Czech Downtown serie Příbram – MČR

MCR Downtown Pribram 2019-9

První ofociální mistrovství republiky v Downtownu je odjetý.

A jak vypadal závod s pachutí svazu?

Kolik zas vybrala příbramská policie na pokutách za jízdu po chodníku?

A  kdo teda oblíknul pruhovanej dres?
Vše a mnohem více uvnitř!

Tak klik..

Neděle večer a pocity z dalšího podniku Downtownovejch závodů jsou už slehlý jak tráva po zimě. Začnem ale sobotním dopolednem, kdy s Hannie a 13ti měsíčním Jonášem brzdíme na parkovišti pod Svatou horou a čekná nás hned milý přivítání, že se oproti propozicícm nemusí platit parking. Goood! Dáváme teda dodge na podjezdy a já jdu očíhnout registraci. Nahoře na prostranství u kostela už rozestavený stánky, všude cedulky a protože mám registraci přes net, jede vše jak po drátkách, jen se mě nikdo neptá na kategorii a rovnou fasuju číslo. Asi novej model a berou kategorii z prvního závodu? Zpátky k autu a jdem s kočárem vokouknout kus trati a nějaký ty první nedočkavce, který už najížděj stopy před začátkem tréninku. Vše je připravený, vymlíkovaný a pískači se pomalu začínaj objevovat na svejch hvízdalištích.

V 11:30 má být riders meeting, takže já zpět do auta, převlíknout a hurá na meeting – jeden z mála na kterej se jako korporátem prošpikovanej košilák fakt těšim. Nicméně když se ani v 11:50 nic neděje jímá mě podezření, že začíná zasahovat vyšší moc. A nikoliv z korporátu nebo z přilehlý fary, nýbrž z hliníkový ulice, kde sídlí S.V.A.Z. (čti: Český svaz cyklistiky, který všichni licencovaní sjezdaři tak milují, díky jeho nehynoucí vůli k podpoře tohodle sportu). Nakonec se ale na startu objevuje organizátor a všem nám žehná. (Právě mě psal Marty, že zpoždění nakonec bylo kvůli čekání na sanitu, která ošetřovala alerg. reakci jednoho z organizátorů – a bez sanity to prostě spustit nejde..)

Trénik je teda zahájenej a jak se tak proslýchá davem, zpoždění bylo díky dodělávání překážek. Čeká nás teda zjevně nějakej polet, kterej ještě nikdo nezkoušel. No snad se tam nevrhne z první hned nějakej střelec. Tu první jízdu na oči skáču snad jen 4 z deseti skoků, co má trať nabízet. Zbytek čekuju odrazy, dopady a občas mrknu jak to někoho hodí. No a snad radši nekoukat, protože ty první pokusy některejch lidí naháněj strach víc než banda zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou. Je tu totiž nejen pár přeďáků, ale i sem tam nepěknej rozstřel a i sanita si houkne. Tak jedu s motýlama v břiše znova až nahoru a že si dám trať na flow, vždyť to přeci není tak velký a těžký a pak půjdu najet nějaký úseky.

Start je klasicky u pomníku na nejvyšším místě Svatý hory a po naklapnutí do pedálů následuje hned levá zatáčka 20m a první dřevěnej polet s dopadem do lehce odkloněnýho svahu. Pak brutální rubačka porovině a nutnej bunnyhop na dva schody a dál rubačka po rovině až k dlouhý pravý zatáčce, ze který se rovnou odlepuje na doublset ze schodů s dopadem na dřeva a mírnej svah po kostkách. Váže levá a dost na brzy, protože přichází retardér a padák přes pravou ruku dolu do sadu, mezi stromy po hlíně, kde jsou dvě pravý klopky rozdělený dvěma boulema a pak odkloněnej svah s pár kořínkama a největší skok trati.

Macatej gap, kterej ale díky rychlosti není zas takový drama a v palbě se vlastně tlumí a dopadá rovnou do další lehký pravý klopky. Rovinka přes malý kořínky a moc pěkná záludnost. Skok přes chodník, za kterým ale následuje hned vostrá levá na trávě. Ideální místo na natáčení driftserie Level 90. Pak hned lehce pravá kolem stromu a rubačka po trávě rovně dolu a dřevěnej dvoják. Tady i končí veškerá hlína a začínaj kočičí hlavy. Série pravejch a levejch zatáček kolem patníků, pneumatik a zábradlí pak rozbíjí asi nejdiskutovaněkší skok tohodle závodu, což je dřevěnej dabl, kterej díky rychlosti pěkně pokopal nejednho ridera. Dál lehká pravá a brutání 100m rubačka do levý zatáčky, ze který se člověk vyřítil na Václavák.

Ne sorry fakt nejsme na Václavským Václaváku jak pištěl Čok v devadesátkách, ale příbramským Václavksým náměstí, kde je nejen nejvíc diváků, klobás, roštěnek a reklamních poutačů, ale i mocnej kontejnerovej step-up / step-down. Následuje už jen lehká vlna mezi plůtkama a mlíkem a cílovej dřevěnej dabl. Oproti předchozím ročníkům se trať, k velký úlevě všech gaučovejch povalečů, zkrátila o rubačku mezi výlohama na vedlejší náměstí, ale to vadilo snad jen místním měšťákům, který měli o to menší příležitost opět pokutovat navracející se ridery za jízdu mimo závodní trať po chodníku. Trénink teda sice s pauzama probíhá, ale mě se zas krátí čas, takže tři jízdy stačej a letím do dodávky pro foťák a ještě cvakám něco fotek. Nutno podotknout, že na některý asi nezapomenu…

Štěpáne dej se brzy do kupy – loket ať srůstá!

Nicméně ani takovýhle scénáře mě stále neodrazujou a tak lehce po půl 3, když se odstartuje kvalda, jdu se chystat i na svojí jízdu. Dolu se nakonec dostávám celkem v klidu, skoky si pěkně tlumim a koukám, že jsem pro finále v TOP 30, takže moje finálová jízda bude až za dlouho. Beru teda foťák a letim zas něco cvakat. I s menšíma časovýma prodlevama se ale čas finále blíží a tak zas do závodního a na značky. Nahoře už jen 30 riderů, ale pohoda stále velká. Ten boj o titul je totiž jasnej. Ten si rozdaj 3 jezdci. V cíli se pak všichni tisknou k velký obrazovce, kde postupně naskakujou výsledky a tu někdo zavyje, nebo zajásá, jak ho zajede kámoš, nebo věčnej rival. Všichni ale čekaj u bedny až do posledního jezdce, kterým je Kuba Říha a ten i potvrzuje svý eliťácký postavení.

Závod teda vyhrává a mistrem v Downtownu se stává Kuba Říha, před Petrem Malým a na třetím místě Petrem Letákem. Zbytek pole je pak odskočenej nejblíž o 3 sekundy díky Dominiku Bakovi – pěkně kámo a za ním hned Márovi Petelíkovi. Pak už se to tam mydlí vo desetinky. Mě se nakonec díky kategorii Masteres podařilo zajet 3flek, ale mladej Jonáš mě po návratu stejně přivítal s řevem, prej sem jel plívu.. :)

Svatohorskej mistrák v Downtownu je teda za náma a i přes určitou rozapačitost na začátku a crashe v průběhu, nakonec vše klaplo. Počasí, trať i ta organizace.

Takže příště kde? No kde jinde než v Rakovníku!

See ya a díky příbramský CREW!

-a-

No a našláplá galérka bude zítra..

Komentář: