ROZHOVORY – Radek Broz

IMG_7957.jpgAááááá, máme ho tu. Odbočíme od všech těch eliťáků a elitních střelců co točej beka a jezděj bednu a dáme si tu jednu mediální mrdku. A tou je Radek Broz, webový čaroděj z Nejdku…


1. Jak se ti letos jezdilo, jak zhodnotíš svou uplynulou sezónu? Závodils?


Sezóna byla super. Jezdil jsem zase o něco víc než v tý minulý, dostal jsem se na super akce, líbilo se mi to moc. Na závody jsem jezdil, ale jestli se u mě dá hovořit o závodění si říct netroufám.

2. Jaké úspěchy se ti podařilo v této sezóně dosáhnout? Splnilo se ti to co jsi si před sezónou předsevzal?

Úspěchy? Ty asi žádný nebyly… Vlastně v Krupce jsem zajel Carlose, což je samozřejmě úspěch. On pro to má spoustu výmluv, ale historie se neptá, kámo! :D

IMG_8963.JPG
 

3. A kreše? Kde jsi šel letos nejvíc na držku?


Letos naštěstí nic velkého. Paradoxně největší zranění byla zlomená kůstka v noze při florbalu na začátku sezóny – docela mě to posunulo start, což po už tak dlouhý zimě nebylo vůbec dobrý.

Na biku jsem asi nejvíc spadnul ve Špindlu – lezl jsem na to, když už jsem měl radšu relaxovat jako ostatní a vymstilo se mi to. Příště poslechnu ostřílené vlky;-) Dopadl jsem na patu tak blbě, že jsem měsíc dost kulhal a cejtit to šlo ještě o mnoho dýl. Naštěstí se s tím dalo jezdit.

 IMG_7957.JPG

4. Co tě letos nejvíc zklamalo?

Teď v poslední době mě dost znechutila kauza lanovky na Klínovec. Skončilo to nakonec dobře, už jsem tam byl zase pojezdit a závody snad příští rok taky budou. Jinak samozřejmě dlouhá zima, všemožný rušení a zakazování akcí, internetový debaty, přehnaně ambiciózní děti i jejich rodiče na fourcrossech, Karlovarský kraj i město Nejdek, kteří letos podpořili radši fotbal a hokej než nejdecký 4X, kam přijde vždy snad celý město a v poslední době asi cena licencí na příští sezónu a mimo bike Paroubek, kterej pořád odmítá jít do pr…

5. Trénuješ? Nebo se jen vozíš? A jestli ano, tak jak vypadá tvuj tréning, jak často a s kým trénuješ ?

V sezóně jen jezdím, jednou týdně chodím na florbal, abych namáhal taky i jiný svaly. (Ačkoliv jsem jinak zarytý odpůrce her) O nějakym cílenym tréninku rozhodně nemůže být řeč – jet s tepákem podle plánu v horku v dešti není pro mě. Teď naštěstí pořád není sníh, takže jezdím backcountry po okolí, ale co jsem zjistil, že do kopců se dá celkem pohodlně dostat vlakem, tak jsem zase trošku zlenivěl. V zimě občas boulder, do posilky jsem se letos ještě nedokopal a asi u toho i zůstane.

IMG_7099.JPG
 

6. A kde? Kde se neradši svezeš?


Z DH lokalit jasně Klínovec (a neříkám to, protože tu jsem doma) a pak mě taky dost baví Krupka.


7. A jak trávíš volný čas, když nejsi na kole…?


Většinou na něčem makám na kompu, teď mám zrovna práce celkem dost. Nějakej čas zabere i web – nepíšu to v pracovní době jak ty, víš?;-)

IMG_6758.JPG

8. Já jsem hrozně produktivní ! Ale tady se ptám já. Takže : co ti říká např motocross? Freestylemotocross?  Nebo skydiving?

Motocross se mi líbí pořád víc – když narazím v TV na FMX nebo supercross, vždycky na to zůstanu civět. Vím, že na to nemám – ty skoky jsou obrovský, ale viděl jsem závody v enduru a to by mě určitě bavilo. Po tom, co jsem si přečetl Manasův report o skákání, tak do toho určitě půjdu – co hromadnej bikerskej seskok na jaře?

9. Och, tak to musíme dát. Ale asi u nás, je tu taková přátelštější atmosféra.. Co bys vlastně chtěl dělat, kdybys nejezdil na kole?

Jak “nejezdil“? To přece nejde! Těžko říct, teď by mě lákal třeba ten MX, ale kdybych nejezdil na biku, asi bych se k tomu nedostal. Každopádně bych nehrál fotbal.

IMG_5072.JPG

10. Čteš něco, filmy, hudba?

Kromě odbornejch věcí nečtu v podstatě vůbec. Všichni tvrdí, jak mají studenti moře času,ale číst jsem stíhal jenom, když jsem chodil půl roku do práce. Ono po peckách typu „Matematika 2“ nemáš na čtení něčeho jiného náladu. Oblíbení autoři asi Clarke a Asimov, čtu je většinou v angličtině. Filmy ž teď taky moc nesleduju, dřív jsem byl v kině pořád a na festivalu ve Varech jich dal třeba 5 za den. Teď zajdu tak 2x ročně, jinak koukám na compu – ale to spíš na seriály (Red Dwarf, Fututrama, Stargate;-), teď jsem si oblíbil War at Home – to je super). Filmy jsou dlouhý, u toho usnu, nebo si to radši nepustím, protože „nemám tolik času“ a pak stejně kouknu na 4 seriály.

 DSC_62794.JPG

11. Od Clarka a Asimova jsem přečetl snad všechno. Mám rád moc, znám. Jak strávíš letošní zimu ? Budeš rvát v posilce? Koupat se v bazíku?
Posilka možná trochu… Uvidíme – ještě jsem nezačal. Měl bych, jinak budu lehčí než Čárys:o) Jinak je v plánu boulder s riderama z Prahy. Zatím to vypadá, že letos i u nás na kopcích se bude dát celkem jezdit. Až nasněží, párkrát zajedu do nový BMX haly v Mariánkách, mám to blízko. (Jestli mě bikrosáci nevyženou;-) )

12. Jaký kolo, nebo kola teď drtíš? ?

Jezdím RB Monster EN. Proběhne na něm pár úprav, ale bude mě vozit i příští sezónu. Pevně doufám, že vydrží, i když ho asi trápím víc, než by si zasloužil.

13. Chudák kolo – viděl jsem tě jet :) A za koho momentálně jezdíš a co sponzoři ?

Teď jsem v podstatě jen kvůli licenci jezdil za Cyklogram Ostrov – uvidím, jestli tam zůstanu – letos jsem z toho nic neměl a podle licence si všichni myslí, že jsem z Ostrova. Radši bych tam nějakej zvučnější název, ale platit svazu 2K za to, abych tam mohl mít já a Carlos „etbikez“, se mi fakt nechce. Jinak samozřejmě v barvách etbikez.com. Sponzoři žádní – kdo mi chce něco dát, může;-)

IMG_6377.JPG

14. Hehehe, já ti dám :) Cíl pro následující sezónu ? Neboj se napsat, že chceš bejt mistr ČR.

Jezdit víc a podívat se na víc míst – určitě neasijskou část ČP, nějaký další závody jako Strunkovice, jestli bude něco u KUbajsze jako loni Krupka, tak tam určitě taky, možná nějaký 3DHčko, snad se konečně mrknout do Geiskopfu a do Rudy. No a jelikož se na západě chystá série 4X závodů, kde by se i v kvaldě dalo víc zajezdit než doteď a nebudu to muset pořádat, tak možná nějaký blízko taky zkusím. Jo a na nějakej 4X chci zajet s Hovadem do Německa, bude sranda jezdit s bratwurstama;-)

Ambice nemám, ale mohlo by to jet rychleji;-) No a samozřejmě pokusit se nezranit. Samozřejmě všichni tvrdíme, že jezdíme pro zábavu, žádný ambice nejsou, ale stačí se mrknout na lidi v depu večer před závodem, jak jsou na to koncentrovaný;-) Takže všichni kecaj, každém chce jet nejrychleji, jak může… a každej chce bejt mistr ČR;-)

spindl1281.JPG

15. Zajímavý pohled na věc… Hele, a máš tu místo pro libovolný vzkaz :

Tady se vždycky děkuje, takže díky mýmu DH parťákovi Carlosovi, kterej mě vozí na DH závody a hlavně na Klínovec, Petrovi, že mi teď spravil tlumič, Plamenovi a Koučovi za zázemí na závodech a všem, kdo se ještě nenechali znechutit a pořádají nějaký akce i všem fajn lidem, se kterejma jezdím.

16. Máš nějakou osobní web page, kde se o tobě mohou holky dozvědět víc ?

Jasně – http://etbikez.com Tam najdou vše potřebné, je to ještě lepší web než tenhle. Jestli to zcenzuruješ, tak to tam dopíšu znova, hesla na 720 mám :D Pak mám ještě stránky s grafikou na http://extrem.deviantart.com , moc to ale neaktualizuju a třeba journal je tam 2 roky starej.

 Ach jo, tak jsem to tu musel nechat, protože Radek vládne i mýmu webu. Dělá mi tu tunu práce, na kterou nemám bunky. Takže děkuju já tobě za rozhovor a vše. Však víš. 

A ať ti to jezdí ! 

23 komentářů pod “ROZHOVORY – Radek Broz”

 1. Petr Heinik

  Neasijska cast CP DH :)

 2. carlos

  No kamo vidim to ,ze asi budu jezdit po zavodech a na klinaku sam ,ale co aspon je prdel .

 3. carlos

  jo asie to je peklo ,Ja tam asi pojedu s Drahosem tak uvidime jestli nas pustej pres hranice bez viza

 4. DD

  radku, ja ti neco dam. Samolepku Punkbike (ktera neeistuje) chces?? :-)

 5. DD

  neexistuje samo

 6. 100klada

  Kdyby poslouchal moje rady, tak by mohle bejt dobrej, nejlepsi ;)

 7. Radek / etbikez.com

  100kl.: Ha, to tak;-)

 8. 100klada

  to bez pochyb ;)

 9. Paja

  No tak bikrosáci z Mariánek Tě určitě ze svý haly nevyženou, jenže dokud nedostavíme druhou rovinku, bude to nevalný poježdění, protože na první rovce na všechny čeká jen starťák, malinkej double, kterej bude pro full spíš takový zbrždění a po něm následuje lavice, která se sice skočit, ale straší tam nízkej strop a malá rychlost. Jinak ale klopenka, která je za lavicí je skvělá, ta se nám fakt povedla. Takže myslim, že až se nám po zkouškovým období povede dostavět i druhou rovku, kde už je strop dostatečně vysoko, ten výlet do Mariánek bude stát za to. Zdar a mějte se

 10. Hovado

  jj, tak to sem zvědavej jestli se mnou vyjedeš někdy za Germánama na závody ;-)

  snad nebudeš jako ostatní(Dešťík a spol.) který furt říkaj jak by tam na 4X jeli a když to nastane tak radši řeknou že jsou zraněný nebo mají málo peněz…

 11. Radek / etbikez.com

  Paja: Letos se dá zatim krásně jezdit venku, takže je to v pohodě. Koukám, že zkouškový komplikuje i stavbu dráhy;-)

  Hovado: No, do toho Stollbergu bych se určitě zajel mrknout, ale teď těžko říct, jak to bude – zatim nemaj ani kalendář.

 12. Balů

  Futuramaaa a RD rulllez :))

 13. manas tomek

  mediální mrdka jak má bejt!

 14. Hovado

  hmmm, mají 21.1.2007 schůzi všech pořadatelů, takže až tam se rozhodne kde a kdy se tam pojede… jinak 2.závod MDC už je taky jasnej-lokalita i termín(ten 4x bude součástí nějakýho bike festivalu-bude i DH a Slopestyle). Už jsme říkali se Sakim že tam pojedem, nic v tom termínu zatím není…

 15. DR.KOZ.MAN

  Hovado:já pojedu určitě taky a nějaký JOMA mastice určitě taky…..já teda ne zavodit abych zase nemusel za tou Hildegardou do krankenhauzu :))

 16. Čárys

  že bych zkusil taky nějaký ten 4X? S tebou bych vyrazil, Radku, mám punkovýho lídra, ten si žermány povodí…

 17. Radek / etbikez.com

  Ha, to začíná vypadat jako dobrej plán;-)

 18. Hovado

  no prosím!!!! s Joma riderama sem tak nějak počítal… ale že by se přidal i mocný Čárys to už sem fakt nečekal. Jen Čárysi ti musím (ač nerad) připomenout tvojeho (samozřejmě)kvalitního Hjúndaje HEHE ;-)
  Přecijenom je to dál než jen pro rohlíky do sámošky ;-) Můj Hjundaj by pak toho tvýho asi přes celý německo neutáhl :-(

 19. Hovado

  to Kozmen: hochu ty tu holku německou přeci jen navštívíš!!znáš se!! ;-) a hlavně ti chutnalo to jejich papání ;-)

  PS: a bůh ví, jestli už tam nebudeš mít nějakýho malýho Robokůpka ;-)

 20. Radek / etbikez.com

  Kozman obohacoval německý genofond?;-)

 21. Čárys

  4: hovado : Můj hjundaj letos nalítal kolem 40ti tisíc (teda za rok) a ani jedna závada, která by mi řekla stop !

  Takže já se nebojím se nebojím se nebojím…. :)

 22. Hovado

  jo Kozmen!!!!ten chlapec hlavně ochuzoval český pojišťovny-si nechal píchnout tři fety aby byl happy. Nakonec si ani nemůže pamatovat jestli si tam něco s gertrůdama užil, páč byl sjetej jak brno… no holt až tam pojedeme teď v 07 tak tam už bude mít malýho Kozmenka(Robokůpka) :-)

 23. Hovado

  4 Čarys:kruci, a já myslel že je samá závada-aspoĹ? se to tedy o něm říká ;-) no to jinak nalítal celkem slušně dost… já se držím na mylých číslech-si ho šetřím na horší časy…. ;-)

Komentář: