Czech downtown series UL-LET 2019

Czech DT serie UL-LET 2019-14

První závod letošní sezony, kdy můžeš letět na sjezďáku přes pade městem a policajti ti ještě zastavujou dopravu? ÚL-LET! A co se dělo, jak vypadala trať a zlomil Saša Sidor zase kolo?

Vše podstatný a ještě mnohem víc najdete uvnitř..

Víkend těch bikovejch závodních aktivit nabízel hned několik. V Koutech se jela Enduroserie, otvíral se bikepark Monínec a v Ústí se jelo tohle peklo městem. Volba nicméně padla na Ústí a tak v sobotu ráno skáčem s Hannie a Jonášem do dodávky a mažem přes objížďky směr severozápad. Předcházející dny nevypadaly s počasím nijak valně, ale sobotní den se začínal vymodřovat celkem rychle, takže to bude fakt na triko. Dodávku parkujeme nahoře u startu, kterej je opět posazenej do areálu letního kina a je tu celkem dost místa i na další zázemí. Píva, limči grily, registrace, všechno jede.Tak jako, četl jsem že budou nějaký změny, protože vloni bylo na trati několik fakt hluchej míst, tak jsem čekal, jak si Stráňa poradí s remcalama – Haha.. a odpověď přišla velmi brzy. Po startu, kterej byl opět nad schodama v letním kině, přišla hned první obměna a to dropík přes zábradlí do odkloněnýho svahu. Nebylo to velký, ale pár lidí tam na doapdu to svý zadní kolo honilo po trávě jak bača stádo ovcí. Pak už klasiky rubačka dolu po áčku na místího Mastodonta, kterej ale dostal novou podobu a to buď skočit levej nebo pravej odpal a nebo to rozhulit jak čmelák s absťákem a prostředkem  z lávky delší než tejden před vejplatou zaslat gap.

Kreace jsem v tréninkách viděl různý, ale i přes velkou rychlost mě to přišlo naprosto v pohodě. Dál pak hned následovaly brzdy a levá a pravá mezi stromama a další novinka a to dřevěná lavka s nutností jí ztlumit víc než hip-hop, když tě zastavej Hell’s Angels. Za lávkou bylo totiž jen pár metrů na dopad a hned zídka po níž následovala levá na prachu. No i tam se ale děly občas věci.

Výjezd odsud pak byl pravou točkou na silnici, kde byla překvapivě další novinka a taky věc riderma nejvíc diskutovaná a to dva dřevěný retardéry. Prostě stlučený klády k sobě, přes který se to muselo narvat. Jo – NARVAT. I u týhle překážky jsem chvíli stál a nasával inspiraci, ale vyhrával tu jasně ten, kdo to tam prostě na hulváta zprasil. Jediný co mě u týhle překážky chybělo, bylo logo nějakýho výrobce ráfků, protože většina riderů má svý mazlíčky rádo, ale tohle byl punishment jak od nasupný  dominy.

Zbytek trati, dalo by se říct, už neměl větších změn. Schody, další schody, rubačka po rovině na gap do shodů (kterej se ale vlastně dal celej sjet) a na konci dřevěnej dabl do cíle – mimochodem s naprosto parádním odrazem. Trať teda určitě změny měla a rozhodně k lepšímu. Bylo vidět, že si Stráňa & crew něco z toho světa downtownů přivezli a hned to taky použili. Na trati pak potkávám zase spostu známejch a to jak kluky z jihu Pupáka, Funnyho, Škocháče a další, nebo i Rakovnickou crew a tak je s kým si pokecat, nebo dát nějakou jízdu v háku, nebo pozlobit Sašu, jestli už mu prasklo kolo a že příští jízdu už určitě rupne.. Muhahahaaaa..

Tréninkový dopoledne ale uteklo jak hipík z vojenský přehlíkdy a po riders meetingu, kdy bylo trochu těžší pochopit, jak se vlastně pojede finále, nastal race time! Zjednodušeně začla kvalda, ze který se podle časů nastupovalo do finále. I přes tu částečnou rivalitu, ale zas na startu i v cíli panovala klasicky super nálada, dělali se vtípky a i lidi byly celkem slyšet. Já si zajel v kvladě celkem spokojenej čas, ale stejně jako ostatní, viděl jsme hodně prostoru ke zlepšení a tak jsem to druhou jízdu zlepšil spadlym řetězem. Takže brzda, vztek, ale pak zbytek pro diváky. V cíli sice zklamání, ale zároveň pohoda, protože sem mohl vypnout race mód a začít třeba promazávat tu tunu fotek co jsem mezi tréninkem a kvaldou nastřílel.

Finále si ale kluci mezi sebou rozdali zle a rubalo se do posledních metrů, protože s časama malinko přes minutu šlo o každý šlápnutí nebo chybičku. Pátej zalít Růžovák, celkovej vítěz loňský DT série Mára Petelík si odnesl 4 flek, třetí skončil mistr Pavel Techlovský, druhej Lukáš Huml a první je mlaďoch Filip Dankanič! Velká pecka hoši!

Akce teda za mě povedená a velkej palec i Stráňovi za oživení trati, další ročník se určitě povedl a za celou historii má i dalšího vítěze. Takže zbývá už jen otázka, kdo bude vítězem napřesrok při desátym ročníku?

-a-

 

Jo a galerka třeba hned zítra, ok?

3 komentářů pod “Czech downtown series UL-LET 2019”

 1. Stráňa

  Díky moc Andy za Tvá slova. Půjčil jsem si Tvůj popis tratě do svýho reportu. Je prostě boží.

 2. Janouš

  Super akce, jako vždy, držte to pořád v plnejch!

 3. Andy

  Stráňa: Jasný – honorář mi pošli standartně na fakturu.. haha.. A byl jsem hodnej viď? ;) Ale víš co? Fakt jste to zlepšili, takže good job! :)

  Janouš: Přesně! :)

Komentář: