SCHLADMING – WC finále

dsc_0933.JPGTakže Schladming. Poslední světovej pohár v rakouským profláklým středisku, kde se rozhodlo kdo bude boss světovýho poháru ve 4X a DH, samo XC. Byl jsem tam. Přežil. A teď vám to povím.

Svěťák v DH, 4X a XC letos končil trochu netypicky. V pátek se měl je 4X finál, v Sobotu DH, a až v neděli XC. Nu což, aspoň to budem mít dřív za sebou, a třeba vydrží slunečno, říkal jsem si.

Do Rakouska jsme teda vyrazili s Petrem Heiníků už ve středu brzy ráno. Vyzvedl mě v Táboře, Obytňák naladěn, a berem jí tam. Na Kaplici jedem snad 2h, ale pak už to odsejpá, a po příjezdu do Schladmingu zjišťujem, že já to mám od baráku jen asi 290 km. To jsem netušil, a to se asi teda vrátím.

dsc01914.JPG

Dneska je pěší prohlídka tratě, tak se registrujeme, dostáváme obvyklé dary, permici a čísla a upozornění od policie, že se tu krade, ať jsme opatrní. Ve 14 h si to jdeme projít, na kabinku, a šup nahoru. Potkáváme Kamila, Janíkovce, a docela dost čechoslováků…

dsc01893.JPG

Trať je zpočátku stejná jako před 2 roky, kdy jsem tu byl naposled. Po startu narychlovák do svahu, pár zatáček, a pak jeden slušnej skok, vázající novou pasáž (pro mě) v lese a s tráněm a navazující na starou.. Pak se toho moc nemění, rychlý je to a už teď je vidět, že to bude samá boule. Až se to trochu vyjede. Pod silnicí je stále stejný macatý ale hodný step up, a pak novej úsek v lese s dost těžkým nájezdem, kde je kořenů dosti. Váže ještě další novej úsek, a už jsi u louk..ty josu trochu přemlíkovaný, než pamatuju já, a víc zavřený. A spodek, taky trošku jinak, klopky podobné, a do cíle se jede zatáčkou na gap přes klopenku 4xsky, a do stejnýho dopadu. Vypadá macatě. Uf.

No tak to k trati. Zdá se mi to, ale není to až tak těžký, určitě tam není úsek, kterej bych vyloženě nevěděl jak slanit. Ten vrchní skok, hm, no uvidím, a spodní musí jít.

 Adam nahoře…

dsc_1133.JPG

Večer jdeme kouknout na tréningy 4xsu, trať je celkem krátká, klucí to tipujou tak na 30sek, a jsou na ní menší skoky. Naše dvě holky, Katarina a Tereza to naskakujou celý, samo Jana Horáková no problem a BMX, a kdo fakt letí, je Romana Labounková. Ty jo, drží fest. Kamil je ve štýlu, a ladí stopy, kterejch je tu dost. Třeba jedna zatáčka se dá projet 3 klopkama – zajímavé. Tady bude mrtvejch…

dsc01902.JPG

Večer jdem spát brzy, chcem to zítra nějak nalítat.

Tak a je čtvrtek, a my to jedem nahoru. Je nádherný počasí, svítí slunce, je teploučko, no paráda. První jízdu jedem tak nějak aby jsme si to prohlídli, a druhou to Petr v podstatě celý naskakuje. Mě chybí vršek, a cílovej Gap. Na vršek si myslím, že nemám rychlost, a cílovej gap váhám…

„Péťo, prosímtě, já se potřebuju za tebou vyvézt kvůli rychlosti na ty skoky, můžeš ?“

„Jasně, za klopkou přibrzdím a pak to podržíme. Je to easy…“

To je přepis našeho již klasického rozhovoru, jež  obvykle předchází procesu nalítávání hnusnejch skoků mou osobou. Což činíme. Je to v pohodě, a když nakonec krásným koněm nakládám i vršek, mám splněno.

Teď se ještě naučit jezdit ten zbytek, což je asi 2km tratě. S tím ale moc neudělám, je to o skills. Skoky dám, jsem uklidněn. Dáváme ještě jednu, která už i celkem jde. Celkem spokojení to balíme.

Jedu si do Shimana nechat spravit cvaklou hadičku. Prej hoďku, v pohodě, tak skáču na kolo (Petrovo) šlápnu do toho, a MRD, praská mi řeťez, a jdu krásně na držku. Kolenem do představce, klikou do kyčle, a držkou na zem. No super, jsem celkem naloženej. To se mi snad zdá. Smotat se na parkovišti.

Večer je kvalifikace 4xsu. Kamil v tréningu nalítává co se dá, a v kvaldě jí solí velkou, a zajíští o jednu desetinu 2.místo. To je super, bejbe, šikovnej. Taky má radost…

dsc_0929.JPG

Později v noci koukáme na světla nad horama, a Petr že je to asi diskotéka.

Není.

Za 30 minut, děsivej vichr, blesky, průtrž. My to ještě stihli zabalit, ale jinak stany lítaly pěkně…

Pátek, trochu mokro, uvdidíme co trať. Jdem se klouzat kolem 10h, a vidím, že nájezd na cílovej gap ještě víc zavřeli. Hm, takže je tam teď fest zatáčka. V kombu s trochu mokrou trávou…přichází obvyklý rozhovor…a je to tam. No, tak to by bylo, teď víc plynu, míň přední brzdy a plynulejc zbytek.

dsc_1098.JPG

Jo tak si jí držím, poslední jízda, dlouhej skok nahoře, druhej, a mrskám to k lesu, vidím hovno, a ten kořen prostě nevidím dost včas, místo abych se před ním odrazil, bere mi předek, a už jí hroznou motám. Dokutálel jsem se až do klopky, a nemůžu moc vstát.

Pískač vytahuje žlutej praporek. Mává.
Tak se tam ještě chvíli válím.
Kouká na mě.
Váhá. Pomalu srolovává žlutej praporek.
Vytahuje červenej.
Mává.
Tak konečně chytám dech, a hrabu se na kolo. Komedie.

To mi asi dneska stačilo, znova sem se mrdnul do toho kolene, kruci. Dole to balíme, a jedem si umejt kola, a udělat žranici. Odpoledne je ve znamení kecaček, přípravy biků, a filmů a relaxu…

tohle byla fakt dobrota – zapečený bahetky s horkým džemíkem…

dsc01911.JPG

Večer je finále 4X. Jedem dělat Kamilovi support, ostatně stejně jako ve včerejší kvaldě. Druhý kolo náhradní, gumy, duše, cajky, vodu atd, a jdem s ním na start. Je hezky, ale hodně se stahujou mračna.

Tak konečně to vypukává. Popisovat to zevrubně nemá smysl. Snad jen útržky.
Tereza Votavová – 12 flek. Velmi dobře ona. Jana Horáková, Romana Labounková, obě postup do fajnlu. Romana jede dneska neskutečně. Finále – vyhrává. Jana třetí. Tak to je paráda !

Švéďák byl moc, osttně jako každej závod...

 dsc_1196.JPG

A chlapi. Veliký souboje. Slávu si zase vypapávaj, jdou do něj fest. Gracia je prase, normálně ty lidi vystřeluje z dráhy, a tam kde on dokáže zatočit, to nepochopím. Kamil je s výhodou nejlepší stopy většinou po startu ve vedení, vypadá to dobře. Hodně se bojuje, předjíždí. Spouští se hodně velkej slejvák. Kamilovi měníme kola. Začíná bejt fest mokro – dráha ale drží.
Jednu jízdu (o postup do fajnlu) Kamil po startu bohužel vyškubne nášlap, díky bahnu na pedálu, a je to v prdeli. Málem na rovince jde. Ještě bojuje fest a daří se, ale postoupí jen do malýho fajnlu. Sláva je out, po startu protáčí zadek jak na MX. Ten kluk musí mít obrovskou sílu… :). A do finále postupuje dneska super startující a vostře jezdící Jakub Hnídák.

Finále nakonec dopadá takhle : Jakub Hnídák sestřelen Wichmanem, a z vítězství se radoval Saladini. Atherton druhej… A Kamil v malým finálku na druhým fleku. Takže šestej.

No paráda. Po trati už to fakt teklo, pršelo fest, a závod to nebyl vůbec lehkej, takže respect všem co takhle dobře dojeli. Byla to střelba.

fotky ještě z kvaldy…drift voe ?

dsc_0933.JPG

Suzuki – RB team je nakonec vyhlášenej nejúspěšnějším teamem ! To de…

No a to je z 4xsu vše. My jdem zalehnout, a chybíme na párty, která byla dle slov Datla veliká. Ještě že sebou Flatíno neměl foťák. Vyhazovači a bitka, nahý Márošák, beers… No comment.

A je DH race den. Já se ráno budím celkem slušně romrdanej z toho pádu, asi jsem včera 4X nastydl, bolí mě celej člověk a v kombinaci s deštěm co je venku – to vzdávám. Bych se zabil.

Ano, venku prší. Naštěstí to trochu přestává, a tak se v 10h může rozjet kvalda. V ní to nejlíp střihá mladej Sam Blenkinsop, což naznačuje, ale nevypovídá – počkáme si na závody. Adam si jede pohodu, tak aby se kvalifikoval, a dle svých slov se těší na závod… Kvalifikuje se v pohodě. Jedinej od nás, kdo se tam ještě vešel, byl Vlastík Hynčica. Kamil si letos střihnul aspoň tenhle svěťák i na sjezďáku, ač se letos soustředil především na 4x, ale na kvalifikaci to nestačilo, stejně jako už nikdo od nás.  Stejně nechápu, jak to fyzicky vydržíš, bro, 4X večer a DH ráno…tréningy Dh ráno, 4x odpoledne, atd…bych umřel. Šimon Charvát dojel bohužel zválenej, a i dost dalších mělo problémy.. Matěj Charvát má zlomenou navikulárku, takže ten je bohužel out, a byl tu jen fandit…

No toliko semifinále.

dsc_1032.JPG

A je tu odpolední fajnl.

Ženský jedou čas lehce přes 5 minut. Držej jí jak chlapi. Vyjížděj se slušný kořeny, a dole ty louky už maj kolej jak na MX národů. Tracy, Sabrina, a nahoře je poslední Athertonka. Startuje. Letí, mezičas bezkonkurenčně best. Před cílem už je jasyný, že vybraje. A je v cíli. To ne, 14 sekund náskok na druhou. Pak už jsou seřazený v sekundě. To trošku přehnala, tohle to. Je to fakt bůh. Nemám slov.

A chlapi. Hele, shodli jsme se, že tak do 50tky to ještě nějak pochopíš. Ale co předváděj potom, to nejde. Bavili jsme se pak s Petrem, jak tohle trénovat. Přišli jsme na to, že :

Jak chceš trénovat přeskok kluzkejch kořenů s kopytama nad řídítkamaa následný bezproblémový odjezd ? Jak chceš trénovat drift s řídítkama v dorazu rámu a předkem v koleji 20cm hluboký v 30kmh a ani nevyklapnout ? Jak chceš natrénovat rozhoz v lese, s nohama za kolem v 4Oti stp svahu, na bahně, jak to chceš natrénovat, abys to vodjel ?

To prostě natrénovat nejde. Klucí to maj neskutečně v paži, a jedou velkou přes závit.

Hill, 3x rozmetadlo s nohama ven, se zázrakem ustává vše, dojíždí 2hej. Gee Atherton s rozhozama 3tí. Peaty a jeho naprosto profesorská jízda a kořenouvej lesní úsek 20m dlouhej jak  na Xc vyjížďce – 4 tej. A vyhrává – mladej Sam Blenkinsop, s Mx stylem, a bez rukavic. Držel jí příšernou.

Asi k tomu nemám co dodat. Na záznamy se podívejte na freecasteru, stojí to fakt za to.

dsc_1154.JPG

Tak a světovej pohár skončil. Kdo jak dojel, a jak to celý dopadlo, se asi podívejte jinam. Já to nějak nedohledal. Však my taky přinášíme reporty jinak. Však už to znáte.

Co říct na závěr. S Petrem jsme objeli 3 závody světovýho poháru, a rozšířilo mi to obzory, potkal jsem hodně novejch lidí, a polítal si na těžkejch tratích. Možná sem se neposunul o skok dál, ale získal jsem na některejch věcech jistotu a určitě mnoho zážitků, viděl jsem kus DH světa, a okusil ho na vlastní gumy.

A hlavně jsme si to s Petrem velice užili. Takže možná zase příští rok.

dsc_1194.JPG

Jdu vám vydat tenhle článek, s fotkama od Flatína, kterej nám je ochotně nastřílel, a donesl až do karavanu, za což moc děkuju. Některé jsou ode mě, ten rozdíl poznáte. Děkuji. Velká fotogalerie bude v úterý.
Doufám že jste drobné nepřesnosti a chybky přehlídli s nadhledem, a taky opravdu upřímně doufám, že na MTBS vyjde tentokrát normální, čtivej a pěknej report – bez urážek a zbytečnejch slintů. Je to přeci tak zbytečné…

Největší poděkování Petrovi. Bylo to letos boží. Děkuji. Užij si dovolenou…

PS: U registrace : Pohlaví : FEMALE / MALE.  Co zatrhneš ? Pohlaví MALÉ… :)

Mějte se všichni dobře.

DSC_0912.JPG DSC_0929.JPG DSC_0933.JPG
DSC_0950.JPG DSC_0952.JPG DSC_0961.JPG
DSC_0964.JPG DSC_0966.JPG DSC_0967.JPG
DSC_0970.JPG DSC_0975.JPG DSC_0988.JPG
DSC_0989.JPG DSC_0994.JPG DSC_0996.JPG
DSC_1027.JPG DSC_1028.JPG DSC_1032.JPG
DSC_1036.JPG DSC_1038.JPG DSC_1040.JPG
DSC_1044.JPG DSC_1050.JPG DSC_1051.JPG
DSC_1052.JPG DSC_1067.JPG DSC_1087.JPG
DSC_1090.JPG DSC_1097.JPG DSC_1098.JPG
DSC_1111.JPG DSC_1113.JPG DSC_1114.JPG
DSC_1121.JPG DSC_1132.JPG DSC_1133.JPG
DSC_1144.JPG DSC_1149.JPG DSC_1151.JPG
DSC_1154.JPG DSC_1173.JPG DSC_1175.JPG
DSC_1187.JPG DSC_1188.JPG DSC_1189.JPG
DSC_1191.JPG DSC_1194.JPG DSC_1196.JPG
DSC_1197.JPG DSC01893.JPG DSC01894.JPG
DSC01895.JPG DSC01896.JPG DSC01902.JPG
DSC01904.JPG DSC01905.JPG DSC01906.JPG
DSC01908.JPG DSC01909.JPG DSC01911.JPG
DSC01914.JPG DSC01918.JPG  

57 komentářů pod “SCHLADMING – WC finále”

 1. Los tomanos

  First :pila: :pila: :pila:

 2. JKL

  Pěkny fotky… doporučuji se podívat, jaké hovna vyplodil Bureš na mtbs…. nechápu nic

 3. Tomík

  parádní podívaná, počasí tak akorát, maximální podpora czech riders, Hill dvakrát štrejchne a stejně na bednu, Adam paráda nejlepší unás, Cedric nejvíc zachrochtal nám pod helmou.
  (sobota ráno v 3:30 start – 460km furt plnej bez zastávky – a sme tam – a von Čárys nejede !!)
  za rok zas musíme

 4. Horac

  to Tomík: my start v sobotu 2:40 ze zastávkamy a taky nám Čárys nejel:-( :-D:-D ale jako jinak jako výdy parádní podíváná, jen mě zklamala trošku ta hodinová pauza v semi, kvůli tomu že organizátoři nezajistá helikoptéru dřív(to jsme nikdo nechápali)
  to Čárys: škoda že jsi nejel:-) ale jinak good report

 5. afroush

  přání toho že na mtbs vydají normální článek se ti nevyplnilo. Ještě že máme tebe …

 6. Tomík

  ten článek na MTBS, je vážně moc! neznáte někdo nějakýho hackera? aby jim tu stránku trošku předělal

 7. PauliE

  mtbs je komedie..

 8. PauliE

  jinak report super. :-)

 9. Jerry

  peknej report a pohlavi MALE je best:D:D:D:D

 10. SNIP

  Byl jsem tam super fotky, report taky, takze zase jsi nezklamal ;-) skoda absence. Jinak fuck off bitch z MTBS

 11. Los tomanos

  Carys: Jeste ze si nejel, mohl sis ztrapnit to sve MALE pohlavi :D :D :D
  MTBS je moc

 12. flatíno

  SNIP: ty voe, kdes kua byl kdyz byla party, vyhazovaci vyuzivali vsech prilezitosti k bitkam, to by se ti libilo..=))

 13. fOFÍK

  hele čárys… dej nějaký aktuaální info o autě se kerym jede mave diamond rally:D

 14. tomaass

  ty jsi prezil! to je paradni, jinak jsem se docetl ze s péťou burešem jste kamarádi a jste mediálně známí a jenom se veřejně škádlíte, to je hezké

 15. eMTý

  tomaass: to ti sedryk ukrad kolo, nebos byl na svěťáku?

 16. tomaass

  MT: ne koupil si stejný, kokot, řikal jsem mu, at vezme radsi DP, RB nebo EXE

 17. Jr.

  ten viking je hustej…

 18. eMTý

  tomaass: to víš, chce být jako ty…

 19. u6e

  Datel silnej?? nesmysl :D

 20. michal

  Hoší byl sem tam a fakt čuměl, ale jen na top 80-ku, i Vágner, kterej jede mi připadal jak hobík oproti zbytku – tak mi není jasný, co tam dělal ten zbytek czech teamu – chápu je dobrý někde
  získávat zkušenosti, ale je taky dorý bejt na zemi…..

 21. Schwed

  heheee… ten sved je mocnej…

 22. Kubik

  kdo je petam bures ? :D

 23. Čárys

  A kruci. MTBS opět zasahuje.

  Tam reagovat nebudu, ale tady ano.

  4: Tomík, Horac : taky mě to mrzelo, ale nebylo to k tomu.
  4: michal : No to je trošku protimluv.

  4: All : U nás se nikdo nezlepší, na gravity meetingu se mluví o problematice výchovy nových talentů, aby se pak účast mladejch riders na SP šmahem zavrhla jako trapná komedie, maximálně zdržující "foto profíky" od zázemí vytopeného press centra, či co…neboť o ně jde asi především.

  Moc tomu celému nerozumím.
  O mě tu nejde, já se s kritikou vyrovnám lehce, ale vadí mi striktní zavrhnutí a ztrapnění maldejch kluků, který dělají co nejlepší mohou, s tím, čím byli obdařeni. Talentem, i geograficky, nebo finančně.

  Motivace parádní.
  Trošku víc rozmyslu, než něco napíšu, bych přál hodně lidem.

  No toliko asi k tomu já.

 24. gRada

  příspěvky píšu málokdy, takže:
  1. díky za super report tady!
  2.díky za upozornění na článek jinde :( !
  3. Styď se ty nemravo (PB) takhle mluvit o nás volnojezdičích bez ambicí :o)

 25. Kuba

  Souhlas s michalem, neni to napsaný špatně. Asi to myslel tak, že zkušenosti můžeš získat i ježděním na WC DH tratích mimo závody, a na závody se podívat. Nevidim rozdíl v tom si zajezdit pár tejdnů předem a na závodech se zybtečně nemotat, tak to bylo asi taky myšlený na MTBS.
  Jinak to že přeješ lidem “Trošku víc rozmyslu, než něco napíšu, bych přál hodně lidem.”, tak to tobě přeju taky, občas se tu i na DK dost nestydíš, hlavně co se týče toho jakej kde jezdíte MX a podobně a když přijde race day, stojíš za mlíkem a kolo je v autě… toť k tomu zas já

 26. Čárys

  4: Kuba : ano, sem tam někde jezdíme MX, a když přišel tento race den, nebylo to k tomu abych závodil..ve Schladmingu. Co jsem si na tom měl rozmejšlet? Tak to prostě bylo.

  Nevím za co bych se měl stydět.

 27. Czert

  no nevim, MX tu asi nejezdí nikdo, protože to je sport na motorce a ne na kole že :-) ale k věci . Myslím, že PB to nenapsal zrovna šťastně, ale je v tom kus pravdy, dle mojeho názoru na světovej pohár má v našich končinách tak 2-3 lidi a zbytek ač se jim to nelíbí na to prostě nemaj a dle mě se tam zbytečně motaj opravdovejm profíkům ( nejenom jezdcům ). Ale pokud to pravidla dovolují tak tam asi prostě lidi jezdit budou. Myslim, že ta polemika se tu rozvýřila jen proto, že PB si vzal do huby zrovna Čáryse a to spoustu lidí, který tvoje reporty a tebe samotnýho neskutečně baštěj a proto ta vlna protestů proti Peťanovi. Já si osobně myslim, že odvádí dobrou práci, ale osobní spory by tam neměli asi co dělat.

 28. Čárys

  4: Czert : Hm, pokud si myslíš, že jsem tu reagoval, a že lidi reagovali na MTBS tak, jak v 9/10 komentářích reagovali, kvůli tomu, že mě baštěj, tak jsi to moc nepochopil, v čem je problém. A co lidem na tom článku vadí.

  Ostatně, už by si lidi mohli konečně uvědomit, že kvalifikace je na svěťáku od toho, aby vyčlenila zrno od plev. Plívy vypadnou. Dobrý jdou do fajnlu. To je asi rozumnej systém, ne ? Pokud se na to nechceš koukat, jdi na trať až na finále.

  Ve Schladmingu se podepisovala petice proti zrušení 4xsu na příští rok na WC. Moc lidí to nejezdí, a stojí to dost prachů. To to krásně dopadá. Vidět na WC 30 DH profíků a odjet to za 30 minut, by k rozšířenosti toho sportu asi neprospělo…

  Nakonec se každej bude realizovat doma za barákem na svejch dvou skokách, vkládat si fotos na DKey a honit si ego jak dal ruku a kdo to víc naklopil. To se mě ale moc nelíbí.

  Jestli si myslíš, že odvedl tímto článkem dobrou práci, tak to máme asi o dobré práci zcela jiné představy.

 29. Czert

  Ale já to právě pochopil, taky jsem to napsal, že osobní spory na ten web nepatřej a nedivim se, že to spoustě lidí vadí, ale možná bylo na čase aby to někdo už řekl tzv. na plnou hubu a za to má můj obdiv. Co se týče 4x a petice s ním spojené, byla by škoda zrušení 4xsu, určitě je to krok zpět. Nakonec bych reagoval na tuhle větu : ” Nakonec se každej bude realizovat doma za barákem na svejch dvou skokách, vkládat si fotos na DKey a honit si ego jak dal ruku a kdo to víc naklopil. To se mě ale moc nelíbí.” Zrovna o tom egu a vkládání fotek jak někdo smykuje na trati v obyčejnym smyku a řiká tomu drift potažmo MX, to se zase třeba nelíbí mě a asi nebudu sám.

 30. p.e.t.r.

  kolikrát už jsem si říkal, že nebudu nic psát do diskuzí…..ale musím. To co předvedl PB, pro to se hledá omluva celkem těžce, ale krom toho vlastního článku jsou zarážející i jeho komentáře pod ním. Kdyby totiž pouze konstatoval, že výkony české špičky na tu světovou nestačí, tak by asi nic nového pod sluncem neobjevil a v podstatě by se na to zase tak moc říci nedalo, ale že nám neváhal připomenout, že je členem komise, dělá to zadarmo a že je lepší než Půlpán spoustu dalších rádo by profi keců o tom jak vše dělají na MTBS skvěle, tak to je opravdu bomba. Že nám tedy nenapsal co konkrétního on přinesl tomuto sportu jak u nás, tak případně v návaznosti na Světový pohár. Opravdu žasnu. Byl bych rád, pokud se bude konat zase posezení v Poděbradech, aby nemělo podtitul “setkání přátel DH”, protože se za přítele DH považuji, nicméně se tam rozhodně letos nevypravím.
  Mimochodem účast na SP není automatická, jak bylo řečeno tak existují pravidla, buď máte vyjeté body, nebo vás nominuje repre trenér a pak se musíte probojovat do finále. Aby jste se dostali přes toto síto, musíte jezdit národní poháry (ČP), pokud rozdíl mezi ČP a SP je tak obrovský, tak kde je asi chyba?! Pokud budou pravidla umožňovat mou účast na ČP, tak ho také budu jezdit i kdybych měl nějak otravovat pány fotografy a kdyby to pravidla umožňovala, tak bych si klidně zajel i ten svěťák, jen tak pro radost, protože ten zážitek se nedá ničím vynahradit a bylo by mi úplně u zadku co by veselého o mně někdo psal.
  Takže vy co máte chuť jezdit, nenechte si jí zkazit takovými výprdky!!! P. Uiblein

 31. Kubaa

  Tohle všechno kolem bikingu se dá krátce vystihnout i takhle ne: VELKÝ KECY malej Pták! :D.
  A o ježdění to sedí snad ještě více, esa z DK a podobnejch nesmyslů kam se dávaj fotky a články a popisuje se tam v 10sítkách metrů velikost a krutost skoků nebo pekelný DH štýlo alá MX pak naživo většinou bejvají hrozný lůzři s plnou hubou keců na netu (každej asi tak ví o kom by mohla být řeč) a naopak zas často tichá voda břehy mele a potkáš tak lidi co jezděj naprosto krásně a bez zbytečný masáže kolem toho. Takže asi tak, on už si to každej zařadí tak jak to patří a udělá si o všem obrázek.
  s tim WC to nechce přehánět, kdyby tam z každý země mělo dejme tomu přístup prvních 5 z hobby a 10 z elity, lidu by tam bylo i tak 3 prdele a bez zbytečnejch amatérů co maj peníze a jen to zkoušejí sjet….

 32. Čárys

  4: P.e.t.r. :

  Beru si k srdci tvou radu.
  Pojedu si dál to svoje. 

  Pokud někomu náš lifestyle mag nesedí, nebo mu nesedím já, a moje činy, budu jen rád, když sem nebude chodit. My jsme zábavná stránka, s komunitou friends, a tak bych byl rád, kdyby to bylo i braný. Děkuji.

  Pro zbytek, a pevně věřím, že je to většina, pojedem dál. See ya někde na závodech, ať už na mlíkem, nebo ve startovní budce. Pa.

 33. Maverick

  tohlew to me moc bavi…. uz jen to ze by nemeli na svetaku co delat kdyz zajizdi saptne… kde jide se to má natrenovat kdyz ma clovek za celou sezonu 2weekendy volny jinak je celou sezonu v race modu? tohle proste muzou psat jen retli lidi…

 34. flatíno

  Kuba: nevim proc tem amaterum, co maji penize, zavidis? Proste kazdej ma nejaky sny a kdyz je moznost a WC se jede takhle blizko, tak nevim proc si neuzit tu atmosferu kolem a nejet to. Treba ti to muze vyjit a projdes kvaldou a otevrou se ti dvere k mnohem vetsim moznostem nez jsou u nas, nikdy nevis dokud nezkusis. A to ze cesi jezdi plisen oproti DH hvezdam je ocividny. Zkusenosti za barakem nenasbiras. Jedna WC trat ti da rozhodne vic nez ty u nas. Navic jet do Schladmingu o penezich moc neni.

 35. Tomík

  pokud víte něco víc o 4X, tak to sem napište prosím… to jako že by se nejel v rámci svěťáku ? To by mě jako dost dostalo. Bureš domluví aby sjezd jezdilo jen top50 s jedním CZ jezdcem, forkros zruší a nebude důvod jezdit do Mariboru nebo Schladmingu na čumendu.

 36. ddd - andy

  Clanek super, fotky od Flatina a golfisty taky a atmosfera svetaku musi bejt super.
  A verte nebo ne, nekdy bych si to taky chtel zazit, ac by me pak vlaceli po ruznejch webech jako toalniho amatera! No a co, ja to delam protoze me to bavi..

 37. Petr Heinik

  To ddd – andy, neni problem. Amater CZ UCI team pro pristi rok je jasnej, at je sranda a PB ma o cem psat.

 38. Radek - etbikez.com

  PH: Můžu, můžu, můžu???:o) Protože tohle by teprv bylo nejvíc! :D

 39. eMTý

  PH: tak v tom případě jedu taky. na HT DP s RST a bez SPD. v džínách…

 40. Petr Heinik

  Dobra tedy. Timto vyhlasuji vyberove rizeni na cleny Amater CZ UCI teamu. Prihlasky na muj email. At zvitezi ti nejlepsi :)

 41. Čárys

  Jdu to vyťukat…
  To bude dream team.

 42. Radek - etbikez.com

  Ano, MT má správný přístup – to se mi zamlouvá. A vezmeme amatérského fotografa 100kládu, co se tam bude amatérsky profesionálům motat před objektivem a udělá mnohem lepší amatérské fotky, které pak zveřejníme na amatérských webech.

  Ještě bych zkusil rozvést moji myšlenku o tom, že v názvu teamu lze mít prakticky cokoliv – třeba na ČP jsem měl v hledáčku něco jako “Theosport-Ivan_mejtsky_to_komentuje_fakt_zle-etbikez.com” a tady by mohlo bý třeba: “Suzuki-RB-CZ-amater-team-ahoj, Petane, vyfot nas a pak o nas napis na svuj blog.”

 43. Maverick

  jdu se zkusit přihlásit:D a co luďan?

 44. Tomík

  PH: chci též mezi amatéry do teamu. Letos ten Schladming trošku zjednodušili (aspoň mě to tak přišlo), takže za takovejch 7 minut bych to sjel. A před Burešem si ustelu, abych měl foto-dokumentaci jak se strašně peru s tratí.

 45. Manas TL

  Muzu, muzu, muzu, taky? Slibuju ze priberu aspon 10 kilo a vezmu si prasklej sjezdak a humusacky hadry! :-)

 46. p.e.t.r.

  no vy jste mi kámoši a co takhle můj vybroušený sedací DH styl. Myslím, že by mně F.A.S.T. na sezónu pustil na hostování. Jezdím dostatečně pomalu, aby mě stačil vyfotit i ten nejprofesionálnější fotograf, otázkou jen zůstává zda se mu moje tlusté tělo vejde do objektivu za 100litrů…..

 47. Čárys

  Bože, Maňas TL už poslal přihlášku ! Vystavím v bleskovkách inmídietly…

 48. Zdeněk Pól

  Martine, nevím, jestli jsi tu petici ohledně 4X četl – ke mně se bohužel nedostala – ale pokud je mi známo, šlo spíš o to, aby UCI věnovala fourcrossu více pozornosti. Slova o odstranění 4X z programu SP bych viděl jako dost přehnaná, už jen vzhledem k dříve vydanému kalendáři…

 49. Zdeněk Pól

  p.e.t.r.e, s Gravity Meetingem v Poděbradech předběžně počítám, jaký bude mít podtitul (pokud vůbec nějaký), ti může být jedno a upřímně, jestli chci strávit den debatami o DH, pro který pak nikdo ze zúčastněných prakticky nic neudělá, tím si vůbec nejsem jistý… Je dost věcí kolem 4X, které můžeme konstruktivně(!) řešit třeba celý víkend.

 50. Zdeněk Pól

  Jo a pokud jde, Martine, o to, že 4X při SP jezdí málo lidí, dá se na to dívat ještě z jiného úhlu… Je přeci úplně jedno, jestli jede kvalifikaci 65 nebo 650 závodníků, když do závodu jich postupuje (většinou) 64. Osobně bych neměl nic proti tomu, uzavřít SP jen pro 64 nejlepších (například dle UCI rankingu) + několik náhradníků. Kromě startovného vybraného pořadatelem od zástupu sjezdařů nejisté výkonnosti, nevidím jediný důvod, proč podobné pravidlo neuplatnit i pro DH… Dokud ale platí stávající pravidla, není co řešit. Jen nezapomínejte, že přihlášky lze podat jen prostřednictvím ČSC a není povinností svazu přihlásit každého! Nerad bych vám bral iluze, ale v zákulisí SP existuje názor, že by se podmínky pro registraci týmů měly podstatně přitvrdit…

 51. Jr.

  nevíte kolik dyntárobrontosaurů jezdí na SP?já jen abych tam byl jedinečnej…moc bych si to chtěl zkusit…hrozně rád bych vybržďoval jezdce co pojedou z mnou…
  P.H. – dostane každý přihlášený své vlastní auto? může mít suzuki rb větší depo než INTENSE chain reaction? bezprostředně po zodpovězení mých otázek se neprodleně přihlásím…v plné polní

 52. Ludan

  Maverick: No neblazni, ja sem cistokrevnej skoroprofesionalni zavodnik, tohle neni nic pro me…ikdyz..

 53. Čárys

  4: Zdeněk Pól : ne, nečetl jsem to, s touhle informací, a v tomhle znění, za mnou přišla Tereza votavová. Mám to od ní. Díky za upřesnění…

  S těma počtama – austrálii měli tuším celkem problémy, s pavoukem 64 :) Ono je to asi jak kdy.

  Co se týče DH, tak v Kaprunu v jednom roce, když to jel hubajsz – tuším 2003, bylo na startovce 350 lidí, a do finále postupovalo 50. To teprve bylo asi maso. Myslím že počty kole 200 startujících sjezdařů nejsou až tak alarmující…

  Ale to vlastně není důležitý. Jen tak debatíme, ne ?

  PS: gravity meeting : Co se týče naší lokace a nový trati – vše se jak je ostatně zvykem, trochu zkomplikovalo – leč stále je tu ta možnost otevřená. Lanovka skoro stojí. Uvidíme tak do měsíce. (To jen pokud by tvůj druhý komment trochu narážel i na mě :) )

 54. Radek - etbikez.com

  “a upřímně, jestli chci strávit den debatami o DH, pro který pak nikdo ze zúčastněných prakticky nic neudělá, tím si vůbec nejsem jistý…” Vidím to naprosto stejně, ačkoliv ty jsi asi mířil na jiný lidi, než který mám na mysli já:o)

 55. Kozel

  Top 64, kde by jste to ve 4X vzali, vzdyt se tech jezdcu leckdy ani 32 nesejde.

  Letosni ucast startujicich na SP 4X – 161, 59, 46, 30, 32, 23, 84.

 56. Zdeněk Pól

  Radku / Martine, nemířil jsem vůbec na nikoho konkrétního. Asi jsem jen čekal výraznější posun, i když se nedá říct, že by se neudálo vůbec nic. Kozle, ty počty jsou skutečně bídné, o tom není sporu. Má to svoje příčiny, ale nijak to nesouvisí s tím, že by SP měl být seriálem pro ty nejlepší a ne něčím mezi F1 a Kolem pro život…

 57. visby

  a ja som myslel, ze na slovensku sme na tom zle:-)

Komentář: