Špičák otvíračka 2016

FormatFactoryDSC_0029

I přes děsný předpovědi počasí, peripetie se stávkujícím autem a pátečním firemním mejdlem, jsem si nemoh otvíračku Špičáku nechat ujít. A jaký to bylo? Kdo tam byl? Kdo tam nebyl? A jaký jsou nový traily?

Tak pár vět uvnitř..

Páteční lehký peripetie, jakože naložený auto ti vystaví stopku a dál nejede, mě sice zpomalily, ale zastavit mě nemohly. Takže alternativní volba dopravy padala na Filipa, kterej odeslal rodinu k moři a tudíž jsem se nemusel ani moc snažit, abych ho přemluvil a mohli jsme v sobotu ráno vyrazit na Špic. Cesta pohoda a nijak to neženem, neboť oba známe jak je to přeci na otvíračku našláplý a navíc vydatný deště zanechaly na kopci určitě svojí stopu a tak nechámě mlaďase, ať to nejdřív vytřou pyžamama a pak naskočíme do stopy my, co by starý mazáci. Na Špičák teda dorážíme kolem desítky a auta tu sice jsou, ale není to zas takový drama. Nicméně vypadá to, že se vesele jezí a hlína má rozumnou konzistenci, takže moc neleníme jde se na lano.

HA – tak první co mě zaráží je, že nejen, že je tu pomíň aut, ale jako žádná fronta na vlek? Kde jsou ty časy, kdy se tu čekala fronta na lano? No, asi si každej řekl, že to prostě dá až v neděli nebo co. Pro nás určitě dobře, ale protože teda na tratích bude jezdcú poskrovnu a odpoledne se tam už možná budem bát, beru nejdřív foťák a jdu něco nastřílet na kopec. Jsem sice nadrženej jak stepní koza, obzvlášť proto, že jsou tu nový úseky a jeden zbrusu novej trail, ale je třeba tu techniku zas trochu podrtit. Vezu si teda zadek nahoru lanem (i přes to, že mám nový dvoupřevodníkový kolo – o tom ale až jindy) a cestou dolu si hned vybírám Luckyho bastarda, abych omrknul jak dělá nový traily konkurence.

Pravda je že klucí se do toho pustili z gruntu a je to samá točka a menší skočík. Sice je to teď poměklý, tak t moc nejede, ale až si to sedne a vyschne to, bude to pro nováčky hodně zábavnej začátek kopce. Skočíky menší, klopky velký a na dřevěným vysokým polowólu s dropíkem je vidět mraky práce nejen aby to vypadalo a bylo to zábavný, ale i bezpečný. Na druhou stranu myslím, že se tam bude dát najít pár alternativních poletů pokud by to někdo chtěl trochu hrotit. Plužím to teda s báglem a foťákem postupě dolů a i přes to, že lidí vypadá že je málo, potávám mraky známejch jako rakovnickýho Čerwa, MajkyGrega, Shamanaa další, ale co je ještě víc potěšující je fakt, že je tu i dost holek a hlavně i mlaďasů. Malý klucí to pak dolu držej ve větším kotli než Cruise držel TopGun. Takže není už čas ztrácet čas, bágl letí do auta a jde se jezdit!

Po dlouhý době zas v nášlapech a na úplně novym kole, takže je to na některejch mokrejch pasážích docela legranda. Posputně ale kopec začíná vysychat a to i přes to, že přišla jedna menší přeháňka, se kterou si ale kopec rychle poradil a protože dáváme s Filipem a Shamanem pozdější oběd a zas leze mozol ven skrz mraky, tak odpolední ježdění začíná bejt fakt T.O.P! Začínaj se totiž dělat kos-tič-ky – MILUJU KOSTIČKY, takže to drží jak svině a díky tomu, že v parku není tolik lidí a hlína byla měká celej den, tak nejsou ani odpoledne žádný rolety. Držíme teda klacky až do zavíračky a pomalu se mě nechce z toho kopce odjíždět.

Prostě i přes předchozí různý nepřízně osudu, to bylo zase peckový ježdění. Kluci tu odvedli mraky práce a to nejen na novým trailu, ale i na údržbě stávajích tratí. Na večer se pak již tradičně chystal konzík a hospody připravený na party.

Špičák teda otevřenej a sezóna jede.

Takže klacky do ruky a držet plnej.

-a-

 

PS: ..a galérka bude ve středu bitches!

3 komentářů pod “Špičák otvíračka 2016”

 1. koZa

  Fotky super! A jak to bylo teda v neděli? Byly řady na lano, hafo rolet?

 2. Andy

  Díky, díky.. :)
  Hele my tam v neděli už nebyli, ale třeba sem někdo něco napíše.. :)

 3. Martin Čárys

  Ty voe, Andy, jsem si to musel přečíst až ted z Chorvatska ?!?
  Tohle bych si dal, kruciš…vědět to dřív : )
  No nic, nevadí..
  Den v Písku se ženou byl taky TOP.

  A každopádně – velmi dobré fotky, kamaráde.
  Zraješ, jako sejra – jsi přísnej !

  Díky
  Pecka.
  Ma

Komentář: