Monínec – jak se pokračuje

FormatFactoryphoto 2

Do otvíračky sice zbývají pořád tři týdny, zdánlivě, ale opravdu jen zdánlivě moře času pro nedychtivce. Šibenice ale pro stavitele..

Tak minulý týden se bagr opřel o místa kolem velkýho gapu pod boudou a klucí s lopatama začali ladit stávající trať, abysme zjistili, že naše tenisky pro ušlapávání zatáček někomu nebyli dost dobrý a do měký hlíny zabořil svoje gumy.

PROSÍM TEDY AŽ DO OTVÍRAČKY NEJEZDIT NA OPRAVOVANÝCH ČÁSTECH.

Jasně, chápu, ta touha je občas fakt velká (viz moje zimní výlety na Monín, kdy mě nad hlavou jezdili lyžníci), pokud ale nemá být trať rozsekaná hned po otvíračce, nechte hlínu sednout.

Tak a dost pojebu a jde se na trať.

 

Bagr dorazil i tuhle sobotu i přes to, že všechny meteosaty hlásili fakt mokrý porno z nebe a protože na Monínu bylo jen vlhko a sníh už prakticky slezl, byla volba kde začít jasná. Začnem prostě nahoře na louce, protože je třeba zas a znovu postavit nějakou tu klopku na louce. Jak zdánlivě jednoduché, tak se může pokazit dost věcí, proto byla snaha dodržet loňský model (který byl povětšinou chválen) a pokusit se z tý travnatý placky zas vymáčkout co nejvíc, s těma možnostma co máme.

A protže máme klopky všichni rádi (člověk má aspoň první půlku zatáčky pocit, že to jako umí) rozhodnutí bylo nedělat jen drážky do země, kam by se sotva guma po ráfek vešla, ale narvat tam tobogány, že by se tu mohli jet letní soustředění bobistů.

Počasí nám teda dovolilo udělat konečně nahrubo vrchní louku, ale je třeba ještě dost šejpingu, aby se to doladilo do jezditelnýho stavu. Mezitím si dole VLČáK s Cruzem, Pospim a Žábou dávaj lopatovej a kolečkovej den na opravě stávající trati, kdy jim ještě na chvíli přijíždí pomoct Rossík a postupě budujou i novej odpal nahoru na louku po výjezdu z lesa před silnicí.

Klasickej boot camp od rána od 8mi do 5ti odpoledne a máme toho všichni dost. Holt asi žádný mladý vyhulákanci, ale starý dědci.

Ale co – už jen dva pracovní víkendy a otvíračka je tu.

A za tu dřinu to prostě bude stát!

-a-

 

5 komentářů pod “Monínec – jak se pokračuje”

 1. lutte

  Ty kráso, to je motokros, ty boule! Bagrista se nezapře :) Díky kluci, těšíme se!!!

 2. Andy

  Jo to víš, je to starej motokrosař, tak ho občas musíme krotit! :)
  Ale musí proběhnout ještě zdatný šejping, kterej žádná ruka od bagru neudělá.. ;)

 3. Sláva

  Hlásim se předem na sobotu (předpokládám, že bude další kolo makáníčka) :-)
  Jinak ten vršek vypadá zábavně, už se těšim na ježdění.

 4. Michal Kosík

  tahle sobota 16.4. bude brigoška? dorazil bych

 5. Čárys

  Teda… Klobouk dolu kamarádi.
  Tohle je proste nádhera.

  Fakt jste si makli.
  Odměny vas nemohou minout !

  M

Komentář: