Monínec – brigáda č.2 – šejping a nový dřeva!

FormatFactoryDSC_0262

Další z brigád na Monínci je za náma a jak to tam vypadlo? CO novýho se postavilo? Kolik lidí přišlo? Co na to Jarda?

A co na to Jan Tleskač?

 

Přijel bagr.

To bych viděl po zimně jako první větší vlaštovku, kdy se může začít blýskat nejen na lepší časy, ale i na novou tarť. S Vlčákem a bagrem máme na Monínu sraz už v půl 8, protože dny jsou i přes posun času stejně krátký a tak není času nazbyt. Procházíme teda razdělanej novej trail a vytyčujem kudy to tedy dotáhnout podél sjezdovky až k silnici, aby to bylo fakt family (ale aby se tu a tam dalo i něco zaskočit). Bagr se mezitím statečně sune stále ještě promáčenou sjezdovkou a sotva máme s Vlčákem trchu jasno, začíná tam, kde na podzim skončil – plán pro dnešek je jasnej – dotáhnout tenhle trail.

Vlčák po chvíli raního rozjímání bere cajky a už se přesouvá pod přemostění před první z lavic  a tam začíná svojí dnešní šichtu. Po chvilce přijíždí i Cruzo se ženou a dohromady pak ještě s dalšíma začínají tvořit novou dřevěnou rozhlednu. Jinak se totiž tahle stavba nazvat nedá. Náskok nahoru bude pomocí rádiusovýho odpalu a nebo, po zvážení varianty, že se tam hned od začátku má aspoň podívat každej, půjde nahoru vyjet po lávce. Dolů to pak bude pěknej posílák do dopadu, co zatím na fotkách chybí (..i když jsem zaslech, že prej MacAskill by to dal fróněm dolu i teď, tak to možná necháme baz dopadu?). Tahle paráda bude mít ještě pěkně narychlovací klopky před, aby se na to člověk náležitě srovnal. Každopádně to nebude zadarmo ani nahoru, ani dolů.

Početná stavitelská krů která v sobotu dorazila – což bylo naprosto super, se pak jala upravovat stávající trať tak, aby jsme si to nejen na otvíračce užili naprosto všichni. Z FR tratě zmizlo spoustu šutrů na dopadech a vymazlovali se i klopky na začátku odbočky na novej trail. Klucí fakt makali s láskou a dali do toho nejeden mozol a dopady smáželi vlastním potem. Pracovní kemp Monínec prostě jel na plnej výkon.

Shrnuto podtženo – novej trail, hrubá stavba hotová, simons dole před lavicema – postavenej a tak nám ještě zbývá udělat zase klopky nahoře na sjezdovce a kompletně předělat první les, aby se tam neletěla taková palice a nemuselo se chodit pak tolik na brzdy. To ale vše zaleží na tom, jestli dostatečně rychle sleze sníh ze sjezdovky, aby se mohli klopky na pěkně zahrábnout do země.

 

Další brigáda je pak naplánovaná opět na sobotu – 18.4. v 9hod sraz na spodním parkovišti (hrábě a lopaty sebou) a Vlčák si příchozí zase bude pěkně zapisovat, abyste se pak mohli přihlásit o permice.

 

 

Zápis z kontrolního dne: -Andy-

Těšíme se Vás!!!

 

11 komentářů pod “Monínec – brigáda č.2 – šejping a nový dřeva!”

 1. Stanley06

  Hehe, a já si zrovna říkal že bych na Monínec dorazil na HT :-D když vidim rozhlednu tak asi nic no :D

 2. Andy

  Stanley06: právě že doraž, však novej trail bude snad už na otvíračku vypěkněnej a hlaďoučkej jak dirty na Vápně.. ;)

 3. Michal

  v sobotu přijedou Sedlcany 3-4 kusy jasna lopata krupac!!:)

 4. Martin Čárys

  Bombice !!!
  Sleduju vás z Afrického kontinentu, a jsem moc rád, že vše klape…

  DĚKUJI MOC !
  Čárys

 5. Michal Kosík

  Ahoj kucí, co šíka toho step upu coje tady dole na posledních fotkách ?? vejdu se? už se k vám těším :D

 6. Michal Kosík

  jinak super práce!!!

 7. Martin Čárys

  Mno, plánujeme hlavně vyměnit všechny planky na sjezdech a přejezdech, aby to bylo i pro tebe…
  Jen je otázkou kdy… : (

  A ad rozměry – já nevím…
  Vlku ?

 8. VLCaK

  šimon je 3x6m. Nájezd je siroky asi 1m. Nevim presne, uz jsem tam nebyl kdyz to Cruzo dodelaval. Myslim, ze by nemel byt problem to rozsirit.

  Staré přejezdové lávky jsou jeste v pohode. Letos se určite měnit nebudou.

 9. Domíšek

  Krása! Kdy plánujete otvíračku? Pokud to tady je někde napsané a jen sem si toho nevšiml tak se omlouvám :-)

 10. Simon

  Zdravim,
  je potřeba se někde nahlašovat dopředu, nebo stačí jen dorazit na parkoviště a tam oblíct rukavice?
  díky

 11. VLCaK

  Staci priject s lopatou. V 9 hod. sraz na parkovisti. Diky

Komentář: