Report Vítkovice

56644916_305366940156629_1929070714023837696_n

Sice s týdenním zpožděním, ale konečně jsem se dokopal k napsání reportu. Už pár týdnů předem jsem věděl o Shred Vacation ve Vítkovicích. Poslední jarní akce v tomhle krkonošským snowparku, banda lidí, skvělej setup, předpověď taky krásná, takže proč sedět doma…

V Pátek ráno nabírám kámoše na kolejích, sedáme do dodávky a jedem vstříc dobrodružství. Po čtvrtečním pivním dýchánku vstáváme trochu dýl, než bylo v plánu, ale kolem jedenáctý jsme ve Vítkách. Milan už tady lítá od devátý a prudí, kde sakra jsme . Mozol svítí jak v červnu, snowpark připravenej. Jelikož je pátek, lidí není ještě tolik. Po několika jízdách pauza na klobásku a pívo. Na sluníčku teploty kolem dvaceti, ježdění v triku, sníh měkkej, padat se nebojíš, prostě jarní ježdění jak má bejt. Odpoledne došlo k uvědomění… My nemáme pivo!!!

Takže hned dolu pod sjezdovkou do sámošky. Karton pivek v ruce, lezu na snowscoot a na vlek. Vlekaři čumí, ale jedu . Do čtyř jezdíme jak splašený. Dozvídám se, že párty stan otvírá v půl desátý. Teď je půl pátý, to bude dlouhý. Převlíknout se, uklohnit nějakou večeři, načnout pivo a tak dál. Nejsme jediný, kdo kempí v autě. Židličky, piva, kecáme, pohoda. V tomhle stylu pokračujem cca do devíti a unavený jdem spát, dnešní party jsme se nedožili…

V sobotu vstáváme kolem osmý, je to hlavní den celý akce. Dopoledne ollie contest pro snb ridery, odpoledne už se rozjíždějí jamy na jednotlivých překážkách, polety přes toiku, a nakonec jezírko zakončený bednou. Sedím, koukám a říkám si, že to taky prubnu. Rozjezd z nahrnutý hromady a dva lidi každýho za ruce roztáhnou. Já držím řidítka, ale to nějak půjde. Každej mě bere za jednu stranu řidítek, roztáhnou mě, ještě se párkrát odrážim nohou a slyším speakera: „Počkej kámo, to není ani freeski ani snowboard, ty vole!“.

Jedu přes jezírko, rychlosti po málu, ale ještě tam z bedny pošlu whip. Odjíždím, slyším bordel  Ve čtyři zas vlek končí, ale shapeři upravujou první dvě platformy na večerní session. Po sedmý se rozsvítili světla, muzika jede a Cash for tricks může začít. Všichni dávaj strašný věci, těžký raily, točky na spině.

Nechápu nic. Prachy se rozdali, nikdo se nezabil a party začíná. V neděli už jsme moc nejezdili, park už hrozně mokrej a bohužel neupravenej po sobotní party. Pomalu balíme, pozdní oběd po cestě a náš víkend končí.

Tak zase někdy, díky čau!

3 komentářů pod “Report Vítkovice”

 1. Janouš

  A co kdyby fakt došlo pivo?

 2. -Andy-

  Ten ledovec na celoroční sněžný radovánky prostě v ČR chybí.. hehe.. ;)
  Díky za report! :)

 3. Vojta

  Janouš: vždycky se najde nějaká alternativa

Komentář: