sanita a pak se ještě organizátorům nějak začlo plašit wólo a chtělo odejít, takže musela zasáhnout vrtčka. Mimo vrtačky ale zasahuje i místní policie, která evidentně musela plnit kvóty a tak pokutovala třeba za jízdu po chodníku, když se znavený riders vraceli na start. No nevim, ale to zakonodárný oko bych upřel rozhodně jinam, když ještě další zdržení bylo třeba díky nějakejm ožralům, co se motali v trati. Na druhou stranu, organizátorů i policajtů bylo podél trati docela dost, tak snad příště ty dva navíc pomůžou jinde..

Nad hlavou se před finálem trochu zatahuje, ale nakonec nic nepadá a tak se finálová 40tka jezdů může pustit po suchejch kostkách městem. Teď se ale už fakt závodí a je to následně vidět i na výsledcích. Prakticky všichni se ve finále posunuli a to dokonce o několik vteřin.

Však ona ta trať i přes slušnou plejádu dřevěnejch skoků, čítá i celkem brutální závěr, kterej je místama i lehce do kopce. No, zadarmo to není a je to vidět na každym, kdo přilítne dolu. Pod dvě minuty to letos nikdo nenarval, ale nejblíž byl tomu Kuba Říha, kterej s časem 2:00:19 vyhrává. Na hřbet mu pak se vteřinkou záseku šlape Michal Prokop a třetí s 2:05,56 zajíždí Petr Leták. Je vidět že elita, je fakt elita a dávaj několika sekundový zářezy zbytku.

I tak si ale myslim, že ten sobotní den byl naprosoto pohodovej pro všechny. Sanita snad jela jen jednou, doufám, že nic vážnýho a trať byla od místní krů připravená skoro dokonale. Velký ale široký skoky, motačky kolem barelů i úzký průjezdy. Snad krom těch pár metrů do kopce vše, co má Downtown mít..

Takže kdy bude další?

-a-

 

..jo a galérka třeba zítra, ok? :)

4 komentářů pod “Czech Downtown serie Příbram”

 1. BEnY

  Nice! Tvoje reporty se vzdycky krasne ctou. Zdravim z Canady ;)

 2. Andy

  BEnY: Jeee, super, taky zdravím a díky moc! :) A když je akce dobrá, dobře se i píše.. :)

 3. Čárys

  Bomba jak hovado !!!

  A ty fotky ?!?!!!?

  ❤️

 4. Maaca

  jsme rádi že se líbilo! v dalších ročnících snad uposlechnou mojí původní ideu, aneboli naší 20 let starou streetovou lajničku která končí ještě o dalšíc 20 vejškovejch níže, tudíž by se snad konečně do cíle nešlapalo jak na tour de france :)

Komentář: