Špičák víkend – kemp a závody !

img_9727.jpgVíkend na Špičáku byl tedka hodně narvanej. Konal se tu Gaspiho simpleride a v neděli se jely závody na Štrůdl trailu. Lidí bylo dost, počasí nakonec vyšlo, ale vemu to popořadě.

Gaspi mi nabídl koučink na jeho simple ride campu. Já měl volnej vejkend, tak proč toho nevyužít. Měl jsem dostat skupinu závodníků a připravit je na nedělní závody. Sejít jsme se měli na Špičáku už v pátek. Z Děčína jedu ještě s bubou. A to vám povím, asi s ním trávím už moc času. Vzájemně se už doplnujem a naše konverzace je v komunikačním žebříčku už velice vysoko. Dohromady dáváme už skoro jeden a půl člověka!

 img_0017.JPG

pátek je počasí tak akorát na zaleznutí pod péřovou deku u rozfajrovanýho krbu s nějakou fenečkou, vínečkem a pohledem ven, kochajíc se na mávání větrem rozpohybovaných korun stromů. Kurva jsem já to romantik co? Jenže prostě počasí bylo na hovno, zima jak v prdeli. A tak nám nezbajvalo nic jinyho, než vyrazit do hospody u lanovky a pít. V pozdějších hodinách už byla hospa naplněna jmény jako eMTý, Gaspi, Tačmud, Gaspi senior, Hanouskovic family atd. Asi si umíte představit jak to dopadlo.

 img_9999.jpg

V sobotu počasí bylo ještě takový prazvláštní, nic moc příjemný. Ultralight kokoska Kali se na hlavě střídala s kulichem a v kloubech už byla cejtit zima, která se na nás žene. Děfka jedna. Gaspiho simpleride je dělanej hodně o individuálním přístípu koučů, kteří mají menší skupinky lidí a o to víc se jim věnují. Já v sobotu jezdím se skupinkou závodníků a pokřočilých s Manasem Totemkem. Vykladáme jak to držet, jak to nedržet, jak to podržet, jak to udělat aby se to drželo správně atd. Kempeři jsou hyperaktivní a chtěj furt jezdit.

Celej simpleride je na vysoký úrovni, kempeři maj k dispozici kola, chraniče, batohy, pití, jídlo, servis, prostě všechno. Fakt jsem čuměl jak to Lukyn s Gaspim zařídili. Při trénování. Natáčí se na GOPro kamerku a fotí se atd. Večer probíhá ekšn, nějaký svařáky, píva, jídlo…My s Bubou jsme ale detlí a tak jdeme na pokoj spát, jakožto slušní hošové.

img_9727.jpg

V neděli je úkol jasnej, připravit kempery pro závod. Mám jim říct co a jak, jak bych to udělal já, bejt s nima na startu atd. Závod se má je na "štrůdlu", což je kua technická záležitost na oslizlejch šutrech, ale navíc se to jede až dolů, takže je to i kurva dlouhá záležitost. Dávám klukům nějaký ty rady. Jedu s nima dvě jízdy a jde se na to. Když zjištuju, že moji kempeři jedou až jako poslední, tak si říkám, že by mi to mohli taky změřit. Ikdyž teda v kokosce s báglem jsem už dlouho nejel závody.

p9061941.jpg

Klucí kemperský přes moje rady, aby jeli v klidu, stejně šli povětšinou k zemi, ale to k tomu patří. Já jedu v klidu, mávám na lidi, směju se, baví mě to. V tej kokosce člověk vnímá to okolí hrozně moc. Vyhrává samozřejmě Jouda, kterej to má pekelně nalítaný. Jedou se vlastně tři kategorie, HT, OPEN a ELITE. V Elitě jsme 4, v openech nevím a HT je jeden člověk prej. Abych pravdu řekl, tak už nevím, kdo vyhrál ty Openy, ale měl dobrej čas. HT vyhrál překvapivě ten, co jel ne HT a Elitu vyhrál Jouda s loktama dolů, já druhou jízdu něco stáhnul díky tomu, že mi buba při ty jízdě volal a tak mi hrál k tomu všemu je i telefon a já mohl teda jet do rytmu, třetí byl Hubajz a čtvrtej Monkey Ondra Bárta.

 p9061994.jpg

Jako ten kopec má obrovskej ponteciál a organizačně to bylo zmáklý taky suprově, každej pískač měl svojí vysílačku atd. Na klukách z kempu byl vidět progress, což mě potěšilo. My přežili, užili si parádní víkend s dobrejma lidma. No co víc si přát? Víc takovejch víkendů!

S pozdravem

KUbajsz

za super fotky děkujeme Fotofotříkovi a Martinovi Liškovi, z rallyracing

spicak09race (1).jpg spicak09race (10).jpg spicak09race (11).jpg
spicak09race (12).jpg spicak09race (13).jpg spicak09race (14).jpg
spicak09race (15).jpg spicak09race (16).jpg spicak09race (17).jpg
spicak09race (18).jpg spicak09race (19).jpg spicak09race (2).jpg
spicak09race (20).jpg spicak09race (21).jpg spicak09race (22).jpg
spicak09race (23).jpg spicak09race (24).jpg spicak09race (25).jpg
spicak09race (26).jpg spicak09race (27).jpg spicak09race (28).jpg
spicak09race (29).jpg spicak09race (3).jpg spicak09race (30).jpg
spicak09race (31).jpg spicak09race (32).jpg spicak09race (33).jpg
spicak09race (34).jpg spicak09race (35).jpg spicak09race (36).jpg
spicak09race (37).jpg spicak09race (38).jpg spicak09race (39).jpg
spicak09race (4).jpg spicak09race (40).jpg spicak09race (5).jpg
spicak09race (6).jpg spicak09race (7).jpg spicak09race (8).jpg
spicak09race (9).jpg spicak09race.jpg  

20 komentářů pod “Špičák víkend – kemp a závody !”

 1. Tiborski

  Alles gute, akorát by tam pan fotograf neměl všude srát to děsivé logo na všechny fotky, to mě teda ruší…

 2. Čárys

  Ano, to logo je pekelný, taky jsem se nad tím pozastavil, nadruhou strnu fotky jsou to parádní !

  Takže se to jaksi vyvažuje. :)

  A koukám Mitvalák naladil Frantu, hehe, návrat ke kořenům ? :)

 3. Spon

  tip na fotku tydne: Gaspi vystrkuje prdel na celej Cheb za letu v roce 06.

 4. čibrut

  “Kopec má obrovskej potenciál” – je to tak, ale když jsem byl poprvé za rohem v Geisskopfu, tak mi to nedalo a sám sebe jsem se musel ptát a slzičky zamačkávat “wtf, proč je na polovičním kopci oproti mýmu milovanýmu Špičáku asi tak 100x víc zábavy?” :(

 5. prochajda

  monkey neměl pořádnou podporu:D Rokytnice bude doost:D uaaa

 6. KUbajsz

  čárys díky za nabídku a otisknutí
  čibrut: hele asi jim tam na hlavu neserou ti ze shora a asi to není tak dlouho, co se tam jezdí?

 7. Čárys

  To si myslím i já. V německu kdidně vyrubaj půlku lesa, neřešej to, u nás tam vadí nějakej brouk, a je všechno v prdeli.

  Přitom jsem byl minule na vejletě na cerný jezero, a tams e nekdy zajděte podívat – puknete vzteky. Vyježděný koleje od bagrů ale to už ani nejsou koleje, to je KAŇON a u černýho jezera v lese hozená centrála a stánek se zmrzlinou a kazeťákem.

  čechy jsou prostě kocourkov, nelze jinak, než sa odtialto strašňa rýchlo odjebať.

 8. Martin

  Za logo se omlouvám, jiné které by do fota zapadlo, v současnosti nemám a tak tam musím s… tohle. Kdybychom nebyli v zemi, kde se všechno krade, ani bych ho tam nedával :-) Ale pokusím se to vylepšit.
  Jinak díky Čarysovi za zveřejnění.

 9. fletíno

  fotky sou leda tak priserne preostreny :)

 10. prochajda

  fletíno: nech si to pro sebe:D:D

 11. Jr.

  :D

 12. Čárys

  4: Fletíno : No jo ty rejpale :) My, co fotíme na gilfistický režimy, oceníme kvalitu těhle fotek mnohem víc…než nějakej brněnskej fotomágus. :)

  4 : Martin : Díky tobě hlavně !

 13. KUbajsz

  flat to slyšel na fotoaparat.cz, tak to ted používá :D

 14. fotofotrik

  Martin Liška fotí jako bůh a dycky mi dá buďto chuť se mu alespoň přiblížit a nebo všecko zahodit i s rukama. Respect! Naštěstí je tu moje fotka jen jedna.
  Jak už jsem někam (DK) psal – hodně diskusí se vedlo okolo “ragulérnosti” tratě – DH se ale jezdí na asfaltu jen v Rakovníku a na Klínovci hehe. Dokonce i některé “celebrity” (rak. Čerw) trať jen skoukli a zase odpluly (jinej Červ – sušickej se zase večer zmrskal a jel jako drak). Já jakožto starší člověk vidím trať nadějně a líbí se mi. Kopec je to nádhernej a pokud bude politická situace příznivá dá se tu budovat furt.
  Jinak výsledky jsou zde http://www.freeridebikesshop.cz/spaw2/uploads/images/Temple%20speed%20downhill%202009%20Spicak-%20vysledky.pdf (náš chlapeček malej na bedničce – ani si nepřišel parchant pro cenu)

 15. Čárys

  4: fotofotřík : prosímtě, s tou galerii. Mam ji udělanou, a dokonce nahranou na FTP, ale dycky, když jsí sem vložím, tak mi to celý spadne, a není vidět nic. Proto jsem jí sem bohužel nedal… Jinak mi přišly fajn !

  Díky i tobě za promptní nahrání.

  Kongras chlapečkovi !

 16. fotofotrik

  Asi je to ozbitý. A to už jsem ti to poslal zmenšený! Nechceš náhodou link na galerku na mým FTP ať uděláš dětem radost? Taťka je hodný – viď?

 17. Čárys

  jasně !!!
  Sem s tím !

 18. fotofotrik

  http://www.skocice.net/struggle/ (jak jinak)
  jo a ještě videjko (ne ode mne – pozor na autorsky parava) zde http://www.metacafe.com/watch/yt-FIDiMR06yvg/pi_k_tr_dl_struggle_hardbike/

 19. fousek

  2 martin: kdyz tu fotku nekdo jak rikas ukradne, tobe zmizi z disku, nebo z karty nebo co? Nevim, ale pokud by nekdo ty fotky nutne potreboval, tak by slo to logo v editoru docela pekne vypreparovat a taky nevim kdo by chtel na fotce v rozliseni 810*610 nejak vydelat to by me fakt zajimalo.
  A kdyz uz jsme u toho autorstvi, jestlipak mas od vsech co si fotil souhlas ze je muzes fotit a prezentovat?

  Jinak fotky jsou to pekny, o tom zadna.

 20. Martin

  fousek: I s fotkou 800×600 jdou dělat divy :-)
  Jinak souhlas od nich nemám, ale nevím o tom, že třeba na rally se fotograf ptá 120 posádek, zda je může fotit… :-) Hádat se ale nebudu.
  Přesto díky za pochvalu.

Komentář: