Cesta z Makra

57485406_10218916035119905_4424610441448128512_o

Tak jo. Hele jedem si s pár lidma ten Makro motokross už pár let a kdo zná retail ví, že prdel to neni. Nicméně lidí, co z týhle branže odešlo, už je taky pěkná řádka. Důvody různý.

Jedním z těch lidí, kteří odešli, je i Markéta. A odešla stylově. Do slova a do písmene odešla a vlastně stále jde.

A kam?

Přesně řečeno začla v San Sebastiánu, ale čeká jí dalších cca 800km a to, co bude na konci, se dozvíme v pár dalších reportech. Tak první z nich je zde..

Ahoj Davi, nevím, zda to bude publikovatelné…. ale jsem ted v takovémto rozpoložení…..

 

 

Moje Camino do Santiago de Compostela :

Jak začít? Dneska je třetí den mé cesty…vyrazila jsem v sobotu ze San Sebastián a včera jsem ten druhý úsek vzala trochu jinou cestou než vede klasické Camino del Norte a to při pobřeží. Cesta byla kilometrově stejně dlouhá, ale o dost náročnější, neustále nahoru, dolů, nahoru, dolů…. A s tím 9kg batohem na zádech žádná sranda. Ale cesta krásná, úžasné výhledy na moře. A přitom, co jsem se po několikáté šplhala s tou šílenou zátěží na zádech, jsem si vzpoměla na to, že před měsícem se mi nechtělo na Srí Lance se pachtit na Adamovu Horu….skoro nejít spát a vyjít ve 2 hodiny ráno, abych dorazila na vrchol za svítání…. A teď si tu dávám takovýto extrém a to i s tou zátěží…a to jsem v podstatě na začátku cesty.

Čeká mě ještě tak 30 dalších dní…. Ale co, to prostě dám, jdu sama pro sebe a sama za sebe. Jenže večer, kdy jsem po 29km dorazila na ubytování, zapnula Wi-Fi, tak jsem zůstala jak opařená tou otřesnou zprávou co s stalo na Srí Lance. Nemohla jsem tomu uvěřit.

Ráno, když jsem vyrazila na další etapu a hned mě čekal první výstup a to 4,5km, jsem na nic nemyslela. Jenže dorazila jsem k prvnímu kostelu a vše se mi začalo promítat v hlavě a já se skoro rozbrečela. Nakonec jsem dneska ušla 24,5km a během cesty jsem neustále přemýšlela, co vlastně se to děje….minulé pondělí hoří Notre Dame a včera bomby na Sri Lance, PROČ ????

Nejdřív jsem chtěla jít sama pro sebe, něco si dokázat? Něco se o sobě dozvědět ? Ale po dnešku, jsem se rozhodla, že celou cestu, že to dokážu, věnuji Srí Lance…. Ten měsíc, co jsem tam před touto cestou strávila, byl totiž naprosto úžasný a nezapomenutelný….

7 komentářů pod “Cesta z Makra”

 1. Andy

  Markét, díky za report a chápu, že pohybovat se na místech, který po tejdnu, co je opustíš, někdo takhle zruinuje, může bejt slušnej nápor na psychiku. Navíc říká se, že tyhle cesty-pochody-poutě, člověka často změní, tak ty to máš opravdu od podlahy..
  Good luck and Godspeed!

 2. tichac

  Díky za tenhle report a těším se na pokračování… samo držím palce!!!

 3. Nicol

  Držím palce Markét, hodně sil. Ty to dáš, vždy když sis vzala něco do hlavy, tak to vyšlo. Velký palec nahoru

 4. Bára

  Ahoj Markét,
  chtěla bych to taky jít, potřebuji to, jen na to musím sebrat sílu.
  Vydrž, a držím palce.
  A dala jsi ten Adam´s peak?
  Pa B

 5. Markéta

  Ahoj Báro,
  Spis je na to potřeba mít sílu v hlavě….je pravda, že v den odletu mi bylo poněkud špatně…ale pak kdyz se rozdejdes a dáš první 3 etapy, tak už je to pak parada…. A na Adams Peak jsem nebyla, ale Sri Lanku jsem projela odspodu přes vysočinu s Koncem Světa na východ, pak na sever do Jaffna a zase komplet na jih, náročné, ale úžasné…proto mě i na této cesta ta zpráva příšerně dostala.
  Markéta

 6. punk

  Market, drzim palce ! Vela stastia na ceste … a potichu zavidim

 7. Tomáš

  Markétko, drz se…

Komentář: