720 roadtrip 2020 – Úterý – Trutnov trails

720 roadtrip 2020 TT-11

Nemusim ani roztahovat závěsy v obytňáku abych očima zkontroloval, že je venku mokro. Stačí mít oči zavřený a ten déšť bubnující do střechy poslouchat.. Takže co? Bude to dnes na Trutnov trails dnes klouzat?

Hele předpověď dnes nelhala. Na obloze se honěj mraky a z každýho druhýho padá voda. Lezem sice kolem desátý z obytňáků, ale další hodinku zevlujeme pod markýzou v naději, že tenhe mrak bude snad ten poslední ze kterýho bude pšet. Apka od Medarda si to ale nemyslí a tak nám co chvíli v rohu displeje ukáže další zeleno-modrou barvu co směřuje k nám. Kolem 11hod toho ale už máme dost a je prostě načase vyrazit ať si displej třeba zčervená a zhora ať padaj další kýble vody.

720 roadtrip 2020 TT-1

Vyjíždíme teda vstříc výšlapu kterej nás hned na začátku pěkně školí v mapě, protože to značení tu prostě není zrovna ideální. Stoupací cestu ale nacházíme a po pár prudších výjezdech a kochačkách na zelený louky se dostáváme až na vrchol kde začíná většina trailů. Déšť se naštěstí mírní až občas vykoukne i sluníčko a tak to vypadá, že dostanem nálož vody jen od země.

720 roadtrip 2020 TT-3

To co nás láká asi nejvíc je mrknout se na nově budovanej Floutek trail, kterej už z názvu tak trochu nazančuje o co se bude jednat – prostě flow. Lidi si to žádaj a tak i tady vzaly klucí do ruky páky od bagru a projeli několik kilometrů lesa, aby tu vzniknul širokej, zábavnej trail s neskutečným množstvím vyhlazenejch klopenek, lavic a boulí. Vršek Flutka začíná po Kozím trailu, kterej proti Floutkovi trochu drncá, ale tomu to na kráse nic nebere. Celej Floutek není dokončenej a tak se ve spodní částí s touhle flow musíme rozloučit a otočit kola zas směrem nahoru. Stejný stoupání a stejnej začátek.

720 roadtrip 2020 TT-5

Jako druhej si vybíráme Kozí trail – jednoduchej ale dlouhej trail na kterým i potkáváme místní kluky s lopatou, jak zrovna laděj některý místa a tak dáváme chvíli pokec a zas mažem z kopce dolu. Kozí nás sice zavedl na druhou stranu kopce, ale spojovací vrstevnicová cesta nás protáhne zase zpět na začátek stoupání a tím i k místu kde jsme kempovali. Jinak – kemping zde je naprostá pecka  a doufejme, že se tohle místo patřící elektrárně bude možnost i nadále využívat. Parkování tady na Trutnov trails bylo totiž vždycky slabinou. Víc času na další traily bohužel nemáme, protože nás čeká, sprcha, oběd a přejezd do Cakle, kde je lezecká stěna a ferata. Skáčem teda do dovávek, odbahňujem sebe a oblečení a pak už jídlo, chvili chill-out a hurá za volant protože lezení čeká.

720 roadtrip 2020 TT-1-2

Přejezd v pohodě a lezecký místo nacházíme na první dobrou. Je to u vody na pěkným plácku, kde se můžeš vyložit na velkou poseknou louku i s rodinou, protože je tu nejen pro dospělý, ale i pro děcka spoustu zábavy. Nás ale zajímá umělá stěnka. Ta má odhadem na výšku 10m a je to takový kvádr, který má ze všech stran cesty na lezení a pak i feratový cesty po obvodu. Dáváme jen feraty a ty se jeví jako hodně zábavný i přes to, že je to jen pár metrů. Oblejzáme teda všecko co jde a s rohlíkem na ksichtě to tu nakonec zakončujeme na trávě při čajíku a lehkým odpočinku.

720 roadtrip 2020 TT-10

Čeká nás dnes ještě jeden přejezd a to na Dolní moravu, takže moc dlouho nezevlujem a skáčem zas do aut a valíme poslední půl hodinku na DéeM. Já tu byl tak před 10ti lety naposled, takže trochu kufruju s parkováním, ale Martin opět nachází lepší místo na kemping kousek od lanovek a trailů co tu rostou – to na nás ale čeká až zítra. Večer pak přijíždí ještě na pokec Tomáš a tak to tu pěkně nad láhví kvalitního rumu zakončujem tenhle zážitkama nabitej den.

A zítra?

No.. je na co se těšit.

Kopce a lesy jsou tu totiž velký!

-a-

1 komentář pod “720 roadtrip 2020 – Úterý – Trutnov trails”

  1. Ma

    A zase pecka. Úplně mackam slzu brácha…

Komentář: